Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1 Depo ile 1661 km...

Benim rekorumda bi depo 390km:) klima hep acik 97 oktan+oktan yukseltici

Peygamber sabrı varmış sende Görkem.Çok güzel bir değer.Bende 450 tl verdiğim 3 depo 150 litre dizel ile 2750 km yol yaptım.:) Otobanlarda 120 diğerlerinde 100 km ortalama ile.Ara ara klima açık.:)

ben bu arabayı aldıgım günden beri yani aldıgımda showroomdan çıkarırken 7km deydi içinde artık 1-2 lt ne kadar mazot varsa onun haricinde hep kırsal aldım yani kamyonlara koydugumuz mazot bu ucuz oldugundan dolayı bunu alıyorum aracı aldıgımın ilk 2 yılı boyunca ayda 3 depo doldurdugum için bir dopada sadece ödediğim para 30 tl fark ediyor bazı zamanlar 40 tl yi buluyordu 60 lt mazot aldıgımda aradaki fark bu yüzden ayda neredeyse 1 depo kar demek oluyor

bu işin maddi kısmıydı diyeceksiniz ki euro dizel yani yeni adıyla motorin almanız gerekir bu araca bu motor 2003 yılından beri benim bildiğim kadarıyla yollarda ozamanlar euro dizel yoktu sonradan pompa değişmedi sadece yazılım değişti sistem aynı sistem bu aracın yada ibizanın parçalarını alacak oldugunuzda motor için 03-09 diye geçer yani 2003 den 2009 a kadar hep aynı parçalar eğerki 2004 de euro dizel cıktıgında sistem değişseydi zaten bu 03-09 u hiç görmezdik

ayrıca kırsal almamda ki bir başka dayanagım da serviste ben arabayı almadan önce 2008 ibizayı test ettim cordoba yoktu ve yoldayken mazot az diye servisin herzaman yakıt aldıgı petrol yol üzerinde oldugundan girdik orada adam kırsal aldı servisdeki çalışanların tamamıda kırsal alın diyor

vay be gerçekten ilginçmiş teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden dolayı ama ben yinede euro dizele devam ediyim :)

Servisteki çalışanların %90 bişeyden anlamıyo o bi gerçek zaten :)

Cok ıyı deger gorkem,yalnız kırsal motorın konusundakı goruslerıne katılmıyorum ne yazıkki,araban gıttıgı surece sorun olmayabılır ama Vw bu arabayı uretırken turkıyenın kırsal motorını ıle calıssın dıye uretmıyor,ayrıca yazılım degıstıgınde yakıtını degıstırmen ıcın pompanın da degısmesıne gerek yok,basıt b ornek vercek olursam yazılımlı benzın arabalarda 97 oktan kullanılır ki pompa flan da degısmez yazılımın karakterınden dolayı daha etkılı olan 97 oktan kullanılır,senın arabandada durum bundan ıbaret sonucta arabanın stock yazılımı yenıden elden gecırılıyor ve ortam sartlarına uyarlanıyor.Toyota turkıyedekı kotu mazot yuzunden senelerce dızel araba satmadı turkıyede yenı yenı b kac sene ıcınde dızellerını pıyasaya cıkarmaya basladı,Vw bunu tolere edebılcek motorlar yapmıs olabılır ama ayda 1 depo kar yapmak adına motoru olmasın gerekenden once de eskıtmek var ısın ıcınde kotu mazotla en basında zaten enjektorler fire verebılır

ilk defa kırsal tavsiye eden servis duymuş oldum..
iyimiş.. :)

Geri
Üst Alt