Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TSI turbo büyültme?

Hiç riske girmeye gerek yok bence çok uğraş ister. Bilinen yoldan gitmek daha mantıklı 1,8T

Yurt dısını arastırmaya SCN den baslamak lazım kı ordada 1.4 125 kullanan adam sayısı cok azdır,b tane bıle konusunu gormedım cunku.10 sıkıstırmalı turbo arabada zaten turbo ısıne gırmek ıcın ya motor ıcının cok saglam oldugunu bılmek lazım yada sıkıstırma dusurmek lazım.Herseyı gectım bu arabanın kapak flowu nedır ona uygun turbo nedır orjınalınden baska onları arastırmak lazım,aldık buyuk olsun dıye taktıkla olmuyor.Tsı 125 de bu ısı yapmak deney yapmaktan baska bsy degıl

abi bence önce yazılımı, filtreni, egzostunu yap ondan sonra düşünürsün..
bu süre zarfında belki örnek de çıkar ortaya..122 ile 160 arasında sadece turbo ve sc farkı da yok..motor iç organları da farklı..
foruma koymuş olmam lazım Ferrari ile yaptıkları ya da farklı bi markayla Fiat 500'ü 1.4T'den 250hp çıkartıyodu..ama sadece turbo büyüttükleri gerçekçi değil elbet..

Bence de hiç uğraşma. Yazılım yap gitsin. Yine sıkılırsan egzoz yap. Yine sıkılırsan filtre yap. Yine sıkılırsan DV arkasına forge spacer tak.

DV konusu biraz uzun ama benim için çok bilgi verici oldu bence oku. Konunun son sayfalarında video linklerini de koydum.

Yok ben illa büyük değişiklikler yapıcam diyorsan turbo büyütmek yerine SC taktır. Bence daha zevkli bir şey olur. O zaman orijinal 160HP programı yükletirsin. Motor bunu kaldırabiliyor mu bilmiyorum.

Bence de hiç uğraşma. Yazılım yap gitsin. Yine sıkılırsan egzoz yap. Yine sıkılırsan filtre yap. Yine sıkılırsan DV arkasına forge spacer tak.

DV konusu biraz uzun ama benim için çok bilgi verici oldu bence oku. Konunun son sayfalarında video linklerini de koydum.

Yok ben illa büyük değişiklikler yapıcam diyorsan turbo büyütmek yerine SC taktır. Bence daha zevkli bir şey olur. O zaman orijinal 160HP programı yükletirsin. Motor bunu kaldırabiliyor mu bilmiyorum.

windows yaması mı bu 160 lık programı yapılıyor:D O sc yı harıcten turbo arabaya eklemek kolay ıs degıl ne yazıkkı,zamanında Sc lı r53 e turbo takalım dedıler araba sanayıden cıkmadı

Geri
Üst Alt