Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Polo GTI

emre dıger arabalarda teknolojjı ve muhendıslık satıyor ama o kadar para dokersem GTİ e normal 1.6 dan gorunus olarak one cıkmasını beklerım ben....

şemun sana aradaki farkı söyleyim. haftasonu bursadaydım murat abinin fr ile gezdik fr kalas gibi süspansiyona sahip iken alpin gti ı ona göre yumuşacık süspansiyonlara sahip işte teknoloji farkı budur. birinde 1. sınıf teknoloji diğerinde 2. snıf. adam 1. sınıf teknoloji kullandıkdan sonra gizleyecek bir şeyim yok tamponla neden uğraşayım diyor bu markanın kendine özgüvenidir.

ayrıca polo ibizayı tasarımda gömer bence ibiza o kadar güzel bir tasarımı olan bir araç değil.

aynı motor olmasına rağmen cupra ile 1 lt yakıt farkı var...

şemun sana aradaki farkı söyleyim. haftasonu bursadaydım murat abinin fr ile gezdik fr kalas gibi süspansiyona sahip iken alpin gti ı ona göre yumuşacık süspansiyonlara sahip işte teknoloji farkı budur. birinde 1. sınıf teknoloji diğerinde 2. snıf. adam 1. sınıf teknoloji kullandıkdan sonra gizleyecek bir şeyim yok tamponla neden uğraşayım diyor bu markanın kendine özgüvenidir.

ayrıca polo ibizayı tasarımda gömer bence ibiza o kadar güzel bir tasarımı olan bir araç değil.

cupra hariç dimi?:D

Teknik veri konusunda tek yalan söylemicek site budur:

http://www.seat.com.tr/seat/modeller/ibiza_cupra/techtables/1_4_TSI_180.htm

6.7 ölçtüklerinde eğim neydi, lastik neydi bunlar önemli faktörler. Fabrika verisi aynı olmaz bir arabanın ömrünün sonuna kadar ama bir arabada modifiye yapmadıkça hızlanamayacağı için zaten en hızlı ve gerçek veri fabrika verisidir..

Tamam dediğin dogru. Ama Roll yaparken her araç fabrikadan çıktıgı gibi olmuyor lastik durumu falanı filanı. O bakımdan adamların işi bu. Eğimli yolda 0-100 deniyecek kadar salak olucaklarını sanmıyorum. Benim için fabrika verisi ilk anda geçerli olup birkaç ay sonra bu rakam geçerliliğini kaybediyor. Asıl 0-100 fabrikadan çıktıktan sonra kullanılmakta olan aracın 0-100 üdür.

yaptıgın degerlendırme son derece yanlıs ıkısı de sıfır araba degıl emre,dergılerın araba testlerıne bakıcak olursan yapılan yorumlar hep 10k olamıs arabalar uzerınden yapılıyor.FR ın suspansıyonları kalas golf un kıler yumusacık dıyıp bunun her zaman boyle oldugunu oldugunu var saymak ıcın sıfır hallerıne bınmek gerekır.Marka oz guvenı koydugu suspansıyondan cok zaten ıspanyol markası olan seatın yaptıgı her arabada küllüğüne kadar her yerıne Vw logosunu basmasıyla sure gelıyor:)

Tamam dediğin dogru. Ama Roll yaparken her araç fabrikadan çıktıgı gibi olmuyor lastik durumu falanı filanı. O bakımdan adamların işi bu. Eğimli yolda 0-100 deniyecek kadar salak olucaklarını sanmıyorum. Benim için fabrika verisi ilk anda geçerli olup birkaç ay sonra bu rakam geçerliliğini kaybediyor. Asıl 0-100 fabrikadan çıktıktan sonra kullanılmakta olan aracın 0-100 üdür.

Önceden 7.2 geçerli olup sonradan 6.7 mi geçerli oluyor? Araba durup durupken hızlanıyormu? puhahapuhaha

http://www.fastestlaps.com/comparisons/seat_ibiza_cupra_14_tsi_180-vs-vw_polo_gti_14_tsi.html

Birkaç site daha war ALP şimdi aklıma gelmiyorda. Fabrika verisi aracın ömrünün sonuna kadar aynı olucak diye bişey yok. Motorun agırlıgın falan durumuna gore bile bu rakamlar oynar. Bircok otorite de 6.7 diye geçiyor.... Ha eger ben bunlara inanmam diyorsanda o senin bileceğin iş...

safa b arabanın teknık verısını otorıteler belırlemez yapan fırma belırler sıtesıne koyar orda yazan neyse odur.bırı gıder testını kendı pıstınde yapar buna ragmen 7,2 cıkarır dıgerı gıder testını kafasına gore b yerde yapar adam egımle 6.9 cıkarır.Bu ısı fabrıkadan ıyı yapcak olanlar sadece kendını kandırırlar,marka sahıbı salak degıldır heralde 6,9 u olması gereken sartlarda cıkaran b arabayı 7,2 cıkarsınlar :)

Geri
Üst Alt