Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bu farklilik nedir ?

• Konbuyu başlatan swotr
  • Başlangıç tarihi
Kapali otopark kosullarinda(yapay isikta) biraz fark belrgin gibi ama gunduz sartlarinda cok rahatsiz edici degil hatta hic degil, nankorluk etmeyim simdi:)

"Eskitme" nymiş acaba? boyanmayan parçalara, vernik ile canlandırma yapılır da, eskitmeyi duymamıştım. Plastik tamondaki fark başka, sıfır otomobilde de bu fark gözrülür, normaldir, plastiğin boya çekmesi ve yansıtması farklıdır.

eskitme değil de 2-3 yıllık beyaz bi arabanın boyası hazırlanırken birebir boya kodundan ufak farklılarla boya hazırlamak diye bişi var..bi miktar sarı katma gibi vs..

ne demek abi:eek:key: cumartesiden sonra asıl teknik açıklamalar sende
tabii ki emrah paylasirim buradan

Mumkunse bu konuyu kapatalim; okudukca panik atak geliyor bana:D
kaan kapatmayalim, yuzleselim gerceklerle :D

Evet gecen hafta dogusta saolsun Zafer abi sayesinde itina ile 2 kere boyandi...olabilecegin en iyisi oldu..Birebir degil tabiki ama daha da iyisi olmayacagina artik inandim..sonucta parca plastik..iste boyanan tampon:
hangi dogus ?

Kapali otopark kosullarinda(yapay isikta) biraz fark belrgin gibi ama gunduz sartlarinda cok rahatsiz edici degil hatta hic degil, nankorluk etmeyim simdi:)
evet yapay isik belli ediyor, normal isikta gozle dikkatli bakmadikca belli olmuyor sonucta, o da biz bildigimiz icin :D

eskitme değil de 2-3 yıllık beyaz bi arabanın boyası hazırlanırken birebir boya kodundan ufak farklılarla boya hazırlamak diye bişi var..bi miktar sarı katma gibi vs..
ilgincmis bu Yigit :) sagol

dün buraya 2 mesaj atmıştım sabah görünmüyor nasıl oldu anlamadım tekrar atıyorum

aracı servisten aldım arkadaşlar.. farklı varyantla çamurluk, kapı ve tamponlar tekrar boyanmış .. flashlı foto çekiminde çıkan o gölgeli fark olayı yok .. çok daha iyi olmuş.. yalnız ön kapı ve arka kapı arasında gözle farkedilebilen bir ton farkı var .. ama oradaki sıfır bir iki araca baktım onlarda da hafif bir fark var kapılar arasında.. demek normal bir durum diye düşündüm .. konuya göstermiş oldukları duyarlılık, ilgilerinden ve yapmış olduğu çalışmalarından ötürü Aygüv'den Halil bey ve Osman bey'e teşekkürlerimi iletirim buradan .. Bu aksam cektigim bi kaç foto

rsp1070351cr.jpg

rsp1070347cr.jpg

Ayrıca görüş ve önerilerini bildiren arkadaşlara da teşekkür ederim :)

hayırlı olsun Ender,umarım içine sinmiştir artık..bu arada orj.boyasındaki portakal kabuğu gibi hafif pütürümsü görüntü boyanan parçalarda mevcut mu?yoksa dümdüz cam gibi mi olmuş:)

hayırlı olsun Ender,umarım içine sinmiştir artık..bu arada orj.boyasındaki portakal kabuğu gibi hafif pütürümsü görüntü boyanan parçalarda mevcut mu?yoksa dümdüz cam gibi mi olmuş:)

erkan o kadar dikkat etmedim ya, hatta artık hiç bakmak bile istemiyorum desem yeridir :) ama dediğim gibi ön arka kapı arasında bi fark var.. arka kapı beyaz ama loş ortamda bakınca hafif sarımsı gibi.. ama sıfır baktıgım araclarda da arka ön kapı arasında fark var dikkatli bakınca.. pütürümsü olayı bi gün görüşürsek sen incelersin, ben bu defteri açmamak üzere bi daha kapatmak istiyorum :))

bencede çok fazla kafana takma..bmw-mercedeslerde bile bu tür farklılıklar mevcut hatta boya akması,toz bile yakalanıyor boyada..benim arabada bile kaç parçada fark var biliyorum..ama dediğim gibi bunlar olağan ve çok keskin gözlü insanların farkedeceği vede kafasına takan insanların göreceği detaylar:)

bencede çok fazla kafana takma..bmw-mercedeslerde bile bu tür farklılıklar mevcut hatta boya akması,toz bile yakalanıyor boyada..benim arabada bile kaç parçada fark var biliyorum..ama dediğim gibi bunlar olağan ve çok keskin gözlü insanların farkedeceği vede kafasına takan insanların göreceği detaylar:)

aynen erkancım algıyı oraya yoğunlaştırınca kimsenin görmediği şeyleri görüyosun :)

Geri
Üst Alt