Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1 Depo ile 1661 km...

Çok iyi değer..Şahsen ben okadar düşük hızda gidemez,çatlardım..:D

bu hızda gidbilmek için direksiyonda sabır eğitimi almak lazım çok acil kurs açabilirsin bende dizel bir seat alınca kurs açarsan yazılırım..

çok iyi değerler...helal görkem..arkdaşlarada sabır konusunda katılıyorum..

kırdın mı kafayı sen nası dayandın ya :D

Hoşdereden Çayyolu'na giderken Clio 1.5 dci (85hp)'ı denedim geçen gece, bomboş yol sıfır trafik, tamamı uzun yol sayılabilecek düzeyde inişli çıkışlı bir yol. 2.7lt/100km ortalama tutturmuştum. Bazı rampalarda hızı sabitlemek yerine 50km/h'ye kadar düşüp yokuş aşşağı geldiği zaman tekrar hızlanmaya bırakarak tutturdum bu tüketimi.

Birde şey sormak istiyorum. Bu yolu yaparken klima açık mıydı kapalı mıydı?

bence arabanızı sevmiyosunuz kırsal motorin nedir ? kırsalmı kullanıyorsunuz aracınızda ucuz diye.

bence arabanızı sevmiyosunuz kırsal motorin nedir ? kırsalmı kullanıyorsunuz aracınızda ucuz diye.

ben bu arabayı aldıgım günden beri yani aldıgımda showroomdan çıkarırken 7km deydi içinde artık 1-2 lt ne kadar mazot varsa onun haricinde hep kırsal aldım yani kamyonlara koydugumuz mazot bu ucuz oldugundan dolayı bunu alıyorum aracı aldıgımın ilk 2 yılı boyunca ayda 3 depo doldurdugum için bir dopada sadece ödediğim para 30 tl fark ediyor bazı zamanlar 40 tl yi buluyordu 60 lt mazot aldıgımda aradaki fark bu yüzden ayda neredeyse 1 depo kar demek oluyor

bu işin maddi kısmıydı diyeceksiniz ki euro dizel yani yeni adıyla motorin almanız gerekir bu araca bu motor 2003 yılından beri benim bildiğim kadarıyla yollarda ozamanlar euro dizel yoktu sonradan pompa değişmedi sadece yazılım değişti sistem aynı sistem bu aracın yada ibizanın parçalarını alacak oldugunuzda motor için 03-09 diye geçer yani 2003 den 2009 a kadar hep aynı parçalar eğerki 2004 de euro dizel cıktıgında sistem değişseydi zaten bu 03-09 u hiç görmezdik

ayrıca kırsal almamda ki bir başka dayanagım da serviste ben arabayı almadan önce 2008 ibizayı test ettim cordoba yoktu ve yoldayken mazot az diye servisin herzaman yakıt aldıgı petrol yol üzerinde oldugundan girdik orada adam kırsal aldı servisdeki çalışanların tamamıda kırsal alın diyor

Geri
Üst Alt