Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

arkadaslar leona jant yerine yay??

16 jant + 5 cm mükemmel bir görünüş kullandığım için biliyorum ayrıca arka lastikler için söylüyorum; 5cm içeri gömüldüğü için alt asfalta basan yüzeylerde hafif dışarı doğru meyil oluyor, buda güzel bir ayrıntı. ilk birkaç hafta zor olabilir ama sonra alışınca çok kontrollü gidebiliyosun.

16 jant + 5 cm mükemmel bir görünüş kullandığım için biliyorum ayrıca arka lastikler için söylüyorum; 5cm içeri gömüldüğü için alt asfalta basan yüzeylerde hafif dışarı doğru meyil oluyor, buda güzel bir ayrıntı. ilk birkaç hafta zor olabilir ama sonra alışınca çok kontrollü gidebiliyosun.

emin ol dediğin dogru 5 santimlik yay cok güzel durdurabilir fakat şunuda unutmamak lagzım örnek bende 5 lik yay vardı dedigin gibi ilk bi hafta zorluk cektim sonraki günler yolda giderken bi sag bi sol :))) hiç düz gittigimi hatırlamıyorum ben yollardan dolayı

bugüne kadar gördüğüm ve duyduğum kadarıyla 5lik alanlar ilk zamanlar gayet mutlular görüntü güzelleşti diye ama sonraları konfor ağır basıyo ve sövmeye başlıyolar bence direk -3,5 taktır bende 6 aydır takılı görüntüde güzel konforda imzamdaki resimde görebilirsin :) illa -5 olsun konforsuz olsada olur görünüş güzel olsun yeter dersen taktır gitsin :) unutmadan söyliyim arabaya sürekli olarak 2+ kişi biniyosan -5 baya sıkıntı yaratır..

16"lerle 5'lik yay uzun yola giden tıka basa dolu araba gibi görünüyo..16"lerle devam kararı kesinse Seat Sport gayet yeterli.. :eek:key:

bugüne kadar gördüğüm ve duyduğum kadarıyla 5lik alanlar ilk zamanlar gayet mutlular görüntü güzelleşti diye ama sonraları konfor ağır basıyo ve sövmeye başlıyolar bence direk -3,5 taktır bende 6 aydır takılı görüntüde güzel konforda imzamdaki resimde görebilirsin :) illa -5 olsun konforsuz olsada olur görünüş güzel olsun yeter dersen taktır gitsin :) unutmadan söyliyim arabaya sürekli olarak 2+ kişi biniyosan -5 baya sıkıntı yaratır..

aynn benim de 50mm alan bi dünya arkadaşm var forumlardanda var hepsi 1 2 ay sora yok zıplamaktan bıktık yok aracı zorluyor berkayın dediği gibi düz gidemioruz şimdi ressimleri yüklüyorum

emin ol dediğin dogru 5 santimlik yay cok güzel durdurabilir fakat şunuda unutmamak lagzım örnek bende 5 lik yay vardı dedigin gibi ilk bi hafta zorluk cektim sonraki günler yolda giderken bi sag bi sol :))) hiç düz gittigimi hatırlamıyorum ben yollardan dolayı

düşük hızlarda makas atar gibi gitmeyi 5cm lik yaylarla öğrendim :D:D ama şuanlık aldığım görsel tat bu bahsedilen rahatsızlıkların üzerinde olduğu için pek sorun etmiyorum.
ha birde acizane hatırlatma gereği duyuyorum; geniş bir aile sahibiyseniz bagajınız varsa sürücü hariç sürekli 2-3 yolcunuz varsa tabiki yay işine hiçmi hiç girilmemeli. yada 3cm bi nebze olsun 5 cm'e göre tercih edilebilir diye düşünüyorum.

bu benim arabam jetta 50mm eibach yay var 16 orj jantları bu yayları taktık 1 saat kullanmadan görüntü kötü olduğu için yalan sölemiorum 1 saat te söktürdüm 400 e aldım 200 e verdim 1 saat te 200 zarar ettim senin başınada aynısından gelmesin die bu kadar uraşıorum :D

fotoraf016v.jpg

buda eniştemin leon u 35mm eibach yay var leondaki yaylar ne kadar tatlı duruyor hiç abartısız mükemmel bence inş derdimi anlata bilmişimdir

fotoraf012.jpg

bu benim arabam jetta 50mm eibach yay var 16 orj jantları bu yayları taktık 1 saat kullanmadan görüntü kötü olduğu için yalan sölemiorum 1 saat te söktürdüm 400 e aldım 200 e verdim 1 saat te 200 zarar ettim senin başınada aynısından gelmesin die bu kadar uraşıorum :D

fotoraf016v.jpg

buda eniştemin leon u 35mm eibach yay var leondaki yaylar ne kadar tatlı duruyor hiç abartısız mükemmel bence inş derdimi anlata bilmişimdir

fotoraf012.jpg

ama o 5cm lik yayları birde leonda görmek var. jettanın kasası daha büyük ve sedan bir araç. leondaki görüntünün jetta ile aynı olması beklenemez.

ya zaten millet 2 dk beğenicek diye sen sürekli sürüceğin arabayı keyif almak yerine işkence çekmek için sürmüş olursun abartısız söylüyorum daha arabamı ilk aldığım zamanlar emrede (emre kaan alptekin - kara trenin sahibi) 1.4 tsi leon vardı 3.5 taktı beğenmedi söktürdü sonra 5 taktı görüntüsü gerçekten çok güzeldi ama araba zıplıyodu düz yolda giderken en ufak bi yükseltide hatta yay falan anlamıyodum o zamanlar sormuştum araba düz yolda zıplıyo bildiğin niye böyle diye 5lik var ondan dedi o anda nefret ettim 5likten :D sanada tavsiyem ille de yay ve hoş görüntü dersen 3.5 yada coil al kafana göre ayarla dicem ama masraf istemiyosun :D

emin olun aynı duruyo zaten araçlar aynı kilo basma ağırlıkları aynı aynı olduğunu nerden biliosunuz dieceksiniz 50mm lik yayda taktık leon a ordan biliorum

Geri
Üst Alt