Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Güncel Vag-Com Özellikleri

Arkadaşlar bugün kablom geldi. Sürüm 11.11.3. Kullandığım laptopta vista 32 bit yüklü. Kabloyu takacağım yeri açana kadar 10 dk uğraştım. Dikkat edin kapağın ayaklarını kırabilirsiniz. Ekim başında aldığım FR'ım da welcome modunu açamadım. @Çöllü. Channel Staging seçiyorum ama new value kısmında "channel not available" yazıyor. Kaç kere denediysem olmadı. Uzun yaktığında sislerin sönmesi Leaving home konfor sinyallerinin sayısı açıp kapamada öten buzzer hepsini açtım. Yalnız kilidi açtığımda sislerle sanırım gündüz farı yanıyor nasıl oldu anlamadım. İyi mi kötü mü bilemiyorum. Buzzer ın sesi biraz kulak tırmalayıcı pek hoş değil. Mirror down olayını da açtım ama denemedim. Birazdan deniyecem inş hepsi olmuştur. Ama beni en çok üzen welcome modunun açılmaması oldu.... Ayrıca herşey yolundayken bir anda USB Library version 03.01.19 bulunamadı diye bi uyarı verdi. Diğer porta takıp options tan ayarladım oldu. Sizim başınıza da gelebilir. Ağlama sileceği ve ambians ayak altı ışıkları bizde var mı bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim? Bide Emergency brake flashing via turn signals lights böyle bişi daha aktif ettim. Yorumlarınızı bekliyorum. Eksik yaptığım bişey oldunu onu da bilmiyorum. :S

staging değil, indicator_celebration ' ı on yapacaksınız

Bu zakit gostergesi olayini nasil actiniz acaba? Bende actim ama ekranda boyle bir sey belirmiyor, eksik bir sey yaptim sanirim??
Ayna olayi bende de ayni sekilde oldu. Sanirim onun icin ayna uzerinde bir donanimda gerekiyor. Hafizali koltuk olmasi lazim gibisinden bir seyler duymustum. Duymamista olabilirim :D

bende yaptım ilk açılmadı sandım, sonra ekran bilgisayarından konfor bölümünde mi ne, yol bilgisayarındaki seçenekler çıkıyor, orada ek yakıt'ın tiki yok, ona tik koyacaksınız böylece görünür.

Ayrıca copa plus'larda XDS, weak olarak geliyormuş, golf R'da strong modda geliyor :) tabi 4 çeker olduğu için çok avantajlı.

ben tanıl abinin aracında XDS yi average a taşıdım.

bende yaptım ilk açılmadı sandım, sonra ekran bilgisayarından konfor bölümünde mi ne, yol bilgisayarındaki seçenekler çıkıyor, orada ek yakıt'ın tiki yok, ona tik koyacaksınız böylece görünür.

yakıt göstergesini bende istiyorum ayrıca welcome modu ile ilgili yanlış işlem yapıyormuşum ozaman. Bide benim konfor içeriğinde DWA onayı - Yağmur Yapt. ve Ayna ind. seçeneği çıktı. Ne işe yarıyor bulmuyorum. Ayrıca bi özellik açtım geri vitese takınca radio ekranında solda üçgen içinde ünlem işareti çıktı sağ tarafta araba şekli var arkada sensörleri gösteriyor ama mesafe yok.... :S [MENTION=666]mrtsnr[/MENTION]

Ayrıca copa plus'larda XDS, weak olarak geliyormuş, golf R'da strong modda geliyor :) tabi 4 çeker olduğu için çok avantajlı.

aynen murat'ın dediği gibi :) bu arada aklıma birşey takıldı,

sert kalkışlarda yani araç patinaj çekmeye başlarsa direksiyonun sertleşmesini ayarlamıştık ya, bu mantıkla araç karda falan patinaja düşerse direksiyon yine sertleşmeye mi başlıyor?

Peki bunu nerden yapiyoruz :D Bunun bize avantaji nedir? XDS tekerin biri bosa dustugunde cekisi digerinemi veriyordu? O kadar uc harfli ozellikler var ki artik karisiyor :)
Bu arada bugun sert kalkista direksiyonun sabit kalmasi ayarini falanda aktif ettim, oncesinde teste cikmamistim ama sonrasinda bir deneyim dedim direksiyon aynan sabit duruyordu :D Tesekkur ederim. Hiz limitorunu kaldirma ile ilgili fikrinde varmi? Onunla ilgili bir seyi ON konumuna getirdim ama geri alip OFF yapamiyorum.

yakıt göstergesini bende istiyorum ayrıca welcome modu ile ilgili yanlış işlem yapıyormuşum ozaman. Bide benim konfor içeriğinde DWA onayı - Yağmur Yapt. ve Ayna ind. seçeneği çıktı. Ne işe yarıyor bulmuyorum. Ayrıca bi özellik açtım geri vitese takınca radio ekranında solda üçgen içinde ünlem işareti çıktı sağ tarafta araba şekli var arkada sensörleri gösteriyor ama mesafe yok.... :S @mrtsnr

yakıt göstergesi, welcome'ı açmak için girdiğiniz instrument>adaptation bölümünde, volume to be replenished yazılı yerdir. ON yaptıktan sonra yol bilgisayarından ek yakıta tik koyuyorsunuz.
Ayna ind., sağ aynanın inmesi demek. ayna tuşu R konumundayken yapılıyor. sizin araçlarda olmuyor. Yapan olursa detaylı anlatırım :D

