Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

5F Egzoz Ucu Hk.

ben bu hafta sonu bu işlemler için şaşmaz(ankara) sanayide egzozcuları gezdim, hepsi evet yapılabilir ama egzoza yazık diyip vaz geçirdiler beni. Kesme biçme işlemi yapmadan bu işin altından kalkman lazım o da geçmeli egzoz uçlarından kullanmalısın dedi. Bana göre de haklıydı. egzozun ucunu kesersek komple egzozu çöp etmiş oluruz
Suan egsoz icin herhangi bir islem yapmadim beklemedeyim fikir biriktiriyorum tesekurler bunu anlatman iyi oldu

ben bu hafta sonu bu işlemler için şaşmaz(ankara) sanayide egzozcuları gezdim, hepsi evet yapılabilir ama egzoza yazık diyip vaz geçirdiler beni. Kesme biçme işlemi yapmadan bu işin altından kalkman lazım o da geçmeli egzoz uçlarından kullanmalısın dedi. Bana göre de haklıydı. egzozun ucunu kesersek komple egzozu çöp etmiş oluruz
Bugun egsoz sepetine gittim beylikduzunde bunlara gecme olmaz dedi Fabrika cikisli egsozlar
a22e7e40f792116760bc96bda1fb1c3a.jpg
d2c992c239cab91cd81026a821fa043f.jpg

Herkese Merhaba,
Aracım üzerinde orjinal egzozu mevcut, parlak ve krom .... Sizlerin önerisi olan füme yada siyah benzer şekillerde egzoz ucu var mı? Sizlerin kullandığı taktığı örnek teşkil edecek

Ben FR’ın üzerindeki orjinal susturucuyu ve birleşik egzoz ucunu korumayı tercih ettim. Onun yerine SCW Kayseri’de Ömer kardeşimden spor susturucu ve akro egzoz ucu siparişini verdim. Montajını da İstanbul’da yaptırdım. Bu şekilde muayeneden de geçti şüphen olmasın. :)

Lafı biraz uzattım ama sen şöyle de yaptırabilirsin; orijinal susturucu ve egzoz ucunu korursun, yerine spor susturucusunu da flanşlı yaptırarak istediğin egzoz ucunuda sök tak yapabilirsin.

b14e78e0-bbc8-477c-bc21-c471e287c448.jpg

Ben FR’ın üzerindeki orjinal susturucuyu ve birleşik egzoz ucunu korumayı tercih ettim. Onun yerine SCW Kayseri’de Ömer kardeşimden spor susturucu ve akro egzoz ucu siparişini verdim. Montajını da İstanbul’da yaptırdım. Bu şekilde muayeneden de geçti şüphen olmasın. :)

Lafı biraz uzattım ama sen şöyle de yaptırabilirsin; orijinal susturucu ve egzoz ucunu korursun, yerine spor susturucusunu da flanşlı yaptırarak istediğin egzoz ucunuda sök tak yapabilirsin.

Ekli dosyayı görüntüle 21434
Simdi bu resimde Ucu kesilmedi mi uzeri gecmeli mi ustaya gostereyim olmaz dedi bana

Bu yapılan işlemler sıfırdan yapıldı, var olan susturucuyu söktürdüm, şimdi depoda saklıyorum.Egzoz ucuna bağlanan dirseğin ucu saplanıp dikiş kaynak yapıldı. Egzoz uçları ve spor susturucusu yerinde bakılıp ona göre dirsek eklendi.

İşin ehli bir ustaya git, bunda birşey yok. Aracımda kullanıyorum, bir problem yaratmadı çok şükür.

Sen üzerine geçmeli istersen tampon egzoz ağızlığını da biraz törpülemen gerek. Orjinal çıkışlar 65-70mm idi yanlış hatırlamıyorsam. Rahat geçiş sağlaman en az 5mm daha geniş oluyor.

Orjinalliği gitmesin diye alternatif bir yol sundum. :)

Bu yapılan işlemler sıfırdan yapıldı, var olan susturucuyu söktürdüm, şimdi depoda saklıyorum.Egzoz ucuna bağlanan dirseğin ucu saplanıp dikiş kaynak yapıldı. Egzoz uçları ve spor susturucusu yerinde bakılıp ona göre dirsek eklendi.

İşin ehli bir ustaya git, bunda birşey yok. Aracımda kullanıyorum, bir problem yaratmadı çok şükür.

Sen üzerine geçmeli istersen tampon egzoz ağızlığını da biraz törpülemen gerek. Orjinal çıkışlar 65-70mm idi yanlış hatırlamıyorsam. Rahat geçiş sağlaman en az 5mm daha geniş oluyor.

Orjinalliği gitmesin diye alternatif bir yol sundum. :)
Flanşlı çok mantıklı , son susturucunun dininden flanşlı işlem yapılabilir , spor susturucu ve güzel bir egzoz ucu yapılabilir , spor susturucunun ses ve gürültü açısından bir katkısı olur mu ?

@Tibukoğlu5361 Varex olan araçlar kadar olmasada yine de tok bir ses oluyor. O da çok rahatsız edici değil tabi ama kişiden kişiye göre değişir.

Youtube’dan spor susturucu diye aratırsan birçok örnekleri mevcut.
Bende var olan videoyu bulayım eklerim buraya.

Ya genelde spor susturucu diye atmışlar ama ya orta iptal ya son.

iptal edildiğinde spor oldugunda susturucular oluyor fakat daha seyrek sekılde elyaflanıyor @ArcTech ve ben spor son susturucu kullanıyoruz dedıgı gıbı tok ve temız bır ses arac ıcın temız hava cıkısı sağlıyor sıze tavsıyem spor son susturucu yapmanız :)

Geri
Üst Alt