Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dunlop,Michelen,Bridgestone?

4. viteste patinaj, Cooper S?
600hp'si var heralde Cooper'ın?

buzda belki:)
arkadaşın anlatımına göre bana da hiç gerek yok gibi geldi o lastiklere okdr para vermeye..
yarı fiyatına kumho al derim.. nankang, marangoni gibi markalardan uzak dur mutlaka..

Lastik ebadını yazmamışsınız, ebada göre Fulda nın Ecocontrol veya Carat Progreso suna bakın derim. Fulda nereden çıktı şimdi? Reklamı yok, suç distribütörün. Testlerde fiyata göre performansına bakınca, oldukça memnun edici bir modeldir. Bulabilirseniz, Yokohama C-Drive (A değil!)

lastik ebatı 185 55 15... bu gün mekanik ustam bi kalın yanağını alırsam daha iyi olacağını söyledi... şu an araç içeri çok ses alıyo ve yoldan çok etkileniyo... yani 190 60 15 al hem fiyatı daha uygun olur... hemde yakıta yol tutuşa darbelere + etkisi olur dedi... sizce nasıl olur?

lastik ebatı 185 55 15... bu gün mekanik ustam bi kalın yanağını alırsam daha iyi olacağını söyledi... şu an araç içeri çok ses alıyo ve yoldan çok etkileniyo... yani 190 60 15 al hem fiyatı daha uygun olur... hemde yakıta yol tutuşa darbelere + etkisi olur dedi... sizce nasıl olur?

Orjinal edadının dışına çıkmayın bence. Orjinali de gayet geniş yanak.

bende saan değişik bir model söyleyeyim..
eğer ucuz ama verdiğin fiyata göre kaliteli bir lastik istiyorsan...Nexen bak derim..spor modelini almazsan fiyatları da iyi olcaktır..ben açıkçası memnunum...

Ben ibizamda 195/55/15 bridg..potenza kullandım şimdi Dunlop Lemans 703 kullanıyorum.
Bu ikisini kıyaslarsam şunu söyleyebilirim.Potenzanın yol tutuşu ve fren mesafesi performans anlamında insanı süper tatmin ediyor gerçekten hakkını veriyor ama konfor anlamında da adamı çileden çıkartıyor.Bi kere çok sertler aynı oranda sağlamlar.İbiza sanki at arabası gibi oluyor küçücük çukurdan geç tak tuk sesleri direk belimde hissediyorumdum:D
Dunloplar yumuşaklar beni tatmin edecek kadar sessiz ve konforlular ama potenza kadar performansı yok olmasınıda bekleyemezsin.Dunloplarda tatmin edecek kadar iyiler.Şu soğuklarda birşey dikkat ettim lastik kolay ısınmıyor yola adapte olması,gerekli ısıya kavuşması zaman alıyor yani soğuk sebebiyle haddinden fazla sertleşiyorlar.Normal kullanım için dunlop sana yeter hatta hiç performanslı kullanmam dersen fazla bile gelebilir.Michelin dunloptan iyi lastik ama çok aman aman değiller.Aradaki fiyat farkını düşünürsen ben tercihimi dunloptan yana kullanırdım öylede yaptım.
Varol abinin dediği markalardan saan normal sürüş için gerçekten yeterlidir.

xx

Bu gün çok ilgin. bişi duydum :) petlas tavsiye eden 2 kişiye rastladım... petlas öyle lastikler yapıyormuşki bridsgestone bunu şikayet etmiş... benim değerlerimle lastik üretiyor diye... :)

Kulaktan kulağa oyunu vardır ya, çok severim. O işin aslı: BriSa dan ayrılan tasarımcı, petlas desenini tasarlıyor, karbon kopya aynısı, mahkemelik oldular, Petlas artık o deseni kullanmıyor, yol tutuşta desen faktörü çok da aşırı değildir, kauçuk çok önemli. Adı geçmiş, Nexen-Syron, testlerde bu lastikler daha üstünde yazılı hız endeksine dayanamayıp parçalanmıştı, yol tutuş gibi bir maharetleri de yoktur.
Bu gün çok ilgin. bişi duydum :) petlas tavsiye eden 2 kişiye rastladım... petlas öyle lastikler yapıyormuşki bridsgestone bunu şikayet etmiş... benim değerlerimle lastik üretiyor diye... :)

Geri
Üst Alt