Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kriz Bitmeden / Fırsatlar

Amma broker varmış forumda ya:D

Alternatif iş kolları konusunda fikir versek birbirimize daha ii olur bence.Yani daha uzun vadeli ve kalıcı düşünmek açısından.

Erkin konuyu bu yüzden açtım zaten, burada sadece mevzu menkul kıymetler değil, olmamalı. Ekonomi üzerine olabilecek herşey konuşulsun istiyorum.

Ne kadar paranın ne kadar zamanda ne kadar getireceğini burda bilebilmek mümkün değil. Eğer çok yükselen bir değerse ekstra haberlerle de desteklenirse 1 haftada parayı 2ye de katlayabilirsin, kötü bir firmada sürdürürsen yatırımını yıllarca bir şey kazanamazsın. Seçimi yaparken fiyatı düşük, yeni projeler almaya ve yapmaya yatkın, temmettü ve bölünebilirliği yüksek firmaları tercih ve yıllarca da çıkma. Bu çizgiyi yakalarsan oluşan hiç bir kriz seni batırmaz burada. Soruna tam cevap verebilecek babayiğit malesef dünyada yok abicim, cevap verse de garanti veremez.

Aldığım bilgiye göre güneş sigortanın satılması bekleniyor yani el değiştirecek yeni bir revizyona gidilecek diye bilgi aldım şu and 2 civarlarında olması gerekiyor.1-2 aya kadar endeks düşmezse hissenin fiyatları katlanıcak herkesin bilgisine duyurulur.Babam sigorta eksperi ve sigorta şirketi hakkında bana böyle dedi gerisini siz düşünün borsada hiçbirşeyin garantisi olmayacağı gibi ben de siz garanti edemem ama bu aralar endekse dikkat 50'lerden 40'lara düşerse yandım allah demeyin dikkatli olun kağıt alırken

endeksin düşmesi ile nerdeyse yükselen ve kriz öncesi değerleri bulup geçen tüm firmaların hisseleri alınabilir değerlere geldi. Fazla düşüşten etkilenmemek için biraz geri çekildim. Bu esnetme 40binlere kadar gelecek gibi. Alttan tepkiler başlayacağı zaman daha fazla malla daha iyi çıkışları göreceğiz inşallah.

Değerler 40bin altına gelirse endekse de oynamak lazım, yükselme olursa asıl kurtuluş onda olur.

abi bişe anlamıyorum dediklerinden ama kaçan neyse tekrar gelince haber ver tutalım kayıtsız kalmayalım ufak tefekte olsa :D

Hakan'dan alıntı yaptım ama sadece Hakan'a değil sözüm. 2010 yılının en karlı firmalarından biri ISAMB Işıklar ambalaj olacak gibi. Bunu hisselere dair tüm forumlarda ve Firma haberlerinde bulabilirsiniz.

Geçtiğimiz aya kadar sürekli zararda bulunan firma, borsada bir ilki gerçekleştirdi ve tüm firmalara örnek oldu. Hisse değerini yükselterek lotları birleştiren firma, ardından bedelli sermaye arttırıma girerek tüm kredileri ve borçlarını kapatarak kredi almadan yatırım yapabilecek güce ve temettü dağıtabilecek yapıya sahip oldu.

Firma, son yılların gözdesi enerji sektörüne girmek için EPK'ya enerji yetki belgesi almak için çalışmalarını tamamlamış ve başvurmuş durumda. yılın ilk aylarında da belgeyi alabileceği pozisyondadır. Bu belgenin ardından Muş Murat nehri üzerinde Hidro elektrik santrali inşaatına başlayabilecek pozisyona doğru ilerlemiş durumdadır. 45 yıllığına yap işlet devret modeli ile projenin hayata geçirilmesi belgenin alımından sonra kısa sürede gerçekleşebilecek düzeydedir.

Bartın ve diğer illerde AVM projeleri bitmek üzere olan firmada, diğer illerde 8 civarı AVM projesi üzerinde çalışmalara devam etmektedir.

Şirketler grubu durumunda olan firma, mali sıkıntılardan kurtulmuş pozisyonda ve holding olma üzere çalışmalar içerisindedir.

Bu kadar güzel haberin tetikleyeceği firmanın gelebileceği yerleri düşünmek çokda zor olmasa gerek. Şu anda gerçekleşmesi planlanan bu haberlere göre bu firmaya kayıtsız kalmak bence çok büyük kayıp olacaktır. Hisse değeri dipler gibi düşünülebilir, 1,03ün altını göreceğini pek sanmıyorum. Gün içinde %8-9 civarı artış gösteren bu firma bugün en çok kazandıran firmalar arasında yerini almış durumdadır.

Şartlarınızı zorlayıp uzun dönemde harikalar yaratacağı görülen firmaya karşı kayıtsız kalmayın arkadaşlar. Burda çok para değil olabilecek para konuşulmalıdır. Az paraya çok para kazandırmak da önemlidir. bugün 1 lot 2 lira bile değil, ama tüm bu haberlerin gerçekleştiğini düşünürseniz bu kağıdın değeri 20leri bile bulabilecek yapıdadır.

Kayıtsız kalma SCW.

Işıklarda holding olmak üzere dosya verilmişti ve kağıt hareketlendi ufaktan. Bugün sanırım EPDK onayı da gelecek, şu an dünkü 1,20 kapanışı görüyoruz. Dış piyasalar biraz kötü durumda, bunda bugün 1,40lara kadar gidebilir diye düşünüyürum bugünkü harekette.

forex hakkında bilgisi olan varmıdır?ne kadar güvenilir vs...

Bugün thy ve ipmat resmen rekor kırdı satabilenlerin yüzü baya gülecek diyebilirim.Çünkü bayram sonrası imkb100'de düşüş beklemekteyim nedeni ise avrupa borsaları düşüşte ne zamandan beri beklenen 40.000 seviyelerini beklemekteyim.Bugünkü thy hisselerimi 4.90'dan sattım.Borsayı güzel günler beklemiyo benim tavsiyem nakitte beklemeniz bir süre yararınıza olacaktır diye düşünüyorum.Bir de garanti hissesine iyi bakın 5.20'lere kadar geriledi bu durum hiç de iyi değil herkese bol kazançlar

Geri
Üst Alt