Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Full link hk.

Full Link telefonun değil aracın GPS antenini kullanır. GPS anteninde bir sorun olabilir yetkili servise gösterin isterseniz.
Arabanın kendi GPS anteni olduğuna emin misiniz? Ben zannetmiyorum. (Arona 2021 Style Plus) Çünkü teledonun gps'ini açmadan harita uygulaması multimedyadan açılmıyor.

Arabanın kendi GPS anteni olduğuna emin misiniz? Ben zannetmiyorum. (Arona 2021 Style Plus) Çünkü teledonun gps'ini açmadan harita uygulaması multimedyadan açılmıyor.
Telefonun konum bilgisini açmadan çalışmaması farklı bir durum. Telefondan konum hizmetlerini kapatırsanız konumumun alınmasını istemiyorum diyorsunuz, araca taktığınızda da konum özellikleri kapalıysa konum alınmasını istemediğiniz için çalışmayacaktır. Bu normal bir durum. Benim kendi aracımda (C5 Aircross) araçta navigasyon olmamasına rağmen konum ayarları da mevcut. Konum izni, telefondan açık olsa bile araçta da verilmeden de Android Auto ve Apple CarPlay düzgün çalışmıyorlar. Yani aracın kendi GPS anteni var ki sen bu telefonun bu aracın konumuna erişmesine izin veriyor musun diye sorma gereği hissetmişler, yoksa zaten telefon kendi konumunu biliyor, ekstra bir izne gerek duyulmazdı.

Android Auto'ya ya da Apple CarPlay'e bağlıyken telefonunuz şarj oluyor ve bunu son derece de hızlı yapıyor. GPS anteni çok yüksek güç tüketimi olan bir bileşendir. Sizce hem çok fazla güç tüketirken hem de çok hızlı şarj olabilmesi mümkün mü? Ayrıca GPS anteni telefonu aşırı ısıtır ama 5-6 saatlik sürekli yolculuk sonrasında bile Full Link'e bağlı telefonunuz aşırı bir ısınmaya maruz kalmaz.

Araçta GPS anteni olmayıp Full Link (ya da o araç markası ne isim verdiyse) varsa gene çalışır ama telefonun anteniyle çalışır. Onu da ön cama koymazsanız, USB portunun oralarda aşağılarda bırakırsanız sürekli olarak kopmalar yaşar. Hatta GPS anteni olup olmadığını anlamanın en kolay yolu, telefonu bağlayın sonra da torpidoya koyun. Hiç bir cihaz GPS uydularıyla direkt bağlantı kurmadan kesin konum alamaz. Eğer Google Maps sapıtmaya başlarsa araçta anten yok demektir. Ama hala düzgün çalışırsa bu da araçta anten olduğu anlamına gelir. Bir opsiyon da torpidodaki ana ünitenin sökülüp arkasında açık mavi renkli GPS anteni girişinin olup olmadığına bakmak.

2019 yılında Apple'ın çıkardığı bir yazılım güncellemesi eski model Iphone'ların araç anteniyle haberleşmesinde sorun çıkardığı için bir çok 6/6S kullanıcısı navigasyonu kullanamaz hale gelmişlerdi bir süreliğine. Bizzat navigasyonu olmayan makyajlı kasa Passat sahibi bir tanıdığımın aracında deneyimlemiştik.

Benim aracımda fabrikasyon full link açık olmasına rağmen seat sound center hoparlörünün yanında bulunan gps anteni yerinin kapalı olduğunu gördüm. Yani aracımın kendi gps anteni yoktu.

Merhabalar,yeni kasa Ateca sahibiyim.Ben de tüm yeni Ateca sahibi arkadaşlar gibi Full Link mağduruyum,ne kadar çeşitli yerlerle iletişime geçsem de full linkin gelip gelmeyeceğine dair net bir bilgi alamadım.
İnternette araştırma yaparken “

Naviin Üniversal Carplay Uyumlu Multimedya Smartbox Tr”​

Böyle bir ürün gördüm,acaba bizim araçlara olur mu bilgisi olan var mı?

Merhabalar,yeni kasa Ateca sahibiyim.Ben de tüm yeni Ateca sahibi arkadaşlar gibi Full Link mağduruyum,ne kadar çeşitli yerlerle iletişime geçsem de full linkin gelip gelmeyeceğine dair net bir bilgi alamadım.
İnternette araştırma yaparken “

Naviin Üniversal Carplay Uyumlu Multimedya Smartbox Tr”​

Böyle bir ürün gördüm,acaba bizim araçlara olur mu bilgisi olan var mı?

Merhabalar fatih bey, öncelikle arabanın orijinalini bozmanızı kesilikle tavsiye etmem.Olacağınıda sanmıyorum zaten.Size tavsiyem,telefon tutucu alın.Şahsen kendim navigasyon kullanan biri değilim bu yüzden full link aşırı önemli değil benim için.Tutucularda bir süre sonra hava menfezlerinde hasar oluşturabiliyor en güzeli göğüslük için telefon tutucu almanız.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Merhabalar fatih bey, öncelikle arabanın orijinalini bozmanızı kesilikle tavsiye etmem.Olacağınıda sanmıyorum zaten.Size tavsiyem,telefon tutucu alın.Şahsen kendim navigasyon kullanan biri değilim bu yüzden full link aşırı önemli değil benim için.Tutucularda bir süre sonra hava menfezlerinde hasar oluşturabiliyor en güzeli göğüslük için telefon tutucu almanız.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Teşekkürler

Geri
Üst Alt