Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Chip tuning hakkında ?

Pasaoglunda yanlıs vermek degılde kat sayı 1,4 ıle carpılıyor normalde kw den hp ye 1,36 ıle carpılarak hesap yapılır.En temızı pasaoglu murat o konuda emın olabılırsın.Bunu pasaoglu mudavımı oldugumdan yada orya karsı sempatım flan oldugundan soylemıyorum,cok fazla dyno olcumu gordum orda ve degerler hep olması gerektıgı gıbı cıkıyordu.Yazılım oncesınde gıty olctur havalarda sogukken saglıklı sonuclar alırsın

pzt gunu gıdıp olcturebılırım bakalım ne cıkıcak sonuc sonrada ne olcak :)

aracımın orjinal değeri 122hp 200nm tork..
şuan 152hp 253nm tork..ve şu şartlar altında hiç bi arıza ışığı yakmadan araçtaki bilgisayarın saptadığı hiç bi sorun yok bu da her şeyden önce sağlıklı demektir..sadece yazılımla 170hp 280nm tork civarı değerlere ulaşabilirim ama saçmalamak olur..aracımın bi kaç sene daha bende olması durumunda motora girmek planlarım içersinde ama aracın gibi benim de küçük hacimli ve naaparsan yap inanılmaz değerler almak zor..bi Cupram olsaydı +100hp ve nerdeyse +150nm tork alabilirdim..yarın Cupram olsa ertesi gün motorun üreteceği güç olurdu..ve sağlıklı da olurdu..şuan 2.5K Lira gibi bi rakamı arabamı harcasam o kadar gücü hiç bi şekilde alamam..burda gördüğün gibi kimsenin hevesini kırmak gibi bi niyetim yok..biraz realistik bi yaklaşım yani bu..
yoksa yaptırmak da tabii ki serbestsin ben zaten yaptırma demedim ben olsam girmezdim motora dedim..seçim senin..eğer ki daha güçlü bi otomobil arayışı içersindeysen şuan ki değerinden satsan aracını bi çok güçlü araç seçeneklerin dahilinde olur unutma..ama motoru indirirsen nerdeyse araban kadar para yatırmak durumunda kalırsın ki araç tekrar yürüsün..
bu arada yurtdışında var evet 200 küsür hp'lerde 1.4 TSI'lar..
VW en güçlü TSI'ı Seat'a verse zaten onu alırdım..ama maalsef ki vermiyo ve o motoru da nerdeyse 20K Lira'ya alabiliyorum..dışarda gördüğün 1.4 TSI'dan aldıkları şaşırtıcı güçlerin hepsinin altında sağlam para harcamak yatıyo..çünkü o motorlarda motor bloğu hariç her şey değişmiş durumda..senin benim onun kaldırabileceği altına girebileceği harcamalar değil bunlar..daha doğrusu kendi adıma konuşayım ben altından kalkamam en azından..20-25Lira gibi bi parayı harcama lüksüm olsa motora aracımı satar sıfır Cupra alırım ve dediğim gibi en az 330-340hp'den aşağı da binmezdim arabama..

Yiğit Cuprada sadece chip ile 340 hp lere ulaşmak imkansız. Cupra için olan Superchips Stage I yazılımı (stage I de başka parçalar gerekmez) araca 44hp ve 81Nm tork verirken sadece yazılımla 340 hp ler almak bence hayale kaçar.

http://www.superchips.co.uk/curves/LeonCupra 240bhp.pdf

Stage2 yazılım ve düz boru Alp'im..
2'de değişen parçalar oluyo ama sonucunda 340hp bi araç olmuş oluyo..

---------- Post added at 17:48 ---------- Previous post was at 17:43 ----------

ve Alp'im tekrar okudum söylediklerimi sadece yazılım diye bişi söylememişim ki..
orda bahsi geçen para direkt SS'e verilcek olan yazılım parası değil.. :)

ve Alp'im tekrar okudum söylediklerimi sadece yazılım diye bişi söylememişim ki..

Yiğit Stage II de 71 hp ve 111Nm güç ve tork alıyor. 340 hp nerede?

http://www.superchips.co.uk/curves/Cupra240bhp Stage2.pdf

Ayrıca Stage II için istediği sadece düz borumu bundan eminmisin?

