Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

E46 3.30 Cİ'mi - Mazda RX8'mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
konu nerden nereye gelmıs yıne yaaaa.arkadaslar elın swaplı turboluları yerıne stoch olanları bence karsılastırın ve artıları eksılerı buraya yazın konular bos beles uzmasın

Şu video'daki 3.28is aracı çok merak ettim sahiden. M3 koltuklu kırmızı aracı. E36 BMW 3'lerle ilgili şu bilgiyi de verelim:
The 2.5 L M50B25 used in the 325 models was replaced in 1996 with the 2.8 L M52B28, creating the 328i line. Another 2.5 L engine, the M52B25, was reintroduced in 1998 but the cars were sold as 323 rather than 325.
Bende o kadar iddialı konuşunca kendi çektiğiniz video var elinizde sandım. Burada neden Japon çemkirmesine başvuruluyo onu da anlamadım. O BMW'ler daha kötü yürümüyosa da onun sebebi de vanos (vtec) zaten.
Tez zamanda kendim video çekmeye çalışıcam ancak :) Yine bahaneler duyarız gerçi o zamanlar da neyse puhaha

biz bu bilgileri biliyoruz zaten wikipedia olmasa ne yapardın merak ediyorum...bahane dediğin kelimeyi şimdi araştırdım bizim kitapta öyle bişey yazmıyor :confused: madem video koyacan techturkey yada bmwpassion.net'e gir ankarada olup ta benim cupramla yürüyecek varmı bi sağlam BMW ci diye sor gider yap elbet biri çıkar :eek: ... max araç olarakta 330 de.... bırak 330 u 328 emme manifoldlu 325 ler seni elek eder....puhaha

hadi bahane uydurmada görelim(bakalım kim bahane uyduruyor) delikanlının lafı ağızdan çıkar başka yerden girer

bende video çok sen rahat ol...bizim yemediğimiz lokma bizim değildir :eek:key:

bılal abı bastınmı cıtırdan gıtsın şeklımde olsun dıyosan 330 ama daha dusuk tuketıme daha ıyı gıtsın dıyorsan cupra 1p derım ben....

ılla 330 yada rx8 dıyorsan 330 derım ama oda ıstemeyerek...

kusura bakmayın ama bakıyorum da kurallar'ı gene bir yerlere bırakmışsınız..

biz bu bilgileri biliyoruz zaten wikipedia olmasa ne yapardın merak ediyorum...bahane dediğin kelimeyi şimdi araştırdım bizim kitapta öyle bişey yazmıyor :confused: madem video koyacan techturkey yada bmwpassion.net'e gir ankarada olup ta benim cupramla yürüyecek varmı bi sağlam BMW ci diye sor gider yap elbet biri çıkar :eek: ... max araç olarakta 330 de.... bırak 330 u 328 emme manifoldlu 325 ler seni elek eder....puhaha

hadi bahane uydurmada görelim(bakalım kim bahane uyduruyor) delikanlının lafı ağızdan çıkar başka yerden girer

bende video çok sen rahat ol...bizim yemediğimiz lokma bizim değildir :eek:key:

Benim laflarımı ben geçtim diye yorumlayan sizsiniz zaten ben değil. O laf sizin ağzınızdan çıktı 2 araçta dumur eder seni diye. Açıp okursanız geçen sayfaları görürsünüz onu zaten. Dumur eder diyen delikanlıdan 1-2 video görseydikte hem delikanlı görürdük hem araba.
Tonla video koydum ben oraya ıvır zıvır videolarda değil koyduklarım. Yazılımlı Scirocco kaç tır boyu geçiyo RX'i ki 3.30'un RX-8'den çok daha iyi yürüdüğünü de yazdım zaten. Ama ikisi de beygirinin arabası değil. BMW o kadar beygiri ben 230'a çıkarken 260'a çıkmak için koyduysa yemişim o kadar beygiri de hacmi de silindiri de yakıt tüketimini de. Herkesin performans anlayışı farklı. Yinede Z4 Coupe 3.0si ile en yakın zamanda video çekmeye çalışıcam. O zaman oturur kritiğini tekrar yaparız. Yok efendim 0-160 da geçmişsin de yok efendim 220'ye kadar niye basmadın da. Zaten benim kıtalararası kapışmada o arabayı geçeceğim değil. O arabayı yapan adam 6 saniye 0-100 verisi koyuyosa o arabaya, gidip te fabrika verisi 8 saniye olan araba onu kalkışta geçiyosa, 220'ye kadar bassaydınız da görseydin demek pek bişey ifade etmiyo. Demekki o araba sanıldığı gibi giden bi araba değil. Bu kadar basit.
230hp'lik 3.000 v6 araba 210km/h'de benim 2-3 boy önümde oluyosa ben ona iyi gidiyo demem. Diyenlerin kendi takdiri. Ama 3.28 ve hele 3.25 ile ilgili aynı şeyi söyleyemem zaten. Standartlarının pek şansı yok.

