Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

95 oktan - 97 oktan

sonuçta bize bayiden depoya girmiyormu abi.

birde şöyle bir durum var. ben totalin buradaki bir bayisini kullanıyorum genelde. ama aldığım 97 opetindi. totali kullanmaya başlama sebebimde daha önce golf fsi aracımdaki vuruntu sorununun çözümü bu totalden aldığım 95 oktan idi. vuruntu falan kalmamıştı. ama arada başka bir istasyondan aldığım zaman şakır şakır avans vuruyordu. 95 i karşılamamadığı için oluyordu bu. zaten fsi kullanıcıların büyü çoğunluğu sonradan 97 ve 100 kullanmaya başlayarak çözdüler.

tsi da ise sıkıştırma oranı daha düşük olduğu için vuruntu yok ama hafif titreşim var onun yerine.

dizeldede fark edermi vuruntuda. tamam dizel tabi daha titreşimli gürültülü ama bazen çekilmeyecek boyutlara geliyo. varmı bilgin yada bilgisi olan?

İbrahim dizel için Serhatın söyleyecek epeyce bir yorumu olmalı, konuya cevap verirse o iyi çözümler bulmuş Shell'de.

dizeldede fark edermi vuruntuda. tamam dizel tabi daha titreşimli gürültülü ama bazen çekilmeyecek boyutlara geliyo. varmı bilgin yada bilgisi olan?

Valla vuruntusunu bilmem ama Discovery Channel 5.gear programında BP ultimate&shell in performans dizel yakıtı ile sıradan motorini karsılastırdılar citroen c5 de 5hp daha guc verdi arac yada 7 idi tam hatırlayamadım

ilginc bişey neden shellden almıyosun? bende shell den sasmıyorum ve bi kac cupracı var forumda shell 97 den sasmayan... ama istasyon kotuyse onu bilemem her shell de kotu olamaz...

her zaman daha az km gitmesi ve daha önceki aracımda benzinlerinin içindeki pisliklerin benzin pompasının az daha alev almasına neden olma noktasına getirmesi ve bu yüzden 700 küsür liralık(2004 yılnda) masrafa neden olması gibi sebepler diyelim. ciddi şekilde soğudum hayatta almam artk.

denetlemede en sok zaafları olan marka bence. kaliteli adamların elinde olan bir istasyonu çok az kaldı.

her zaman daha az km gitmesi ve daha önceki aracımda benzinlerinin içindeki pisliklerin benzin pompasının az daha alev almasına neden olma noktasına getirmesi ve bu yüzden 700 küsür liralık(2004 yılnda) masrafa neden olması gibi sebepler diyelim. ciddi şekilde soğudum hayatta almam artk.

Knka seni kötu ve hileci bir bayi vurmus bende yıllardır shellden alırım hiç bi sorun yasamadım daha..

Knka seni kötu ve hileci bir bayi vurmus bende yıllardır shellden alırım hiç bi sorun yasamadım daha..

buradaki shell bayisi 2003 ten beri buradayım 6 kez el değiştirdi dşün. ha sadece o shellden almadık. ankarada olduğum azmanlarda peder hep shellden alırdı aynı araca. bir iki depoda olan değil zaman içinde birikenler en sonunda başıma iş açtı.

buradaki shell bayisi 2003 ten beri buradayım 6 kez el değiştirdi dşün. ha sadece o shellden almadık. ankarada olduğum azmanlarda peder hep shellden alırdı aynı araca. bir iki depoda olan değil zaman içinde birikenler en sonunda başıma iş açtı.

En temizi akrabanın benzin istasyonu olucak oradan alıcaksın digerlerine hayatta guvenemessin ne olursa olsun markası

yakıtı tüm aracı kurumlar Tüpraştan alır ve dağıtır. Yakıtlardaki en büyük fark katkılardır. Shell 2 yıl öncesine kadar en kaliteli katkıları kullanan dağıtıcıdır. Ama şu nokta çok daha önemli, bayii kontrolü en iyi dağıtıcı kim derseniz orası muamma... Shell bu konuda çok iddialı gibi gözükse de sanırım gerçekte sıkıntılı gibi bir his içerisindeyim. Opet sanki daha başarılı. Bunu şöyle anlayabiliriz, her bayideki ufak benzer ayrıntılar ne kadar fazla ise kontrol de o kadar sık yapılmaktadır. Mesela WC'lerde uyarı tabelaları ne kadar çok bayide aynı özellikte ve kalitede ise kontrol de o kadar iyidir. Kontrolde sadece yakıt kailtesi değil istasyondaki hizmetlerin hepsi bütün olarak inceleniyor.

yakıtı tüm aracı kurumlar Tüpraştan alır ve dağıtır. Yakıtlardaki en büyük fark katkılardır. Shell 2 yıl öncesine kadar en kaliteli katkıları kullanan dağıtıcıdır. Ama şu nokta çok daha önemli, bayii kontrolü en iyi dağıtıcı kim derseniz orası muamma... Shell bu konuda çok iddialı gibi gözükse de sanırım gerçekte sıkıntılı gibi bir his içerisindeyim. Opet sanki daha başarılı. Bunu şöyle anlayabiliriz, her bayideki ufak benzer ayrıntılar ne kadar fazla ise kontrol de o kadar sık yapılmaktadır. Mesela WC'lerde uyarı tabelaları ne kadar çok bayide aynı özellikte ve kalitede ise kontrol de o kadar iyidir. Kontrolde sadece yakıt kailtesi değil istasyondaki hizmetlerin hepsi bütün olarak inceleniyor.

totalin dışarıdan kendisi getiriyor deniliyordu abi.

Ayrıyeten Shell in inanılmaz bir reklam kampanyası war adamlar sanki ürününe guveniyorlar gibi...

Geri
Üst Alt