Yani anlayacağın sadece chip ile 100hp gibi bir değer almak biraz hayal Cuprada.:)

---------- Post added at 17:56 ---------- Previous post was at 17:54 ----------

E söylemediysen baştan niye tartışıyosun ben böyle bişey söylemedim de gitsin :D

Yıgıt sadece chıple 100 bg dememıs zaten alp,ayrıca Ne stage I ne Stage II beyler.Cupranın 340 bglere gelebılmesı ıcın Komple egsoz,DV,Cai,Upgrade Benzın pompası,Buyuk ıntercooler ve Custom yazılım gerekli.Bu kadar ıvır zıvırda zaten stage I-II den cok daha ılerısı oluyor.Bu degerlere sahıp S3'u ,Cuprası olan arkadaslarım var ve hepsının fıx setup bu

yukarda konusuldugu gıbı abımızın dedıgı evet turbosu buyuk verdıgı basınc hakkında bılgım yok turboyu tabı bıtırme ıhtımalı olucak sonucta bellı seyler ıcınde uretılıyor ama ılerkı planım turboyu bırazcık daha buyutmek maksımum 170 hp lerı gorup bırakmakdaha otesıne gecmeyı dusunmuyor motor blogu kaldırmaz falan dıye dusunmuyorum bence kaldırır belkı bılırsınız benzınlıdır ama vw grup aracların eskı nesıl 1.8 t lerı 400 hp e kadar pıstonlar degısmeden saglıklı kullanıldıgını karsı cıkmadan once arastırın bıde cunku bunu dıyınce karsı cıkma olucaktır bide cupra arkadasım sadece 2 fırma var yukarda 130 hp ı gecmeyen superchıps ve maxıhp dıe oda box sıstemııle yapıor yanı dırek yazılımla tek fırma gecmemıs oda superchıps ... wımmer ve upsolute gecmısler kı onlarda buyuk fırmalar bılıorsunuz
1.5 DCI ile sadece Turbo büyütme ile 170hp'ye çıkmak bence çok riskli bir durum. Performans için yapılmamış bir dizel motordan bahsediyoruz. Örnek olarak söylemem gerekirse 1.9 TDI 130hp'lik araçlar yazılım ile 160 küsürlü hp'lere ancak çıkabiliyor. Ki gösterdiğim kaynakta söz konusu olan aracın 1460cc olduğu yazıyor. Buda çok düşük bir hacim (o güçler için).
Bahsi geçen 1.8T'lerin motorları forged olduğu için o güçlere ulaşabiliyor. Ve o araç Cupra R. Zaten performans için yapılmış bir araç. 1.5 DCI ile kıyaslamak için uzak bir motor.
Chipten sonra aracınız dyno'da tahminim 140 İstanbul hp'si çıkacaktır :) Yani bildiğimiz 130hp.

1.5 DCI ile sadece Turbo büyütme ile 170hp'ye çıkmak bence çok riskli bir durum. Performans için yapılmamış bir dizel motordan bahsediyoruz. Örnek olarak söylemem gerekirse 1.9 TDI 130hp'lik araçlar yazılım ile 160 küsürlü hp'lere ancak çıkabiliyor. Ki gösterdiğim kaynakta söz konusu olan aracın 1460cc olduğu yazıyor. Buda çok düşük bir hacim (o güçler için).
Bahsi geçen 1.8T'lerin motorları forged olduğu için o güçlere ulaşabiliyor. Ve o araç Cupra R. Zaten performans için yapılmış bir araç. 1.5 DCI ile kıyaslamak için uzak bir motor.
Chipten sonra aracınız dyno'da tahminim 140 İstanbul hp'si çıkacaktır :) Yani bildiğimiz 130hp.

