Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

DSG Vites Sorunu

dq500 7 ileri ıslak dgs şanzımanı transporter egemenliğinden çıkarıp tüm modellere yaysa vag,o zaman işler değişir..
yoksa renault edc, vw dsg7 kuruyu gölgeleyeceğe benziyor; freni bırakınca harekete başlaması da bir artısı edcnin:)

dsg viteste freni bırakınca hareketleniyor.

bendeki ibiza sadece 1den 2ye gecerken cat ediyor ama 3den 2ye gecerken yapmıyor servise sordum bişi yok dedi :) onun dışında bir sorunu yok canavar gibi çok dik yoklarda biraz geri kaçıyor o kadar

dsg viteste freni bırakınca hareketleniyor.
dizelden dolayı olabilir mi? tsi larda gaza dokunmak gerekiyordu:confused:

250nm barajıyla chiptuning yaptırılmaz 7kuruya,ama bahsettiğim şanzıman 500 veya 600nm dayanım gücüne sahip:rolleyes: tam gti-fr tdi lık valla:)

Bugün doğuş kartala gittim ustayla teste çıktık dik bir yokuşta durdu kaldırdı arabayı zorladı bayağı 5. devire geldi 1.viteste araba bi türlü 2 ye geçmedi gazı kesti verdi yine tık yok.Sonra bilgisayara felan bağladı çözüm bulamadı.Başka araba getirip onla bakıcaz felan dedi bende çıkıp gittim.

Bugün doğuş kartala gittim ustayla teste çıktık dik bir yokuşta durdu kaldırdı arabayı zorladı bayağı 5. devire geldi 1.viteste araba bi türlü 2 ye geçmedi gazı kesti verdi yine tık yok.Sonra bilgisayara felan bağladı çözüm bulamadı.Başka araba getirip onla bakıcaz felan dedi bende çıkıp gittim.

5000 devire gelmesi normal değil..gerçi yokuş çok mu dikti ? benim yokuşta 3500 civarı atıyor..farkettiyseniz yokuştan sonra düzlüğe gelin yine yüksek devirde atıyo vitesi sonra düzeliyo..bu sensörden dolayı

he bide heriflerde müşteri memnuniyeti diye bişey yok gidceklere burdn duyurayım.Adama şikayeti bildirdim adam otobana çıkıp arabayla 200 dayadı onun yanında motoru zorlamasıda cabası.şikayet edeyim dedim danışman ondan beter yüzüne bakmıyo bile bende sinrlendm gzldm ayrldm ordn.valla bndan sonra doğuşn kapsnn önnden bile geçmm.

Yokuştan snra dedğnz gibi düzlükte yine geç atıyo fakat inann araba 1 den 2 geçmiyo kalıo bildiğinz ya tek vitesmiş gibi gidiyosnz ykş yukarı trptoniğe alıp anca öyle atıydm.

he bide heriflerde müşteri memnuniyeti diye bişey yok gidceklere burdn duyurayım.Adama şikayeti bildirdim adam otobana çıkıp arabayla 200 dayadı onun yanında motoru zorlamasıda cabası.şikayet edeyim dedim danışman ondan beter yüzüne bakmıyo bile bende sinrlendm gzldm ayrldm ordn.valla bndan sonra doğuşn kapsnn önnden bile geçmm.

ah ben olucaktım o arabada benim arabama yapıcaklardı onu..ilk arabadayken herife bağırırdım "sen sorunumu çözmeye çalışıyosun yoksa topspeed mi deniyosun" diye
sonrada doğuş oto müşteri hizmetlerine giydirirdim..beyinsiz insanlar..

Yokuştan snra dedğnz gibi düzlükte yine geç atıyo fakat inann araba 1 den 2 geçmiyo kalıo bildiğinz ya tek vitesmiş gibi gidiyosnz ykş yukarı trptoniğe alıp anca öyle atıydm.

Emre merak ettim açıkcası ..bende anadolu yakasındayım olmadı bigün bende bi bakarım duruma :) en azından fikir yürütürüz

Geri
Üst Alt