Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ESP'li ve ESP'siz..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tek bir sorum olucak :D Hız limitleri aşılmadığı taktirde günlük hayatta esp,abs,vsa vs.... gibi şeylere ihtiyaç var mı ?? Yok:)Ancak virajlara süratle girildiği taktidrde esp de burada farkını koyuyor..

Tek bir sorum olucak :D Hız limitleri aşılmadığı taktirde günlük hayatta esp,abs,vsa vs.... gibi şeylere ihtiyaç var mı ?? Yok:)Ancak virajlara süratle girildiği taktidrde esp de burada farkını koyuyor..

normal hızlarda gidiyosun virajın tam ortasında su var yağ var naapcan kardeşim kaymayacak mı saçmalamayacak mı araba. ?? :)

normal gidersen zaten o suya yağa girmeden farkedersin orada su yağ olduğunu ona göre düşürürsün kardeşim hızını kapiş :D

normal hızlarda gidiyosun virajın tam ortasında su var yağ var naapcan kardeşim kaymayacak mı saçmalamayacak mı araba. ?? :)

kanka hızlı gıtmessen neden sacmalasınkı yanı sonucta 1 tondan agır bısı araba .hemen kaycagını sanmıyorum

su varsa esp senı kurtarabılır belkı ama yagın oldugu yerde esp bıle senı kurtaramaz bunu unutma aynı zamanda cop kamyonlarından akan sularda yag gıbı cok kaydırıcıdır dıkkatlı olmak gereklı

esp yerine geçen vsa vardır s2000 de...2006 ve sonraki modellerinde vardır bu vsa denen şey...benim tanıdığım bi çok kişi vsa sız modelleri tercih etti...

kişiden kişiye değişecek bu tarz konular niye ısrarla açılır anlamam...maksat tartışma ortamı yaratıp dikkat çekmekmi?

Bence son yazdığın cümle çok yanlış.Edit le düzeltmeni tavsiye ederim.

kanka hızlı gıtmessen neden sacmalasınkı yanı sonucta 1 tondan agır bısı araba .hemen kaycagını sanmıyorum

şeker otobüsler tırlar da kayıyo..Mercedes dünya kadar para harcıyo otobüs ve kamyon ESP sistemleri için nette onlarca videosu var..
ağırlık fazla olunca kaymaz diye bi mantık olabilir mi.. :)

ama sana başımdan geçen bi olayı anlatıyım ESP'siz..
eski aracımda ESP yoktu Kurtköy'den TEM' bağlanan son sol virajdayım nerdeyse 90derece sola çevirirsin direksiyonu mevsim yazdı normal hızla 70 ben de o civardaydım..sonraki hafif sağda yolun tam ortasında bişiler olduğu belliydi sıvı ve su değildi..şansıma gördüm ve direksiyonu 2 elle tuttum..hafif sağ dönen o vrajda direksiyon açısı 40-45 falandır..tam üstünden geçerken aracın arkası sola doğru aniden kaydı ve ben 180 derece abartmıyorum kontra verdim çok kısa süreliğine kayınca topladım..ESP'siz atlattım evet ama nooldu önceden görmüştüm ve arabayı da taksici gibi her delikten geçerim diyip araç limitleri aşıp fiziği saçmalayınca noolduğunu bi çok defa pistte ve arabamda yaşadığım için kurtuldum..o anda yanımdaki arkadaşımla konuşurken görmesem farkına bile varmazdım ve direksiyonu tek elle saat 9'dan sol elle tutucaktım..ve muhtemelen aynen sağdaki bariyer olurdu..çünkü bariyerleri nerdeyse dik bi şekilde zaten gördük o olayda..

kanka haklısn ya tamam bısı demıyorum ben hıc esp ıle araba kullanmadım.ama tabıkıde adamlar yaptıysa vardır bı bıldıklerı.ama yuksek suratle ole suya falan gırmessen sıkıntı da olacagını sanmıyorum.yanı ben bu zmana kadar bısıı yasamdım 140 la vırajada gırdım ama belkıde sansıma yanı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt