Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yuksek yakit tuketimi

Klima açık konusu artık çok etkili değil bu arada. Modern araçların çoğu 0,2 lt civarında fazladan yakıt tüketimi ile klimayı çalıştırabiliyor.

Bu kadar yakmaya devam ederse satarim hocam. Evimizin 2. Araci i20 1.2 manuel var. Ayni kosullarda ortalama 7.3 lt gosteriyor klima acik sekilde ustune ustluk bir de lpg var.

Üstad bendede 2 tane araç var biri 1.6 tdi diğeri 1.5 tsi.1.6 tdi aracımla 9.5-10 ları görüyorum 1.5 tsi ile 12 civarı her ikiside dsg.bunlar anlık tüketim olduğu içinnet birşey söyleyemeyiz çünkü 40 dan başlıyor hesaplamaya .Depoyu fulleyip , bitene kadar kullandıktan sonra tekrar fulleyip kaç km gitmiş ve kaç litre almış bunları bulduktan sonra ; litreyi gittiği km ye bölüp 100 ile çarparsanız gerçek verilere ulaşırsınız.Aracın bilgilerine fazla inanmayın 2-3 litre sapma olabiliyor bazen.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Hocam ortalama yol bilgisayarinda 10 litre. Uzerine 2-3 litre diye eklersem o zaman 6 silindir araba gibi yakar. Hocam 1.0 ecotsi ibizadan cok memnundum. Manueldi ama sehir ici 5.6-6.5 litrelerde dolasiyordu. Benim araba ya bozuk ya da bu kadar yakiyor hepimizi kandiriyor bunlar.

Arkadaşlar,
Neden her çalıştırmada ortalama tüketim 30 lu rakamlardan başlıyor? Birde, benim aracım arona 1.0 dsg, 2000km oldu alalı, ankara trafiğinde tüketim 9-10 lt gösteriyor. Gayette sakin kullanıyorum. Şehir dışı ank ist 6.5 lt ile gittim geldim. Bu değerler normal midir? Bana biraz yüksek geldi. Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

Son düzenleme:
Arkadaşlar,
Neden her çalıştırmada ortalama tüketim 30 lu rakamlardan başlıyor? Birde, benim aracım arona 1.0 dsg, 2000km oldu alalı, ankara trafiğinde tüketim 9-10 lt gösteriyor. Gayette sakin kullanıyorum. Şehir dışı ank ist 6.5 lt ile gittim geldim. Bu değerler normal midir? Bana biraz yüksek geldi. Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

Çok normal abi , benim araç 1.5 tsi ve 40 dan başlıyor 40 km bir yolda 90 civarı hızla 6.2 ye düşürebildim dahada fazla düşmedi.Şehir içi 10 litre civarı yakıyor yukarıdada belirttiğim gibi sistemlere fazla güvenmeyin kendiniz hesaplayın çünkü 40 dan başladığı için sen 3 km yol gidersen 19 fln olur o yüzden inanmayın ve kendiniz hesaplayın.

Çok normal abi , benim araç 1.5 tsi ve 40 dan başlıyor 40 km bir yolda 90 civarı hızla 6.2 ye düşürebildim dahada fazla düşmedi.Şehir içi 10 litre civarı yakıyor yukarıdada belirttiğim gibi sistemlere fazla güvenmeyin kendiniz hesaplayın çünkü 40 dan başladığı için sen 3 km yol gidersen 19 fln olur o yüzden inanmayın ve kendiniz hesaplayın.

Eyvallah kardeşim. Dediğin gibi yapacaz. Muhtemelen değerlerde bir sorun var...

Alin size tuketim beyler

Ekli dosyalar

• 20210803_161246.jpg
    20210803_161246.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 33
Geri
Üst Alt