Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1 Depo ile 1661 km...

GRKMSRGL

Kayıtlı Üye
Geçtiğimiz hafta Ankara Konya Antep Mersin arası birkaç kez mekik dokurken 1 hafta içinde 4000km yol yapmanın yorgunluguyla son depoda kaç km gidebileceğimi denemeye karar verdim tamamı şehir dışı olmak üzere yaklaşık 56.6 lt kırsal motorin ile 1661km yol yaptım yani 3.4 ortalama ile 1661 km sonunda depoyu doldurdugumda yol bilgisayarına göre 10km daha gider yazıyordu yol bilgisayarında 0 yazdıgında 60 km daha gittiğimide göz önünde bulundurursak zorlasam 1700 ü aşabilecekmişim demektir

Telefonda resimlerde duruyor her çeyrek depo yaktıgımdan sonra resim çektim onlarıda eklicem

Uploaded with ImageShack.us

ayıp ayıp bıde utanmadan yazıyo yapan var yapamayan var:)

Bende bu kenardan ağır ağır giden cordo kim deyip duruyordum:rolleyes:

Bende bu kenardan ağır ağır giden cordo kim deyip duruyordum:rolleyes:

aynen öyle oldu ağbi kenardan ağır ağır gittim ama şunu söylemek gerek yavaş gidince farkettim insanlar 90 ı geçmiyor ve öyle kullanınca yorulmuyorsun:) hemde böyle bir rekor oluyor

Kilometrede 98 kuruş yakmış araç. İnanılmaz bir değer.
Benim asıl anlamadığım deposu 45lt olan araç nasıl 56.6 litre mazot aldı? Teknik olarak depo doldurulduğu zaman depoda mazot olduğunu da düşünürsek, 45 litrelik depoya 60 litre mazot konmuş :) İnanamadım açıkçası.
http://www.cars-data.com/en/seat-cordoba-14-tdi-80hp-last-edition-80hp-34408/specs.html

ben mazotu 2.51 den alıyorum yani 98 krş dan daha az oluyor:)

62 lt aldım 3-4 sefer Ayberk o 45 lt yazısına inanma sen 55in altında daha hiç almadım ben hep tamamını bitirir öyle doldururum depoyu yedek yada hava boşlugu ne die tabir edersek artık onuda doldurdugumda 62 lt aldıgı oldu ilk başta pompada sorun var demiştim ama pompadan değilmiş başka petrollerdede aynısı oldu

hiç gaza gelip basmadınmı ? eğer basmadıysan sende iyi sabır var her halde peygamber sabrı:D

maaşallah... insanın inanası gelmiyor :) ama yaptığın km hızını ve kacıncı viteste gittiğini yazmamışsın

Geri
Üst Alt