Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TSI turbo büyültme?

gerek yok arabanı satma yazık onca emeğine serbayım, bence egsoz yazılım filtre yap 160 a yaklaşır keyifle binersin

Zafer abi 1.4tsı 125lik araçlar 160hp de olabilse şanzuman oranları ve verimsizliği yüzünden iyi yürüyemiyor yani gidişi hisedemiyorsun bu yüzden sağlıklı olmaz diye düşünüyoruz ikna etmeye çalışıyorum eğer giden bir araç istiyorsa 1.8T çok iyi ve hesaplı bi tercih olur yoksa 1.4tsı hala yazılım konusunda sıkıntı yaşıyor yaşamayanlarda malesef yürüyemiyor:(

tsi 1,4 için yazılımı önermiyorum, eğer yaparsanız gidişi değişir ama tüketim biraz canınızı sıkabilir. en iyisi stok kullanmak, filtre egsoz yeter bence. giden bir leon istiyorsan satıp FR almak en mantıklısı.

Zafer abi 1.4tsı 125lik araçlar 160hp de olabilse şanzuman oranları ve verimsizliği yüzünden iyi yürüyemiyor yani gidişi hisedemiyorsun bu yüzden sağlıklı olmaz diye düşünüyoruz ikna etmeye çalışıyorum eğer giden bir araç istiyorsa 1.8T çok iyi ve hesaplı bi tercih olur yoksa 1.4tsı hala yazılım konusunda sıkıntı yaşıyor yaşamayanlarda malesef yürüyemiyor:(

serhat'ım serbayın aracı ne manada istediğine bağlı , güç altımda olsun sadece istediğim yada canım sıkkın olduğu zaman kullanayım diyorsa 1.4 elbette olmaz en az 1.8 olmalı yada yukarısı tabiki ama sadece ben aracımın gücünü biraz daha arttırayım sürerken keyif alayım derse yazılım egsoz vs daha mantıklı ayrıca ben 1.4 aracı kullanmadığım için bilmiyorum verileri nedir hangi oranda nasıl yürür teknik veremem ama yapılan birkaç araç biliyorum oldukça memnunlar eğer sıkıntı yaşıyor ve söylemiyorlarsa orasını bilemem ,mesela kaan ın aracı nerdeyse 2 senedir yazılım ile yürüyor kendisi daha iyi açıklar arabasının ne durumda oluğunu hatta onda sadece yazılım ve kapalı filtre var sonuçta 1.4 araca yazılım egsoz filtre ile 160 hp alınabiliyorsa yine de 125 den daha fazla keyif verecektir

alt devirleri cok canli olan bir araba 5500 devirden sonra oluyor gucu bence super bir makina bozma bu arabayi egzost hava filtresi yazilim la brz daha canlanir ki ondan sonrasinida oynamani tavsiye etmiyorum neden diceksin astari yuzunden pahaliya cikar ; bu islemi ilk sen yapicagin icin kobay olcaksin butun arizalari ilk sen gorcen benim kalbim dayanmaz buna :) brz daha bin ve 1.8 t fln da dusunme bence 2.0 tsi dan assagi alma ki kafanda soru isareti kalmasin en ust tsi motor 2.0 su an :) anladigim kadari ile doyumsuz bir arkadasimissin :) ya da bir baska onerim sana 180 lik jetta motoru bul cikma onu gom arabaya ya da 180 lik jetta al

Modifiye firmalarının işine gelmiyor 1.4 tsi , geliştirmeleri sürekli yüksek hacimli motorlar üzerinden yapıyorlar. 1.8 - 2.0 - 2.5 tir. türlü türlü parçaları var, Her sunuyorlar müşteriye

benzin derdi yok , niye uğraşsınlarki 1.4 tsi'la türkiye dışında avrupada yüzde kaçlık bir pazarı varki 1.4 lerin ?

Ama nothing impossible'dan yola çıkarsak , 1.4'le temiz oynanırsa , direk project car modunda olur yani , :cool: :)

Vaktim ve ayıracak bütçem olursa araştırırım herkesin kapısını çalarım. En kötü aşırı sıkıştırmadan gideriz , motoru toprağa gömeriz olur biter :D :D

bencde yazılım+filtre+egzos yapmak daha mantıklı ondan sonrası motorun hacmi bakımından bana sağlıklı gelmiyor

1.6'yı modifiye etmek isteyenlere hep aynı şeyi söylerim. Bu araca performans adına yapılacak en iyi şey satmak.
Aynı şeyi 1.4 singlechargedların nasıl yürüdüğünü gördükten sonra da geçerli benim için. Chip egzoz filtre dışında bişey yapmaya değmez. Satın gitsin.

Geri
Üst Alt