Mesafe arabanın arkasındaki bölüm işte :) siz duvara yaklaştıkça orada duvar gibi simgeler ekrandaki araca yaklaşacak, seste ona göre artacak. İyice yaklaştığınızda ekrandaki aracın arkasında siyah bir çizgi daha olacak :) ve park sensörü sürekli ötmeye başlayacak.

tanılak nickli üyenin postuna bakarsanız fotoğrafını paylaşmış :) Mesafe 0.5m gibi yazmıyor. o şekilde görünüyor yani.

yakıt göstergesi, welcome'ı açmak için girdiğiniz instrument>adaptation bölümünde, volume to be replenished yazılı yerdir. ON yaptıktan sonra yol bilgisayarından ek yakıta tik koyuyorsunuz.
Ayna ind., sağ aynanın inmesi demek. ayna tuşu R konumundayken yapılıyor. sizin araçlarda olmuyor. Yapan olursa detaylı anlatırım :D

Mesafe arabanın arkasındaki bölüm işte :) siz duvara yaklaştıkça orada duvar gibi simgeler ekrandaki araca yaklaşacak, seste ona göre artacak. İyice yaklaştığınızda ekrandaki aracın arkasında siyah bir çizgi daha olacak :) ve park sensörü sürekli ötmeye başlayacak.

tanılak nickli üyenin postuna bakarsanız fotoğrafını paylaşmış :) Mesafe 0.5m gibi yazmıyor. o şekilde görünüyor yani.

Aklındaki kodlamaları bana msj atabilirmisin kardeşim bende ona göre bu akşam çalışacam arabayla :)

Peki bunu nerden yapiyoruz :D Bunun bize avantaji nedir? XDS tekerin biri bosa dustugunde cekisi digerinemi veriyordu? O kadar uc harfli ozellikler var ki artik karisiyor :)
Bu arada bugun sert kalkista direksiyonun sabit kalmasi ayarini falanda aktif ettim, oncesinde teste cikmamistim ama sonrasinda bir deneyim dedim direksiyon aynan sabit duruyordu :D Tesekkur ederim. Hiz limitorunu kaldirma ile ilgili fikrinde varmi? Onunla ilgili bir seyi ON konumuna getirdim ama geri alip OFF yapamiyorum.

XDS dinamik diferansiyel kilidi , hangi tekerin çekiş gücü daha iyiyse ona veriyor. Sizde zaten açık, sadece 03 ABS Brake ten adaptation a girip 36. kanala geçiceksiniz. Orada açılınca Weak yazıyor. Value = 1 dir. Onu 0 yaparsanız average olur, 2 yaparsanız strong olur karar sizin :)

Hız limitörüde hangi modülden ON yaptınız, instrument 17'den mi :) instrument kadran ile alakalı şeyleri değiştirir. Sizin hız limitörünüz kadranda değil. Motordan yada şanzımandandır limitör. bu iki modüle girmeniz gerekir ki VCDS ile bu limitörü kaldıramazsınız. Yazılım ile kaldırılabilir yalnızca.

Engine'den kaldırılabilecek birşey olduğunu varsayalım, sizin beyniniz OBD'den okunup yazılamayacağı için sırf bunun için beyniniz sökülüp içinin açılması gerekir, değer mi tartışılır. Ama yazılım yapmayı planladığınız zaman olursa, bunu da belirtirseniz, o limitörü kaldıracaklardır.

XDS dinamik diferansiyel kilidi , hangi tekerin çekiş gücü daha iyiyse ona veriyor. Sizde zaten açık, sadece 03 ABS Brake ten adaptation a girip 36. kanala geçiceksiniz. Orada açılınca Weak yazıyor. Value = 1 dir. Onu 0 yaparsanız average olur, 2 yaparsanız strong olur karar sizin :)

Hız limitörüde hangi modülden ON yaptınız, instrument 17'den mi :) instrument kadran ile alakalı şeyleri değiştirir. Sizin hız limitörünüz kadranda değil. Motordan yada şanzımandandır limitör. bu iki modüle girmeniz gerekir ki VCDS ile bu limitörü kaldıramazsınız. Yazılım ile kaldırılabilir yalnızca.

Engine'den kaldırılabilecek birşey olduğunu varsayalım, sizin beyniniz OBD'den okunup yazılamayacağı için sırf bunun için beyniniz sökülüp içinin açılması gerekir, değer mi tartışılır. Ama yazılım yapmayı planladığınız zaman olursa, bunu da belirtirseniz, o limitörü kaldıracaklardır.
Hiz limitoru ile ilgili menuye ilk sirada olan Engine kismindan ulasmistim bende evet. Hatta orda ikitane hiz ile ilgili sunlar gorunuyordu:

Static max. speed limit: 190 Km/h
Individually adjustable max. speed limit: 190 km/h

değerlerine 260 veya 240 gibi değerler girip do it! tıklıyorum şöyle bir yazı çıkıyor:
Controller accepted the request.
Will now read the channel again
ama degismiyor 190 olarak kaliyor

Birde şöyle bir seçenek vardı:
Activation of static max. sped limit >>> OFF
Bunuda ne olduğunu bilmeden ON olarak değiştirdim sonrasında geri alıp OFF yapmak istediğimde de şu hatayı veriyor:
Conditions not correct or request sequence error
Yani oncesinde OFF iken simdi ON olarak kaldi buda.

Birda bu rainclosing ile ilgili "Adres 46 [Komfor Ünite]" bolumune giremiyorum, hata veriyor. Daha onceden giriyordu sanirim simdi ne oldu anlamadim..

Geri
Üst Alt