Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Turbo vs. Atmosferik Motorlar..

Yalnız şu bir gerçekki turbo günlük kullanımda çok daha iyi..[/QUOTE]

İşin püf noktası burası sanırım.

Bi kişide çıksın desin ki VTEC alayına gider bilmemney :D:eek:

aslında alp gecen FN2 ıle roll yaptı ve hemn hemn yakın yuruduler ama asıl merak ettıgım roll sonrası turbo ve atmosferıgın tuketımlerı neydi

Ben kendi devrimde o kendi devrinde geçti Şemun. Ayrıca onun koltukları sökük olmasıyla beraber bende +1 yolcu vardı. Adam 15000TL harcıyor ben 3000TL aynı yürüyoruz :D

tabiki turbo destekli bir motor

Turbo yada atmosferik farketmez, önemli olan V6 yada V8 olması :D üzerine bikaçtane de turbo olursa fena olmaz tabi :D

Acı ama gerçek Varol abi atmosferiği yürütmek için deli gibi para harcamak lazım.

Ben kendi devrimde o kendi devrinde geçti Şemun. Ayrıca onun koltukları sökük olmasıyla beraber bende +1 yolcu vardı. Adam 15000TL harcıyor ben 3000TL aynı yürüyoruz :D

alp benim dediğim o atmosferik çok keyifli olabilir..sadece hava filtresi ile aldığım sesdan belli ama..atmosferiği yürütebilmek için gerçekten sokağa atılabilecek ya araban olacak ya da paran yaptığın masrafı satış esnasında unutmak durumunda kalıyorsun

Ben bir turbo araç sahibi olarak şunu demek istiyorum. Atmosferiğide o kadar öldürmemek lazım. Sonuçta bunun atmosferiği var atmosferiği var. Can'ın dediği gibi bir Golf R32 nin sesini bir 2.0TFSI'dan çıkartamazsın (ton olarak). Aynı şekilde hp/Lt. si çok iyi olan atmo motorlarda mevcut. Örneğin Ferrari 458 Italia, Honda S2000. Ama şu bir gerçekki hacim yüksek (5.0lt ve üzeri) veya egzantrik derecesi düşük olmadığı sürece alt devirler ölü olmaya mahkum oluyor.

Yalnız şu bir gerçekki turbo günlük kullanımda çok daha iyi..

atmosferikte verim konusunda 458 Italia ile S2000'i yanyana koyma bence yavru.. :)
zamanında S2000 motoru verimliydi hala verimli ama onu katlayacak kaç tane atmosferik çıktı üstüne..
S2000'nin 2L'si 2.2'si de değil litre başına 118.5hp çıkarıyo..

458 Italia daha geniş hacime rağmen çok daha verimli..L başına 125hp..
hele bi de Enzo FXX motoru var ki 6.2L hacime rağmen L başına 125hp'den fazla güç çıkarıyo..bunlar fiziğe kafa tutan motorlar..

:D :D

atmosferikte verim konusunda 458 Italia ile S2000'i yanyana koyma bence yavru.. :)
zamanında S2000 motoru verimliydi hala verimli ama onu katlayacak kaç tane atmosferik çıktı üstüne..
S2000'nin 2L'si 2.2'si de değil litre başına 118.5hp çıkarıyo..

458 Italia daha geniş hacime rağmen çok daha verimli..L başına 125hp..
hele bi de Enzo FXX motoru var ki 6.2L hacime rağmen L başına 125hp'den fazla güç çıkarıyo..bunlar fiziğe kafa tutan motorlar..

:D :D

S2000--119hp/Lt 458--124.9hp/Lt FXX--126hp/Lt.

Stage 2 Golf GTI-- 132hp/Lt:p:p :p:D:D:D:D

Geri
Üst Alt