Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

DSG Vites Sorunu

Bi sorun yok arabanda. Yokus yukari kalkislarda dsg7 sanzimanlar zorlanmamasi icin belirli bir surate ulasana kadar vites degistirmemesi icin koruyucu bir ozellik. Bu sadece seatta degil tum otomatik arabalarda var. Ayrica o duydugunuz ses sanirim sanzimanin oralardan geliyor ayni ses benim arabadanda geliyor hatta arada bir abartiyor o sesi yani hersey normal

dsg lerde egımı olcen b sensor var dıyebılıyorum ve bu sensor sayesınde egıme gore araba cıkabılecegı devrı flan hesaplıyor o yuzden vıtes atmıyordur

aynen doğru diyorsunuz arkadaşlar, DSG' de öyle bir özellik var. Hatta deneyin çok dik bir yokuştan çıkmayı. çıkarken yüksek devirde çıkar araç. sonra düz yola gelseniz bile bir süre daha vites atmadan yüksek devirde devam eder araç sonra yükseltir vitesi. Sıkıntı yok yani :)

1.dsgde eğim kontrolü için sensör var(bu iphonedaki sensör gibidir)
2.şanzıman 2 debriyajlı olduğu için boşta kalan dişlilerin seslerini duyuyorsunuz yaylanıyor sonuçta..
3.direksiyonun sertleştiğini söylüyorsunz bi lastik basınçlarını kontrol edin derim..olmadı serviste alete bağlayınca sertleşme ayarı var diye hatırlıyorum ordanda sorabilirsinz..bence psikolojiktir

Cuma buluşmalarına bekleriz :) hertürlü soru işaretine iyi kötü bi cevap vardır diye düşünüyorum :D

dsg7 lerde bu ses problemi çok yaygın dsg 6 gibi sorunsuz değiller malesef.Bakınız scirocco veya golf forumları.

Yanlız benim şuana kadar gördüğüm en dik yokuş bizim evin garajına çıkan yokuş:D Geçen ay arkadaşın a1 1.4 tsi dsg aracına alıp o yokuşta durdum nerdeyse napıcak diye 2. viteste keçi gibi çıktı deviri 1500lerdeyken 1e atmadı namussuz :D baya dsg kullandm bu tarz üst devirlerde gittiğini görmedim D modunda dizellere özgü olabilir bu durum belki...

dsg7 lerde bu ses problemi çok yaygın dsg 6 gibi sorunsuz değiller malesef.Bakınız scirocco veya golf forumları.

dsg7 kuru şanzıman scirocco ve golf5 lerdeki dsg6 yağlı şanzıman bu yüzden -dsg7 ye oranla- az sorun çıkartıyor..

yüksek hacimli motorlardaki 6 ileri.2.0 motorlar tdi lar dahil.digerleri 7 ileri ve coksıkıntılı malesef (1.4 tsi, 1.2 tsi ,1.6tdi vs)

dq500 7 ileri ıslak dgs şanzımanı transporter egemenliğinden çıkarıp tüm modellere yaysa vag,o zaman işler değişir..
yoksa renault edc, vw dsg7 kuruyu gölgeleyeceğe benziyor; freni bırakınca harekete başlaması da bir artısı edcnin:)

dsg lerde sensör var doğrudur hatta yokuş inerkende vites büyütmüyor sabit iniyor araba fazladan hızlanmıyor gelelim sorun a sesi çıkartması sorun değil sesi çıkartması 2. debriyajdan gelior sorun olduğu zaman mekatronik vs değişiyor.

Geri
Üst Alt