Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

195/55/15 yerine 195/60/15 olurmu?

ibiza ve cordobayi hayatta hic bir lastik yumusatamaz ben o kadar diyim :) ondan butcen uygunsa 55 yanaktan sasma ama o kadar para vermem diyorsan 60 yanak lastikler daha ucuz oluyor ha soyle bir durum var yanak inceldikce hiz lastigi serisine giriyor bu da lastigin yapisini mazemesini degistiriyor yani 55 yanak hiz lastigi diye geciyor lastikcide :) 60 yanak ile 55 arasinda fiyat farki da ondan

kardeşim benimkiler 195 55 R15 NEXEN sürat lastiği.lastiğin arasına taş girme dışında bi problem yok.yani fena değil işini görür.

Kardeşim sağolasın, ben Nokian düşünüyorum çok olumlu yorumları var kullanıcıların, yumuşak lastik çok da kaliteli olduğu söyleniyor, fiyat olarak çok ucuz değil ama michelin'den ucuz.. Birazdaha araştırma yapacağım yinede...

kullandığın standart lastik ebatların nelerdi ne ile değiştirdiğini açıklarsan daha güzel olur. Ama 6-7 lt yakarken 10 unun altına düşmemesinin sanırım baska sebepleride olması lazım yaklasık %50 yakıt sarfiyatın artmıs bunun çeşitli sebepleri olabilir araştırsan iyi olur sadece lastik ebatının değişiminden olacağını sanmıyorum!

Orjinal ebatları 195 / 55 / 15...Değişimden sonra Michelin marka 195 / 60 / 15 takıldı...Jant filan herşey orjinal..Sadece lastik değişti...Üstelik ozamanlar bakımdan da yeni çıkmıştı...Herhangi bi sorunu filan yok..Dediğim gibi lastik ebatını 55 den 60 a çıkarınca oldu..Zamanım olsa eski çıkan lastikler duruyor..Onları tekrar takıp aradaki farkı görücem ama vaktim yok işte...

İbiza ya 780 lira verip michelin energy saver taktırdım, yaklaşık 7 ay önce.. Arabanın yumuşamasını ve sesin azalmasını arabaya binen nerdeyse herkez farketti.. Arabayı değiştidim şimdi, lastik değiştirirsem tek marka diyorum, 200 fazla olsun michelin olsun... O Türkiye'ye uygun değil felan feşmekan diğer markaların hikayesi... Michelin diyoruz , yani dünyada kendi kavçuk ormanları olan tek marka... Peki diğer firmalar kavçuğu nerden alıyor dersiniz ? michelin :):):) yani kavçuğun iyisi michelinde kulanılıyor, geriside diğerlerinde... deneyin, hak vereceksiniz... 60 yanağa hiç gerek yok bu arada, 55 michelin tüm dertlere deva.. :) biraz reklamvari oldu ama ne yapayım acayip memnun kalmıştım :)

Ömer aslında bende biraz fazla verip michelin düşünüyorum yumuşaklığı ve kalitesi için, arabada gerçekten o kadar farkediyorsa sırf konfor artışı için biraz fazla vermeye değer bencede.. Ama tek tereddütüm bozuk yolda balon yapma olasılığı, şikayetleri okudum biraz bu konuda şikayetler var ama ne kadar doğru bilemeyiz tabi..

Orjinal ebatları 195 / 55 / 15...Değişimden sonra Michelin marka 195 / 60 / 15 takıldı...Jant filan herşey orjinal..Sadece lastik değişti...Üstelik ozamanlar bakımdan da yeni çıkmıştı...Herhangi bi sorunu filan yok..Dediğim gibi lastik ebatını 55 den 60 a çıkarınca oldu..Zamanım olsa eski çıkan lastikler duruyor..Onları tekrar takıp aradaki farkı görücem ama vaktim yok işte...
6-7 litre yakarken 10 litrenin altına düşmüyor 55 yanak yerine 60 yanak takdığın için %50 yakıt artısı diyorsun. bende bu imkansız diyorum ama fazlada israr etmeyeceğim. vardır bir bildiğin

Orijinal ebattan şaşma, deprem gibi bunula birlikte yaşamayı da öğren ibiza kullanıyorsan :) Nokian H serisi alıcam bende çok araştırdım. XL diye geçiyor Extra-load. yani yanak korumalı ;)

yanak korumalılar herzaman normale göre biraz daha sert oluyor abi haberin olsun

Geri
Üst Alt