Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon TSI'mla Uzun Yol Yakit Rekoruma Dogru Gidiyorum...

Arkadaslar bayram munasebetiyle Pazartesi gununden itibaren Kirklareli ve Edirneye ziyaretlerde bulundum..Florya Tunc Petrolden depomu 189TLye fulledim..Once beylikduzune oradan otobana girip Kirklareline yolun bos olmasindan da istifade ederek 120 km/s sabit hizla cruise control ile gittim.Sehir icinde gezmeden evin garajina parkettim..O anda 250 km olmustu yakit alip gostergeyi sifirladiktan sonra..Daha sonraki gun edirneye gittim geldim..Yine sehiricinde dolasmadan sadece otobanda kullandim ve edirneden dondukten sonra 400 km olmustu..Ve dun gece Kirklarelinden istanbula dondum..yine cruise control ile 120 km/s sabit hizla gittim..ve Beylikduzune evin onune geldigimde 590 km olmustu ve yakit yostergesinde ibre yarim deponun biraz uzerindeydi...yol bilgisayari ise daha 440 km gidebilecegimi gosteriyor...
Aracimda bu seyyahat boyunca yanimda benden baska 3 kisi daha vardi..
Aracim 41000de ve 2.5 yasinda..Uzun yolda demek ki bir depo ile 900 km gidebilir TSI gibi aciklamalarin gercekci olacagina inanmaya basladim..Yol bilgisayarinin dedigi gibi 440 km daha gidemem artik sehir ici gidicem cunku..Iste kisa bir bayram oykusu...Tekrar hepinize iyi bayramlar...

Güzel değer yakalamışsın Kaan abi..Ancak yanıltma ihtimali de var gibi sanki..Çünkü 250 km olmuştu ve tekrar yakıt aldım demişsin..Daha sonra da İstanbula döndüğünde yakıt göstergesinde ibre yarım deponun biraz üzerindeydi demişsin..Bizim araçlarda bu benzin şamandırası düşmüyo düşmüyo sonra birden düşüyo mesela..Böyle bişi olmasın sonra..:)

Ben zamanında golf 5 1.4 tsi 140 hp ile 1 depo ile 1000km yapmıştım uzun yolda tsi çok az yakıyor cruise ile birlikte.

Benzin ibresi hep yanıltıcı olur. Depo doldurulup, tekrar benzin almaya gidildiğinde yapılan yol ile alınan litre bazında benzin üzerinden hesaplama yapılması en gerçekçi sonucu verir. Tabi bu hesap, pompa atana kadar alınan benzinle yapılmalı. Pompa attıktan sonra üzerine zorla konulan benzin, pompacının el ayarına bağlı :)

benim anlamadığım ben 120 km hızla Ankaraya oradanda Kırşehire geçtim sabitleyici açıktı 2 kişi gittik 600 km uzun yolda yol gittim nasıl iştir anlamadım.. Depomda doluydu.. Seninki çok çok iyiymiş ya Kaan abi..

ankaraya otobandan değil e5 ten gelir 100 ü geçmessen o değer +250 km minimum. ankara istanbul otobanında çok fazla iniş çıkış var yol düz değil :)

arkadaşlar bayramda konya antalya yaptım. 4 kişi + bagaj orta derece dolu + toplam yolun yarısı boyunca klima açık vaziyette ve min. 120 km hızla aracın rodajı dolmadan 700 km 1 depo ile.

Benzin ibresi hep yanıltıcı olur. Depo doldurulup, tekrar benzin almaya gidildiğinde yapılan yol ile alınan litre bazında benzin üzerinden hesaplama yapılması en gerçekçi sonucu verir. Tabi bu hesap, pompa atana kadar alınan benzinle yapılmalı. Pompa attıktan sonra üzerine zorla konulan benzin, pompacının el ayarına bağlı :)

1. ibre neden yanıltıcı oluyo..
2. pompa hep aynı yerde mi atıyo..
3. pompanın üzerinde yazan litre benzinle depoya giren benzin miktarı birebir aynı değildir hiç bi benzicide..hatta bazıları alakasızdır nerdeyse..

Bugün benzin ışığı yandı en sonunda 810 km'de idi araba..ben de depoyu fulledim..48 lt benzin aldı...Sanırım uzunca bir süre bunu görmek hayal olacak..

Güzel değer yakalamışsın Kaan abi..Ancak yanıltma ihtimali de var gibi sanki..Çünkü 250 km olmuştu ve tekrar yakıt aldım demişsin..Daha sonra da İstanbula döndüğünde yakıt göstergesinde ibre yarım deponun biraz üzerindeydi demişsin..Bizim araçlarda bu benzin şamandırası düşmüyo düşmüyo sonra birden düşüyo mesela..Böyle bişi olmasın sonra..:)

Yok Sezgin yanlış anlamışsın en son yakıt alıp göstergeyi sıfırladıktan sonra geldiğim yol 250km oldu anlamında..yani tüm yol ve bunca km o aynı depo ile oldu..

arkadaşlar ankara-uşak arası yaptım 115 sabit hız 6.viteste 5.8 ortalama 3 yetişkin bagaj full

Geri
Üst Alt