Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat LEON 1.4 TSI Stylance vs Honda Civic 1.6 Elegance

arkadaslar bence tuketımı kuruslarla hesplamak kesın sonuc vermıyor... degerler hep degısıyor... benzın fıyatları anormalya...
ben max 51 lıtre alıyorum... 51*3.77 desek 97 oktan 192 TL yapıyor.. benım arac ıstanbul gıbı bır yerde %50 trafıkte oluyorum... genelde 430 km yapıyorum... 192000\430 yapsak...446 kurus yapar...

yazın uzun yolda 650km yaptıgımda oluyor...

yunuas abi yok be okadarda değil kuzenimde var. şimdi sana ortalamayı söyleyemem bilmiyorum ama oyle bi tuketimide yok yani adamı bezdirecek türden benm tahminim 30 krş hadi de 35 krş olsun.

kaç ışıkta duruyor :) nerden nereye gidiyor motor vardığında ısınmış oluyormu :) bu dediğim adam günde 8 km gidiyor 8 km geliyor. yoln yarısını soğuk motorla toplam 9 tane trafik ışığında durarark geçiyor. aynı yolda benim leon 8 lt yakıyor :) denedik direkt.50 lt depo ile adam hiç 450 kmyi geçemedi.gerisini sen oranla kardeşim.

ankaranın otobanvari ışıksız hiç durmadan 30 km sabit hızla gidilebilen yollarını şehir içi diye kalkıpta bize yutturmaya çalışmasın kimse.

Arkadaşlarımın araçları, otomatikler 8lt - 10lt ortalamaya sahipler genelde. Manuelleri ise 6lt - 9lt arası değişiklik gösteriyo.

otomatik dediğim cihaz . gaza basmadıgında v.tec acmıyo ve vitesleri 2k deviri altında attırıyo. işte o stilde 45 krş yakcagını sanmıyorum.

o araç eskişehir trafiğinde o değerde yakıyrosa aynı şartlarda TÜM CİVİCLER aynı değerde yakar. istanbulda bile bu yüzden arabasını satanlarda biliyroum merak etme hondacı tanıdıklarımızda var.o aracın e optimum değeri dur kalk trafikte en yumuşak kullanımda 10 11 lt.
Benim arkadaşımın 1.4 TSI Leon'u hiç basmadığı halde trafikte 20lt yakıyor. Demekki bütün 1.4 TSI Leon'lar aynı değerde yakar.

arkadaslar bence tuketımı kuruslarla hesplamak kesın sonuc vermıyor... degerler hep degısıyor... benzın fıyatları anormalya...
ben max 51 lıtre alıyorum... 51*3.77 desek 97 oktan 192 TL yapıyor.. benım arac ıstanbul gıbı bır yerde %50 trafıkte oluyorum... genelde 430 km yapıyorum... 192000\430 yapsak...446 kurus yapar...

yazın uzun yolda 650km yaptıgımda oluyor...

şu degerlere bakarak cuprayla yanyana koydugumda hiç bişey degil. amcamda corolla var 1.6 inan 500 km gidemiyo şehir içinde berbat bi motoru var. performans sıfır.

Şemun bu tamamen vites oranlarının çok uzun olmasından kaynaklanıyo. 5 vites otomaik şanzımana sahipler ve 3. vites 190km/h yapıyodu galiba. Trafikte kullanırkende, sürekli vites değiştirmek zorunda kalıyo araç. Ancak aynı problem manuel viteslerinde yok. Benimde kullanan arkadaşlarım aracın fazla yaktığını söylüyolar (otomatik vites kullananlar). Ama bahsi geçtiği gibi 45 kuruş falan yaktıkları yok (sakin kullanımda). Ha: 45 kuruş yakar ama nası kullanıyodur kim bilir. Bende istersem km'de 1 lira yaktırırım arabama. Sonra gelip buraya, Cupra2'ler km'de 1 lira yakıyo yazmam ne kadar gerçekçiyse 45 kuruş olayı da bu kadar gerçekçi.

---------- Post added at 23:24 ---------- Previous post was at 23:21 ----------

Honda hep geriye gidiyo evet güzel sonuç çıkarmışsın :) Geriye gitmesine rağmen hala nası gidiyo arabaları komik di mi :)
Ekonomi konusuna gelirsek, bu otomatik viteslerinin vasatlığıyla alakalı.

Evet mesela bu konuştuğumuz arabanın 0-100 ü oto. şanzumanda 12.5 manuel şanzumanda 10.3sn. Örneğin VW Golf 1.6 8v (Bu kadar eleştirdiğiniz vasat dediğiniz motor) motorlu Golf'ün hızlanması hem manuelde hem dsgde 11.3 sn. Arada 23hp fark var. Honda Civic'in 1.6 motorundan 3hp daha güçsüz olan 1.4TSI motorlu Golf'ün hızlanması 9.5sn. Ayrıca ortalama tüketim değerleri hem 1.6 motorlu Golfün hemde 1.4 TSI golfün honda civic 1.6 manuelin ortalama tüketim değerlerinden daha düşük. Kim ileri gidiyor kim geri gidiyor belli. Verilerdende 'omu geçer bumu geçer' çok rahat anlaşılıyor..

ben çok uğraştım ama 20L'yi göremedim henüz.. :D :D

otomatik dediğim cihaz . gaza basmadıgında v.tec acmıyo ve vitesleri 2k deviri altında attırıyo. işte o stilde 45 krş yakcagını sanmıyorum.
Cupra'dan çok yakıyomuş trafikte :) Civic' e binen bu kadar insan salak zaten 45 kuruş yakıyo diye alıyomuş :D

Geri
Üst Alt