Benim laflarımı ben geçtim diye yorumlayan sizsiniz zaten ben değil. O laf sizin ağzınızdan çıktı 2 araçta dumur eder seni diye. Açıp okursanız geçen sayfaları görürsünüz onu zaten. Dumur eder diyen delikanlıdan 1-2 video görseydikte hem delikanlı görürdük hem araba.
Tonla video koydum ben oraya ıvır zıvır videolarda değil koyduklarım. Yazılımlı Scirocco kaç tır boyu geçiyo RX'i ki 3.30'un RX-8'den çok daha iyi yürüdüğünü de yazdım zaten. Ama ikisi de beygirinin arabası değil. BMW o kadar beygiri ben 230'a çıkarken 260'a çıkmak için koyduysa yemişim o kadar beygiri de hacmi de silindiri de yakıt tüketimini de. Herkesin performans anlayışı farklı. Yinede Z4 Coupe 3.0si ile en yakın zamanda video çekmeye çalışıcam. O zaman oturur kritiğini tekrar yaparız. Yok efendim 0-160 da geçmişsin de yok efendim 220'ye kadar niye basmadın da. Zaten benim kıtalararası kapışmada o arabayı geçeceğim değil. O arabayı yapan adam 6 saniye 0-100 verisi koyuyosa o arabaya, gidip te fabrika verisi 8 saniye olan araba onu kalkışta geçiyosa, 220'ye kadar bassaydınız da görseydin demek pek bişey ifade etmiyo. Demekki o araba sanıldığı gibi giden bi araba değil. Bu kadar basit.
230hp'lik 3.000 v6 araba 210km/h'de benim 2-3 boy önümde oluyosa ben ona iyi gidiyo demem. Diyenlerin kendi takdiri. Ama 3.28 ve hele 3.25 ile ilgili aynı şeyi söyleyemem zaten. Standartlarının pek şansı yok.

bu yazıda hiç bahane yok dime....ha z4 3.0 ha 330 ne fark eder...o rx 8 in turşu olmadığna dair kanıt varmı elinde ? e46 daki konfor ve donanımı senin arabaya koyalım bak ne kadar gidebiliyorsun sadece e46 da ki izolasyonu senin arabana geçirelim yeter :D senin dediğin gibi bi rüya görülmedi henüz 0-100 ü 6 sn olan bir arabayı 0-100 8 sn olan bir araba ile geçmen sadece pilotaj hatası ile olur....otomatik arabayı kaldırmak kolay iş değildir....manuel ile deneme çok daha verimli olur. boş teneke makine ile 1600 kg lik araba arasında performans farkı elbet olacaktır ancak her aracın kendi yükünden kurtulma hızı vardır senin araban 20 km de yükünden kurtulur....e46 60 km de kurtulur..hiçbirşey senin düşündüğün kadar basit değil malesef...techturkey yada bmwpassion.net'e te gider yap öyle deneme istiyorum ben bozacının şahidi şıracı kabul etmem gider topici istiyorum başka türlü kabul etmem bmw geçmeni malum bu zamanda kimseye güvenilmiyor. :hosgeldin:

sağlam 328 yada 330 sana ne kadar fark atıyor 2-3 boymu 2-3 tır mı puhaha eğer role 100 gibi başlarsanız zaten ilk 3 saniyede 1 tır olur ilerleyen saniyelerde hardcore olur :cool:
roll amerikada başlamış ve 60-130 mph olarak kayıtlar tutuluyor....330 lar sıralı 6 silindir, v6 değil demedimi sana wikipedia puhaha

misal denediğim bir T4 videoları

http://www.youtube.com/results?search_query=rsldd&aq=f

bizde muhabbette bol videoda bol :eek:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt