Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza Cupra/Bocanegra ların Kalitesizliği VeDoğuş Oto Faktörü...

su tıkırtı takırtı sesı muhabbetı tamamen yalıtımla alakalı,arkadasımın golf VI dsg 7 sı var 160 lık,ses seda hıc bsy yok.arabanın altına yatsan belkı bahsettıgın sesı duyarsın ama arabanın ıcıne vermıyor onu,ama ıbazada aynı durum soz konusu degıl.normal karsılıyorum seslerın gelmesı konusunu.Daha gecen semunla sanayıde basıt bsye sahıt olduk,cupranın arka davlumbazı plastık,s3 un davlumbazı kaput altındakı o motor sesı yalıtımı ıcın kullanılan malzemeden yapılmıs.ne kadar ekmek o kadar kofte.ama dogusun sorun cozmeme konusundakı ısrarculıgına lafım yok,sıfır araba alsam basıma boyle ısler gelse kesın davalık olurum bırılerı ıle

kesin suretle katılmıyorum. arkadaşlar bunu bin defa söyledim yine söylim bu arabaların amortisör ve yayları zaten sert birde 17 veya 18 jantla üzerine birde gittikçe incelen yanaklar bunlar bir arabanın ve konforunun katili olan faktörler. siz seatı kötüyülüyorsunuz peki size şöyle birşey söylim hani o çok övdüğünüz alman markaları varya en meşhuru olan bmwnin X5 inin spor paketlisi bizde vardı. herhalde bmwnin yaptığı en rezalet araçlardan biriyidi. benim ve babamın yeni aldığı alteasında tık ses yok ki birde babamın araba dsg ama şanzımanda tık ses yok . arkadaşım da aynı gün şansa altea XLi ilegeldi 17 jant 40 yanak lastik aman allahım tam bir facia yıkılıyor. lütfen araçları kötülerken elinizin altındaki faktörleri de değerlendirin. hadi diceksinizki tamponda ki parça komple değiştirilmesi gereklidir renk farkı illaki olacaktır. xenon tek değiştirilmez bunlar sonuçta normal ampul değil içindekigaz bir süre sonra özelliğini kaybedebiliyor vs. vs. vs.

Walla bnm arabam stock... xenonum deisince tek tarafi baktim farkli renk oldu eski xenon ampulunu taktrdim sadece far ve mercek deisti oda ne renkleti yine tutmuyor herneyse bunlar basit seyler hele bnm on cita problemim warki anlatsam seattan sogursunuz... Sifir araba aldik servisten cikamaz olduk...

aynaların tekinin daha geç kapanması olayı nerdeyse bütün Seat'larda var ki bu neden sorun gibi görünüyo anlamıyorum.. :)
bakımlar arası 1L yağ eksiltmek her marka model için tamamen normal bi durumdur..tıkırtıların vs. garantiden giderilmesi yine iyi bişi..
DSG sesinin Seat'la zaten bi ilgisi yok o şanzumanın geliştirilmesinde Seat'ın parmağı yok ki suçu olsun..
Seat fanatiği değilim VW veya Audi fanatiği hiç değilim ama hakkını da yememek lazım.. :eek:key:

burda araba kötülemek degil durum yahu..
bence söylenmek istenen en azından bende bir bocanegra kullanıcısı olarak söylemek istdigim bu araba 50 milyarin hakkını veriyor mu vermiyor mu meselesi..

burda araba kötülemek degil durum yahu..
bence söylenmek istenen en azından bende bir bocanegra kullanıcısı olarak söylemek istdigim bu araba 50 milyarin hakkını veriyor mu vermiyor mu meselesi..

kıyaslamak açısından, geçen gün bi Auris'in fiyatını showroom'da görünce çok şaşırdım bi arkadaşıma araba bakıyoduk..nerdeyse boş denecek donanımla..Boca'nın yarısı kadar bile gitmeyen evet belki biraz daha az yakan bi araba..albenisi bana göre bi Ibiza'ya göre ancak 1/2 orandadır ve o Auris'in fiyatı 52K TL'ydi..

aynaların tekinin daha geç kapanması olayı nerdeyse bütün Seat'larda var ki bu neden sorun gibi görünüyo anlamıyorum.. :)
bakımlar arası 1L yağ eksiltmek her marka model için tamamen normal bi durumdur..tıkırtıların vs. garantiden giderilmesi yine iyi bişi..
DSG sesinin Seat'la zaten bi ilgisi yok o şanzumanın geliştirilmesinde Seat'ın parmağı yok ki suçu olsun..
Seat fanatiği değilim VW veya Audi fanatiği hiç değilim ama hakkını da yememek lazım.. :eek:key:

ben bugüne kadar 5 ayrı modelini kullandım sağ ayna sola göre daha hızlı kapanıyor bunun sebebini eryada halit abi bana anlatmıştı ama hatyırlayamadım şimdi. ayrıca motor yapı eksiltmesi nedense bütün benzinli arabalarda oluyor. benim kullandığım arabalar hep dizel ve yapı ne kadar koyuyorsak o kadar geri akıyor. gram eksiltme yok. ilk arabama 1.2 motor fiat albea idi . o arabanını motoru yağı yakmıyor resmen sömürüyordu 15000 kmde bir 5 litre yağ koyuyordum arabaya buda aşşa yukarı 3000kmde 1 litre yaparki şu anda yanlış hatırladığıma eminim. sizin arabalarınızın motoru melek:D

kıyaslamak açısından, geçen gün bi Auris'in fiyatını showroom'da görünce çok şaşırdım bi arkadaşıma araba bakıyoduk..nerdeyse boş denecek donanımla..Boca'nın yarısı kadar bile gitmeyen evet belki biraz daha az yakan bi araba..albenisi bana göre bi Ibiza'ya göre ancak 1/2 orandadır ve o Auris'in fiyatı 52K TL'ydi..
ya şimdi o da dogru ele avuca gelecek bi araba zaten 50 liradan baslar,kendime soruyorum aslında ne bekliyodum ki diye pek de cevabim yok ben bu arabayi şekli şemali ve birazda bg için aldım sonucta..
scirocco alsam 10bin fazla vericem ondan ne beklicektim ki bi çok benzer sorun +- onda da var..s3 e bütçe yetmezdi o da bunlarla kıyaslanacak bi araç degil bence çok gömlek üstün..yine ekmek köfteye geliyor olay ama..sadece ufak detaylar (cupra bocalar için) daha kaliteli olabilirdi..

AMAN ön çıta meselesini anlatma arabamı seviyorum soğumıyım bende tek sorunsa eğer ön camlar açılması aynı anda bitmiyor solcam 1 saniye geç iniyor sağ
cam dan:)

ya şimdi o da dogru ele avuca gelecek bi araba zaten 50 liradan baslar,kendime soruyorum aslında ne bekliyodum ki diye pek de cevabim yok ben bu arabayi şekli şemali ve birazda bg için aldım sonucta..
scirocco alsam 10bin fazla vericem ondan ne beklicektim ki bi çok benzer sorun +- onda da var..s3 e bütçe yetmezdi o da bunlarla kıyaslanacak bi araç degil bence çok gömlek üstün..yine ekmek köfteye geliyor olay ama..sadece ufak detaylar (cupra bocalar için) daha kaliteli olabilirdi..

S3 63K Euro..nerdeyse 150K TL para eder..Golf R ile S3'ün karşılıklı teknik detaylarını bilmiyorum ama Golf R'la aralarında 25-30K TL kadar bi fiyat farkına değeceğine hiç ama hiç sanmıyorum..yine yere göğe sığmayan Audi markasının ve S3'ün bi üstünü RS3'ünü alalım..onun fiyatı 90K Euro..bu rakamlara çıktıktan sonra hp'si torku, teknik verileri kağıt üstünde de testlerde de pistlerde de daha üstün taptaze bi arabaya 10K Euro kalmış oluyo..o araba da BMW 1M..bu bağlamda gidilirse bana imrenilen Audi S3'ün mantığını birini anlatabilir mi. ?? :)

sizin yerinizde olsam yalıtımı tıkırtıları vs. çok kafama takıyo olsam 1-2K TL'ye bunlara çözüm bulmak içten bile değil..
ki bunun yanında S3 zaten Ibiza'nın sınıfında değil..Leon Cupra'nın sınıfında..

yapmayın arkadaşlar adam haklı yaww. sorunlar yaşıyo ve bu durumu paylaşmak istemiş 50 bin az para değil ne kadar ekmek-köfte muhabbeti yanlış olur. walla seneye leon alayım diyodum vaz geçeceğim sorunlarından dolayı. seatı bana göre sattıran tek artısı kasa tasarımlarının harika olması. herkesi cezbediyo.ben ibizam daki sorunları yazsam buraya destan olur ama biraz alıştım galiba artık üstünde durmuyorum
arabam güzel gidiyo iyi duruyo hiç yolda bırakmadı buda bana şimdilik yetiyor. örnek vermek gerekirse k. valide de kia ceed 1.4 giriş modeli aldı sıfır geçen sene ne bi ses ne bi vuruntu yok
yol tutuşu süspansiyonu iyi bakım harici servise gitmedi iç malzemesi dandik olmasına rağmen.(övmek için yazmadım ucuz diye her yerinden ses gelmesi gerekmiyo)
yine de seviyorum arabamı :D

Geri
Üst Alt