Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bmw e-46??

yunus kafamı karıştırdın araştırdım 3.18i lerde 2001den sonra N-46B20 kodlu 1995cc 4silindir,143hp motor koymuşlar..ne alaka adı niye değişmemiş 3 kasa kodu ardından gelen iki sayı motor hacmini simgeler bmw lerde ama garip olmuş 3.20i demeleri gerekirmiş..

---------- Post added at 19:34 ---------- Previous post was at 19:33 ----------

---------- Post added at 16:12 ---------- Previous post was at 16:11 ----------

[/COLOR]mayham da soylemıs bıldıgım kadarıyla 318ler 2 000 4sılındır 320 ler 2 000 6sılındır[/QUOTE]

doğru biliyosun kıvanç 2001den sonra öyle olmuş..

Akın BMW deyince insanın aklına 320 gelir, daha aşağısına bakma derim. Ama şu varki benim bildiğim 320lerdeki motorlar 2004 modellerde 2200cc, sanırım 2000 model üstünde hacimler de bu şekilde olabilir.

bir üst sınıfmış gibi duruyor ama arka koltukları leon kadar geniş değil, bagaj hacmi avantajı yüksek. Yetkili servise gidersen maliyetlerde üzerler seni, sanayide de iyi bir yer seçersen servisten daha gönüllü olabilir ama şans işi işte.

her şeye rağmen önünde çift böbrek olan seçkin bir araç. Motor konusuna gelince, bakımlarını zamanında yaptırıp yağına suyuna özen gösterdiğin her makine seni çok uzun seneler taşır. Babamda 78 model anadol var adamın aklından araba bile geçmiyor hala orjinal motoru olmasına rağmen gazlayınca oda kendine göre gidiyor ve 1ton da yük taşıyor.

yunus kafamı karıştırdın araştırdım 3.18i lerde 2001den sonra N-46B20 kodlu 1995cc 4silindir,143hp motor koymuşlar..ne alaka adı niye değişmemiş 3 kasa kodu ardından gelen iki sayı motor hacmini simgeler bmw lerde ama garip olmuş 3.20i demeleri gerekirmiş..

---------- Post added at 19:34 ---------- Previous post was at 19:33 ----------

---------- Post added at 16:12 ---------- Previous post was at 16:11 ----------

[/COLOR]mayham da soylemıs bıldıgım kadarıyla 318ler 2 000 4sılındır 320 ler 2 000 6sılındır

doğru biliyosun kıvanç 2001den sonra öyle olmuş..[/QUOTE]

abi belli bir modelden sonra 3-20 yazısındaki 20 motor hacmini değil motor gücünü temsil ediyor. almanyada 116i ler 125 bg 2,0 motorla satılıyor mesela.

mercedeste buna döndü. e250 cgi ile e200 cgi nn motorlar aynı güç seviyesi farklı. aynı 1,9 tdi nin 4 5 farklı güç seçeneği olması gibi.

boşu boşuna daha zayıf motora aynı vergiyi verme derim.

Akın satılırsa ben ne alacam diye düşünüp duruyom aklıma soktun bak şimdi. Dayımda aracını sattı şimdi arkadaşının kullanmadığı 320i ile idare ediyor. 25bine bana verir ama 30bin fiyattan çıkarmış satlığa oda. satılırsa acaba mı diyorum :D:D:D nedense hiç almayacağım dediğim arabalara bakar oldum :)

Akın satılırsa ben ne alacam diye düşünüp duruyom aklıma soktun bak şimdi. Dayımda aracını sattı şimdi arkadaşının kullanmadığı 320i ile idare ediyor. 25bine bana verir ama 30bin fiyattan çıkarmış satlığa oda. satılırsa acaba mı diyorum :D:D:D nedense hiç almayacağım dediğim arabalara bakar oldum :)

sanayide çıkan bakım masrafları falan çok hoşuna gider Faruk abim emin olabilirsin.. :)

Yiğit fazla masrafa girmeden durumu çevirebileceğim alternatifler peşindeyim. bu BMW'yi alsam da en fazla kalacağı 2 sene olur bende. Birde ne kadar çok kurcalatırsan orasını burasını değiştirirsen o kadar çok masraf açıyor, adam gibi rahat durup araba sahibi olmayı öğrenemiyecez malesef ama olması gereken de aracı aldıktan sonra stok halde sadece bakım ve kullanmak gerisi boşa masraf.

siz masrafı ozgur e sorun ozel servıs tekı :) abı bu ne boyle dedı :):)
akın bmw ne olursa olsun masraflı bır arac eger ust segment dusunuyorsan e200 alırsın temızınıde bulursun kasa olarak sportıf olmasa da saglam bır arac guvenerek bınersın ve hız ve yol tutus olarak dıkız aynanda bmw 316 318 koleksıyonu yaparsın :):)

siz masrafı ozgur e sorun ozel servıs tekı :) abı bu ne boyle dedı :):)
akın bmw ne olursa olsun masraflı bır arac eger ust segment dusunuyorsan e200 alırsın temızınıde bulursun kasa olarak sportıf olmasa da saglam bır arac guvenerek bınersın ve hız ve yol tutus olarak dıkız aynanda bmw 316 318 koleksıyonu yaparsın :):)
Kesinlikle katılıyorum.

kıymetli yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar..
aşk evliliği ile mantık evliliği yapma arasındaki fark gibi bi durum.. :) mantıken bakarsan km.si-modeli-bakım maliyetleri-özellikleri-yakıt tüketimi bakımından leon çok çok avantajlı..Ama muhakkak bir gün ,''sadece BMW olduğu için'' sahip olmak istiyorum..

Geri
Üst Alt