benım bahsettıgım 1.8 t passata ve audının a4 a6 da kullanılanı yarı forged dıyorlar onlar ıcın cupra r dıye veya s3 dıye bahsetmedım ... o araclarda gunluk kullanımıcın ... 140-130 u acıklarmısın ıddayada gırebılırız 130 uzerı cıkıcak herturlu bence asırı bılmıslık yapıorsun yanılıorsun custom yazılım yapmıcam ıtalyadan bıfırmadan alınan yazılım yapılcak e maıl yolu ıle atılcak orjınal yazılımım aracımın yazılımı uzerıne ozel yazılım yapılarak gelıcek yuklencek o sekılde . yukardada bı ton ornek verdım daha neyıne ınat edıorsun anlamıorum

benım bahsettıgım 1.8 t passata ve audının a4 a6 da kullanılanı yarı forged dıyorlar onlar ıcın cupra r dıye veya s3 dıye bahsetmedım ... o araclarda gunluk kullanımıcın ... 140-130 u acıklarmısın ıddayada gırebılırız 130 uzerı cıkıcak herturlu bence asırı bılmıslık yapıorsun yanılıorsun custom yazılım yapmıcam ıtalyadan bıfırmadan alınan yazılım yapılcak e maıl yolu ıle atılcak orjınal yazılımım aracımın yazılımı uzerıne ozel yazılım yapılarak gelıcek yuklencek o sekılde . yukardada bı ton ornek verdım daha neyıne ınat edıorsun anlamıorum
1.8T Passat'dan stock internallerle 400hp alan var mı gerçekten? Bi link, kaynak vs. var mı aracı çok merak ettim..
Yok hayır inat etmiyorum yanlış anlamışsın beni. Bilgi almak için bir konu açmışsın bende altına kendi bildiğimi yazıyorum. 150hp olamaz gibi bir yorumumda yok. İlk yazdığım yorumu da okursan, bu gücün ne kadar sağlıklı olacağına dikkat çektim. Verdiğin örnekler de teknik bir altyapı içermiyor. Markalar yazmışsın yanına güçler yazmışsın. Ne bir dyno kağıdı ne de başka teknik bir desteği mevcut değil. Bahsettiğin firmanında yaptığı yorumu buraya aktarmışsın. Onlar da 150hp alırız herhalde demişler. Onlarda kesin konuşmamışlar zaten. Aracının 1600 cc olduğunu söylemişsin, teknik tablo ekledim aracın 1460cc olduğu yazıyor?
Hatırlatma: Yorumlarında benimle ilgili özel fikirlerini eklememeni tavsiye ediyorum. Forum kurallarına tekrar bakarsan bunun cezası var.

1.8T Passat'dan stock internallerle 400hp alan var mı gerçekten? Bi link, kaynak vs. var mı aracı çok merak ettim..
Yok hayır inat etmiyorum yanlış anlamışsın beni. Bilgi almak için bir konu açmışsın bende altına kendi bildiğimi yazıyorum. 150hp olamaz gibi bir yorumumda yok. İlk yazdığım yorumu da okursan, bu gücün ne kadar sağlıklı olacağına dikkat çektim. Verdiğin örnekler de teknik bir altyapı içermiyor. Markalar yazmışsın yanına güçler yazmışsın. Ne bir dyno kağıdı ne de başka teknik bir desteği mevcut değil. Bahsettiğin firmanında yaptığı yorumu buraya aktarmışsın. Onlar da 150hp alırız herhalde demişler. Onlarda kesin konuşmamışlar zaten. Aracının 1600 cc olduğunu söylemişsin, teknik tablo ekledim aracın 1460cc olduğu yazıyor?
Hatırlatma: Yorumlarında benimle ilgili özel fikirlerini eklememeni tavsiye ediyorum. Forum kurallarına tekrar bakarsan bunun cezası var.

alırsam alırım cezayı ... ruhsatta 1598 cc yazıor ona nedıyorsun pekı ??? o fırmaların guclerını benmı kanıtlıcam ıclerınde superchıps wımmer upsoleta var bunları hıc duymadın hrhalde yapılmıs denenmıskı gorulen degerler yazılmıs ... belgele demıssın hersey ınternette gezmıyor bunu 1.8t den cok ıyı anlayan bı abımle konusmustuk bıyerde gordum bole bole varmı dıye butun hepsının blogu aynı sadece pıstonlar degısıor ama normal bı 1.8t passat a4 motoru bıle yarı forgedder dıordu kı turkıyede buyuk gucler cıkararak motorlaryapmıslardır ... herneyse senınle ugrasmıcam gıt kendı ısıne

Geri
Üst Alt