Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon TSI'mla Uzun Yol Yakit Rekoruma Dogru Gidiyorum...

007

Kayıtlı Üye
Arkadaslar bayram munasebetiyle Pazartesi gununden itibaren Kirklareli ve Edirneye ziyaretlerde bulundum..Florya Tunc Petrolden depomu 189TLye fulledim..Once beylikduzune oradan otobana girip Kirklareline yolun bos olmasindan da istifade ederek 120 km/s sabit hizla cruise control ile gittim.Sehir icinde gezmeden evin garajina parkettim..O anda 250 km olmustu yakit alip gostergeyi sifirladiktan sonra..Daha sonraki gun edirneye gittim geldim..Yine sehiricinde dolasmadan sadece otobanda kullandim ve edirneden dondukten sonra 400 km olmustu..Ve dun gece Kirklarelinden istanbula dondum..yine cruise control ile 120 km/s sabit hizla gittim..ve Beylikduzune evin onune geldigimde 590 km olmustu ve yakit yostergesinde ibre yarim deponun biraz uzerindeydi...yol bilgisayari ise daha 440 km gidebilecegimi gosteriyor...
Aracimda bu seyyahat boyunca yanimda benden baska 3 kisi daha vardi..
Aracim 41000de ve 2.5 yasinda..Uzun yolda demek ki bir depo ile 900 km gidebilir TSI gibi aciklamalarin gercekci olacagina inanmaya basladim..Yol bilgisayarinin dedigi gibi 440 km daha gidemem artik sehir ici gidicem cunku..Iste kisa bir bayram oykusu...Tekrar hepinize iyi bayramlar...

Saol Cenk..Gerci otobanda 120 ile gitmek inanilmaz bunaltici bombos edirne otobaninda:)

Saol Cenk..Gerci otobanda 120 ile gitmek inanilmaz bunaltici bombos edirne otobaninda:)

tahmin edebiliyorum hemde rahat rahat yapistirabilicek bir araba ile :) bende simdi 1.4 tsi alicam insallah bunlari duyunca hosuma gidiyo :) economie master resmen basmassan :)

Ben istediğim gibi bi tsı bulabilsyedim amacım köye gidip 1 depoyla ne kadar yol gidebilirim tabi ortalama 100 -110 km hız sabitlemekdi bizim köy 1000 km tam ist. çamlıcadan...

Tabi 900 km yol gitmesi 120 sabit süratle gerçekten iyi...ben 1000km zorluycam:)

18" jantı söylememişin Kaan abim ona rağmen gayet iyi.. :)

110-120 civarı aynen daha ekonomik bence de sabitlencekse..6. vites 2100-2500rpm arası..
kendi adıma en ekonomik yolum 2 kişi + dolu bagaj + klima İstanbul'dan çıkıp İzmir'e vardığımda yarımın üstünde benzinim vardı..İzmir-Aydın arası 40-50km boyunca otobanda 210-230km/h arası gidince depo yarımın üstünden çeyreğe inmesine rağmen tek depoyla Türkbükü'ne kadar gitmiştim..760km totalde..ondan önce de araba yeniyken rodajı bile yokken 1 depo Antalya kaç km olduğunu hatırlamıyorum ama..1.4 TSI ile sabitleyerek 900'ün biraz altı ya da biraz üstünü görmek hiç de zor değil klimayla..
1 depoyla en düşüğü ise tamamı şehir içi otobanda gazlayarak 290km'de dibi görmüştü yine.. :D :D

abi gerçekçi olduğunu düşünmeye başlama zira gerçek :) 905 km yi bizzat kendim gördüm ki 100 kmsi ankara ve eskişehir içi :) ben 1000+ mümkün diyorum uygun koşullarda ama onu yapacak mesafede yolculuk yapamadım hiç :D

abi gerçekçi olduğunu düşünmeye başlama zira gerçek :) 905 km yi bizzat kendim gördüm ki 100 kmsi ankara ve eskişehir içi :) ben 1000+ mümkün diyorum uygun koşullarda ama onu yapacak mesafede yolculuk yapamadım hiç :D
Emre yok mu soyle 500 km dumduz bir otoban girelim sonunda cikip geri donelim bir rekor kiralim:eek:key::eek:key:

Geri
Üst Alt