Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat LEON 1.4 TSI Stylance vs Honda Civic 1.6 Elegance

Geldim.
Motor dışındaki kıyasa gelirsek, kendi adıma Civic'teki malzeme kalitesinin çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. En azından çevremdeki 19" jant ve 5'lik yay takmış Civic'lere bindiğim zaman, stock Seat'lardaki plastik aksam sesleri gelmiyor. Civic Sedan ise içi ve bagajı gayet geniş bir araç.
Motor konusuna gelirsek, 2 motoru söküp tezgah üzerinde kıyaslarsak TSI daha güçlü bir motor. Yeni kasa Civic'lerin performansının eleştirilmesinin başlıca sebebi, otomatik şanzımanlarının çok kötü oranlara sahip olması. 1.6 Manuel Civic ile 1.4 TSI Manuel Leon'un performansı arasında, esneklik değerleri dışında pek fark olacağını sanmıyorum.
Bu 2 araç arasında tercihim manuel vitesli beyaz renk bir sedan Civic olurdu.

cıvıc sedanın bagajımı genıs sen o zaman hayatında hıc genıs bagajlı bır arac gormemıssın

---------- Post added at 10:14 ---------- Previous post was at 10:12 ----------

ayberk arac otomatık hatta kullandım arac kotu degıl amacım hondayı kotulemek degıl genel anlamda ıyı arac ... benım beklentım aracın rahat gıtmesıydı 125 hp sonucta rahat gıtmesı ıcın genelde max 3500 devırde vıtes degıstırtıyorum ama tuketım fazla gıbı geldi...

semun cok yakın arkadasımda otomatık cıvıc var oda yakıttan cok sıkayetcı full depo ıle sehırıcı 400 km olmuyor dıyor

---------- Post added at 10:18 ---------- Previous post was at 10:14 ----------

Arkadaşlarımın araçları, otomatikler 8lt - 10lt ortalamaya sahipler genelde. Manuelleri ise 6lt - 9lt arası değişiklik gösteriyo.

ayberk yenı kasacıktıgı zaman bu aracı ılk alan kısılerden bırı dayımdır kendısıde konfor ıcın otomatık aldı ama senın yazdıgın yakıt degerlerı arasında olsaydı kesınlıkle su aracını satmıs degıl kullanıyor olurdu ılk cıktıgı yılda cıvıclerın en dolusu olan aracı aldı

---------- Post added at 10:26 ---------- Previous post was at 10:18 ----------

onu bunu bılmem leon tsı sahıplerıde yenı cıvıc sahıplerıde benım aracı gordugunde ıncelemeden yapamıyorlar en guzel tarafı bu adamın altında son model arac var 2004 model araca hayranlıkla bakıyor yakıt desen basa basa kullansam 10 lt yı bulmuyor ne ısım var gıdıp leon tsı alıcam yok yenı honda cıvıc alıcam ben zamanında aracımı bulmusum bugun sabah ıse gelırken trafıkte honda cıvıclı bır arkadasla muhabbet ettık adamın ılk sordugu bu aracın modelı ne gerısını sız dusunun

mehmet abi toledo çok farklı bir dünya. japonların bir çoğu onun kalitesine ve konforuna yanaşamıyor bile :)

Ben de 1.2 T Melihinkinin ustune tanımıyorum. Az yakıyor çok kaçıyor birader. Hacıosman fatihiİ:)

aynen öyle az yakar çok kaçar 4çeker ayrca 350Z sesi çıkarır :D

harbiden de öyle ama haa. geçen hafta tophaneden dönerken bi corsa gsi beni görünce ışıklarda öyle bi kalktı ki görmen lazımdı :d

harbiden de öyle ama haa. geçen hafta tophaneden dönerken bi corsa gsi beni görünce ışıklarda öyle bi kalktı ki görmen lazımdı :d

bizim okulda hayatımın bombalarından birini yaşadım geçenlerde..'93 falan olması lazım bi Civic okulun içinde tümsekleri her geçişte lastiklerinin bi kısmını bıraktı naapmaya çalışıyosa ben de arkasında izliyorum..otoparka gelene kadar lastikleri bayaa erimiştir herhalde.. :D :D

Geri
Üst Alt