Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat LEON 1.4 TSI Stylance vs Honda Civic 1.6 Elegance

Evet mesela bu konuştuğumuz arabanın 0-100 ü oto. şanzumanda 12.5 manuel şanzumanda 10.3sn. Örneğin VW Golf 1.6 8v (Bu kadar eleştirdiğiniz vasat dediğiniz motor) motorlu Golf'ün hızlanması hem manuelde hem dsgde 11.3 sn. Arada 23hp fark var. Honda Civic'in 1.6 motorundan 3hp daha güçsüz olan 1.4TSI motorlu Golf'ün hızlanması 9.5sn. Ayrıca ortalama tüketim değerleri hem 1.6 motorlu Golfün hemde 1.4 TSI golfün honda civic 1.6 manuelin ortalama tüketim değerlerinden daha düşük. Kim ileri gidiyor kim geri gidiyor belli. Verilerdende 'omu geçer bumu geçer' çok rahat anlaşılıyor..
Arabalar hiçbir zaman kağıt üzerinde gitmez Alp. O ölçümlerin hepsi belirli standartlara göre yapılır. Ama her insan standart donanımla üretilmiyo.
Ki konu Leon. Golf değil.

---------- Post added at 23:41 ---------- Previous post was at 23:39 ----------

sen göremediysen zaten kimin neyi nasıl çarpıtmaya çalıştığı çok güzel çıkıyor ortaya.
Yok. Benim arkadaşımın arabası öyle yakıyosa hepsi öyle yakmak zorunda.
 
önce öyle bir arkadaşının olması lazım.........................
 
kuzenımde 1.4 TSI var max 14 lt gordum ama full gaz... tabı devam etsem daha cok artabılırdı... ama otomatık hondada daha yuksek degerlere cıktım herkezın yorumuna saygım var ama otomatık hondada degerler dahada yuksek oluyor..
 
valla benm kıstasım 10 litre bi benzinli cihaz için 10 litreye kadar etkilemez beni.
 
1 arkadaşımın arabasını görmem yeterli yani kanun yazmam için :) Peki.
Bence o arkadaşın anlık tüketime bakıp böyle bir yorumda bulunmuştur Ayberk. Çevremde o kadar 1.4 TSI var. Twin olanlar bile tapagaz kullanımda 15-16lt yi geçmiyor...:)
 
ya arkdaşlar bizim torrado yine bi kuyuya taş attı bize de SCW olarak tartışmak kaldı, bırakın neyse ne güzel kafalarınızı yormaya değmez. konuyu açan adam canı sıkılyı açıyo, büyük ihtimalle de elinde cips kola şimdi izliyodur yazılanları.

Hem zaten forever 1.2T, gerisi yalan =)
 
şu degerlere bakarak cuprayla yanyana koydugumda hiç bişey degil. amcamda corolla var 1.6 inan 500 km gidemiyo şehir içinde berbat bi motoru var. performans sıfır.

ıbrahım bu degerlerı yakalrken 430 km nın 220 sını yogun trafıkte gerı kalanınısa akıcı yolda....

bazen 400 gordugum oluyor bazende 650... tamamen trafık ıle ılgılı... ama her sanıye gaza yuklenırsen 350 kmde bıter depo..
 
ya arkdaşlar bizim torrado yine bi kuyuya taş attı bize de SCW olarak tartışmak kaldı, bırakın neyse ne güzel kafalarınızı yormaya değmez. konuyu açan adam canı sıkılyı açıyo, büyük ihtimalle de elinde cips kola şimdi izliyodur yazılanları.

Hem zaten forever 1.2T, gerisi yalan =)

+++++++
 
Geri
Üst Alt