Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yuksek yakit tuketimi

oxmoxtox

Kayıtlı Üye
Arkadaslar. 6 ay once 0 km 1.0 dsg fr arona aldim. Bir onceki aracim ibiza 1.0 ecotsi manueldi. 25 km/s ortalama hizla ibiza 5.6-6.5 lt yakarken aronada 8.5-9 litrenin altina inemiyorum. Ayni kosullarda aronanin bu kadar yakmasi normal mi? Bir de klimayi actigim zaman 10 litreyi geciyor.

Son düzenleme:
Arkadaslar. 6 ay once 0 km 1.0 dsf fr arona aldim. Bir onceki aracim ibiza 1.0 ecotsi manueldi. 25 km/s ortalama hizla ibiza 5.6-6.5 lt yakarken aronada 8.5-9 litrenin altina inemiyorum. Ayni kosullarda aronanin bu kadar yakmasi normal mi? Bir de klimayi actigim zaman 10 litreyi geciyor.

1.5 tsi motor kullanıyorum bende 8.2 leri gördüm 25 km ortalama hızda.Otomatik biraz daha fazla yakar.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Bu kadar mi farkeder? 1.5 tsi en azindan bastin mi gidiyor hocam. Manuel cok iyimis ya.

Bu kadar mi farkeder? 1.5 tsi en azindan bastin mi gidiyor hocam. Manuel cok iyimis ya.

Yani hocam şöyle söyleyim dsg 1. Viteste giderken hep 2. Vitesi hazırda tutuyor,veya 3 de giderken 4 de hazır tutuyor ve 1.5 devirde vites atıyor .Sık sık vites değiştiriyo özellikle yoğun trafikte hep 1,2 yaptığı için ısınma problemi bile oluyor bu nedenle çok yakar dsg.Manueld deviri 3 e kadar çıkarttığımız için ve gereksiz yere vites atmadığımız için ve kontrol bizde olduğundan dolayı az yakar.1.6 tdı dsg aracımda 8 in aşağı inmiyor çok uzun yolda nadir 6.5 leri görüyorum .

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Ailede 2016 1.0 İbiza FR DSG var, genelde 7 litre civarında yakıyor. Sakin kullanımda 5-6 lara da iniyor, performanslı kullanımda 10litrelere de çıkıyor. Motor küçük olduğu için kullanım şartları çok etki ediyor. Şu anki aracım C5 Aircross 1.6 180bg, şehir içinde de şehir dışında da 9 litre yakıyor :D

Eğer araç 5.000 km altındaysa biraz daha fazla yakar, zamanla düşer, 10.000km gibi gerçek tüketimine iniyor.

Aracımı alalı 6 ayı geçti, genelde İstanbul trafiğinde kullandım, yakıta çok dikkat etmedim genelde ama arada baktığımda ortalama şehir içi 10-11 yaktığını gösteriyordu, baya yüksek bir rakam ama dedim hızlı kullanıyoruz, sport mod açıyorum çoğunlukla eğer trafik yoksa, yakması normal diye düşündüm ama bayramda 2400 km yol yaptım tatil için ve baktım yakıt bitmiyor cidden şaşırdım ki uzun yol sürekli hız 130-140 bandının hep üstündeyiz ona rağmen 6 litre bandında yaktı, depo 40 litre olduğu için malum gözüm hep benzin istasyonu arıyor ( aynı yerden alma takıntım var diye hep opet kovalıyorum), her istasyon gördüğümde bakıyorum daha yakıt seviyesi düşmemiş. Eşime de söyledim biz İstanbul'da benzincilere çalışıyoruz hep yazık bize diye :) Demem o ki şehir içi ile şehir dışı yüzde 70-80 civarında fark ediyor. Bu arada şehir dışı full sport mode olmasına rağmen, bir de eco yapsak 5 leri hatta 4 küsürleri bile göreceğiz belki de...

otomatik şanzuman yakıt sarfiyatını bir tık artırıyor aradaki fark buradan kaynaklı gibi

Arkadaslar cok fazla yakiyor. Manuelin 6.5 yaktigi yerde dsgnin 11 litre yakmasi cok cok fazla. 2.0 dizel arac alsam bu kadar yakmaz.

Bu kadar yakmaya devam ederse satarim hocam. Evimizin 2. Araci i20 1.2 manuel var. Ayni kosullarda ortalama 7.3 lt gosteriyor klima acik sekilde ustune ustluk bir de lpg var.

Geri
Üst Alt