Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 90 hp manuel yakıt tüketimi

Bence alakası yok ben aracı aldım çıktım tem'e gidebilsiği kadar zorladım 2 günde şehir içi 800 km yüksek devir kullandım yakıtımda normal seviyelerde.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Aracı normalde kısa mesafe mi kullanıyosunuz uzun mu?

Katılıyorum.bi kişi fabrika verilerini tutturuyor bi kişi nerdeyse biraz hor kullansa iki katına çıkıyor.ben aracı sıkıştırsam 12 13 litre olur diye tahmin ediyorum.fabrika verisi şehir içi 6.4.benim 9.ve şu an kullanımımdan daha ekonomik bi kullanım olamaz o kadar diyorum.
[doublepost=1479910959,1479910882][/doublepost]
Sizin filtre yağ değişimleri oldu mu? Yanlış hatırlamıyosam 1000 1500km de oluyor diye biliyorum.eğer olduysa nasıl bi fark gördünüz?

yok Bana servis birsey demediğinden yağ değişimi falan yaptırmadım Servis rodaj bile yok istediğin gibi kullan dedi ama kitapçıkta ilk 1000 km rodaj süresidir Max hızın 2/3 geçmeyin yazdığından ilk 1000 km 120 yi geçmedim Tek dikkat ettiğim bu oldu 1000 km devirince 180 de bastım

Bugün sabah yakıt aldım. Aynı anda uzun süreliyi de sıfırladım. Kilometreyi de sıfırladım. Değerler 6.5 - 7.0 seviyelerine düştü.
Başlangıç verisini sıfırlamadım sadece. Yakıt verisi otomatik sıfırlandı. Başlangıç verisi de kontak kapandıktan 2 saat sonra kendi sıfırlanacak. Dönüş yolunda tekrar bakacağım.

Evet benimkide yakıt dolumum dan sonra 650 diyordu 58 km yol yaptım şehir içi ve simdi 660 diyor :) yol bilgisayarı pek randımanlı değil P_20161125_221940_2.jpg P_20161125_221932_2.jpg

Evet benimkide yakıt dolumum dan sonra 650 diyordu 58 km yol yaptım şehir içi ve simdi 660 diyor :) yol bilgisayarı pek randımanlı değil Ekli dosyayı görüntüle 13855 Ekli dosyayı görüntüle 13856

Konunun başından beri ben bunu savunuyorum yol bilgisayarındaki değerler saçma.
Bazı arkadaşlar yazmış ya fulledim 470 km gösteriyor diye e ben 60 TL atıyorum 220 km diyor nerde mantık ?
Ekrandaki km'ye göre hesap yapmak daha mantıklı.

Konunun başından beri ben bunu savunuyorum yol bilgisayarındaki değerler saçma.
Bazı arkadaşlar yazmış ya fulledim 470 km gösteriyor diye e ben 60 TL atıyorum 220 km diyor nerde mantık ?
Ekrandaki km'ye göre hesap yapmak daha mantıklı.

Kardeşim komik olan ne biliyo musun? Fullüyorum 470 yazıyo ya hani.onu bile gitmiyo biliyo musun.450 bile yapmıyo araba depo sonunda

Bence pek hatalida degil .
Mesela ilk yakit aldiginda 6.7 ortalam varsa hesabi buna gore yapip sana 660 km var diyo.
Sen devam ettikce ortalaman dusuyor.
6 olunca hala 660 diyo.
Burada sorun yok.
Ama gaza basip 7.5 lt ye cikarsan 600 km kalidi diye gosterecektir.
Veriler cok dogrumu hayir ama yaklasik olarak dogru.max %5hatali olabilr.
Fazla degil.

Bence pek hatalida degil .
Mesela ilk yakit aldiginda 6.7 ortalam varsa hesabi buna gore yapip sana 660 km var diyo.
Sen devam ettikce ortalaman dusuyor.
6 olunca hala 660 diyo.
Burada sorun yok.
Ama gaza basip 7.5 lt ye cikarsan 600 km kalidi diye gosterecektir.
Veriler cok dogrumu hayir ama yaklasik olarak dogru.max %5hatali olabilr.
Fazla degil.

Evet doğru mantıklı dediğinde benim ilk dolumda 650 diyordu 60 km yaptım 660 diyor yani su anda 660+60=720 yani su anda dolumdan itibaren 650 den 720 oldu sapma %10 dan fazla

Geri
Üst Alt