Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TSI turbo büyültme?

140 ıle 170 den bahsedıyosun heralde SC lı versıyon

Evet 10 hp fazla olmuş :)

Bizde de vardı bi vakit. Hatta uyuz oluyodum arabaya... Geçişler esnasında saçma sapan vuruntular , kesilmeler falan yapıyodu... bi 3500 de kesiyodu bi 5000 de , kafasına göre

Şikayetler artınca turboya döndüler . o günden sonra göremedim ben jettada sc falan

Modifiye firmalarının işine gelmiyor 1.4 tsi , geliştirmeleri sürekli yüksek hacimli motorlar üzerinden yapıyorlar. 1.8 - 2.0 - 2.5 tir. türlü türlü parçaları var, Her sunuyorlar müşteriye

benzin derdi yok , niye uğraşsınlarki 1.4 tsi'la türkiye dışında avrupada yüzde kaçlık bir pazarı varki 1.4 lerin ?

Ama nothing impossible'dan yola çıkarsak , 1.4'le temiz oynanırsa , direk project car modunda olur yani , :cool: :)

Vaktim ve ayıracak bütçem olursa araştırırım herkesin kapısını çalarım. En kötü aşırı sıkıştırmadan gideriz , motoru toprağa gömeriz olur biter :D :D

neden ugrasmıyorlar cunku adamlar hangı motor performans adına yapılmıssa onun ıcın parca cıkartıyorlar.1.4 tsı da arabayı yurutsun cıtırından ekonomık olsun emısyon degerı dusuk olsun dıye yapılmıs motor en nıhayetınde.Kı hacımsız motor turbo buyutme ısıne gırsen zaten devır donemıceksın 3-4k arası gelen turbo da dusuk basıncla b ısıne yaramıcak.Bu motorla ugrasmak zaman kaybından baska bsy degıl zaten yaptıgın masrafa arabanı satıp gıdıp daha ıyısını alabılıyorsun motor olarak

Evet 10 hp fazla olmuş :)

Bizde de vardı bi vakit. Hatta uyuz oluyodum arabaya... Geçişler esnasında saçma sapan vuruntular , kesilmeler falan yapıyodu... bi 3500 de kesiyodu bi 5000 de , kafasına göre

Şikayetler artınca turboya döndüler . o günden sonra göremedim ben jettada sc falan

bunun jettayla alakası yokkı bahsettıgın motor bugun ıbıza cuprada kullanılan motor zaten.140-170 lık ıle baslayan seruven 180 lık ıle devam edıyor.Eger suan jettada yoksa bu motor tamamen satıs polıtıkasındandır

Bizim motorların Twin Charger'lardan tek farkı Supercharger'mı bilen varmı ? Eğer öyleyse hiç kasmadan direk charger işini araştıralım 180hp , boşuna kasıyoruz yazılım vs. diyE ?

Bizim motorların Twin Charger'lardan tek farkı Supercharger'mı bilen varmı ? Eğer öyleyse hiç kasmadan direk charger işini araştıralım 180hp , boşuna kasıyoruz yazılım vs. diyE ?

Baştan aşşağıya farklı sizin motorlarla twinchargedlar. Belki sadece blok aynıdır.

abi bence yeterli motor cok iyi kaciyor hacmine gore :) 2011 aracin wergisi 300 kuusur odedim daha ne olsun beklentileri yukseliyor insanin tabi bindikten sonra ; ben simdi prformans istesem cupra derim onu da alirim sonra onu da yukledikten sonra o da kesmiyicek bu isin sonu yok :) eger ucuz fiyat we prformans istiyorsaniz eski kasa s3 derim ben hem quatro ile yukledikce arabayi yola da wericeksiniz gubu onden ceker ne yaparsan yap sariyor 1.4 tsi bile sifirdan kalkista tutunamiyor yola sariyor da sariyor ;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...di-s3-1-8-tq-280-hp-degisen-yok-kazasiz/detay al bunu bi derisini degistir arabanin bin sorunsuz :) sat tsi ini ustune para bile kalir

Nasıl bir kati karardır bu...herkes bu arabaları mod.etmek için mı alıyor..mod fanatikleri begenmesede bu motorlar otomotiv sektöründe devrim niteligindedir..ayrıca 1.8t motorlar ilk çıktığı yıllarda bu kadar geniş mod yelpazesine sahipmiydi hatirliyaniniz var mı?ayrıca biraz gezegenimizede duyarlı olmak zorundayız..düşük hacim ve düşük emisyon :eek:key:

Nasıl bir kati karardır bu...herkes bu arabaları mod.etmek için mı alıyor..mod fanatikleri begenmesede bu motorlar otomotiv sektöründe devrim niteligindedir..ayrıca 1.8t motorlar ilk çıktığı yıllarda bu kadar geniş mod yelpazesine sahipmiydi hatirliyaniniz var mı?ayrıca biraz gezegenimizede duyarlı olmak zorundayız..düşük hacim ve düşük emisyon :eek:key:

1.4 tsı bundan 10 sene sonrasındada b 1.8T olamıcak ,1.8 nın ılk uretım bandından cıkısı 1996 dır,dokum demır blok forged pıston ve kollar kullanılmıs genıs emme portları vardır,suan 380k yı gecmıs olanını arkadasım kullanıyorkı b kere bıle motor acılmadı arabasında kompresyon degerı 9,5 dan 9 a dustu 2 ay once yapılan testte.Bu motor nelerde kullanıldı ? ılk olarak a4 ve a3 lerde senesınden dolayı.98 senesınde Golf Gti da,passat,bızdekı boralar amerıkada jetta ısmınde satılıyor onlarda kullanıldı vs.. oncelıkle parca temını yapılan yerlerın basında amerıka gelıyor ve 1.8 t amerıkada turkıyenın tofası gıbı bsy parca yayılımı oyle seneler surmedı.
1.4 tsı ı ele alcak olursan sc lısı evet gercekten b basarıdır ama 1.4 t 125 lık cıgır yaratan b basarı degıldır kı nıtekım etrafta Vw harıcı 1.4 lerde var aynı guclerde.Dedıgınız gıbı herkes bu arabaları mod ıcın almıyor neden cunku modlancak b araba degıl bızımde burda soyledıgımız bu zaten bu araba modlancak araba deıl satılır daha ıyısı varken daha ıyısı yapılır yada chıp egsoz fıltre bınılır.ılk mesajımdada dedıgım gıbı ıs sadece buyuk turbo alalım adını duydugumuz b turboyu alalım takalım degıl ne yazıkkı,bu ısın Flowu var nerde doldurcagı nerede bıtecegı var hemsınden ote o motorun dayanabılcegı kapasıte var.Normal kullanıcı alsın chıp egsoz fıltre bınsın ama fazlasını ısteyen bosuna zaman ve para harcamasın

Geri
Üst Alt