Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

01 DC 849 Ibiza Tdi FR Yeni Fotograflar Sayfa 8' de

douu

Kayıtlı Üye
yeni katıldım aranıza hemen bi aracımı paylaşayım dedim :) biraz bahsetmek gerekirse antepte ercüment kardeşimde aracın mazisini zaten bilerek gittim aldım.. araç görünüm olarak falan tamamen orjinal haldeydi motorda barbaros bayrak imzalı güzel bi yazılım vardı.. aldıktan sonra kafama göre toparlamaya başladım..

ilk başta 4.5 cm eibach yay setimi aldım.. yaylar araca biraz fazla geldi ve ön 2 amortisörümüzü patlattı.. yenilerini alacagım zaman bilstein olanlarla aradaki fiyat farkının cok olmadıgını görünce 4 amortisörü de bilstein ile değiştirdim.. hemen 2 gün sonrasında aylardır aklımda olan jantı buluverdim ve eski aracımdan cıkan jantlarla takas ettim ve 5zigen'lerime kavuştum.. alt takımda aklınıza gelen ne parça varsa hepsini sıfırladım ve harika bi yol tutuş sagladık..

yürüyeni tamamladıktan sonra ufak tefek kozmetik işlerine girdik.. güzelce bi pasta cila işlemi ardında ince bi film, bi kaç ufak sticker gibi ufak tefek zımbırtılarla süsledik biraz.. arka tarafa cok uygun fiyata buldugum cupra tamponumu sıfır boyatıp taktım.. ön tarafa buldugumuz tamponda taktıktan 2 gün sonra nazara geldi park esnasında bi amca takmış tampona bi taraflarını arabasının bi de kaçmış gitmiş.. tamponu toparlayamadık mecbur bi süre orjinal haliyle kullanıyoruz..

müzik olmazsa olmaz dedik.. arka tarafa fiber malzemeden ince bi pandizot yaptırıp 4 tane pioneer 6991s hoparlör kullandık.. yetmedi kapı içlerini jbl mid-tizler ile değiştirdik.. ana ünitede yetmeyince pioneer 4250USB ile değiştirdik.. tabi jbl 75.4 amfiyi de unutmamak gerekir :) içerde ekstra olarak yalnızca dijital basınç saati ve turbo timer mevcut.. ama bütün renklerin birbirine uyumu gerçekten süper oldu :)

ercüment arkadaşımız araç kendisindeyken güzelce bi yazılım yapmış.. 173 hp 408 nm dynosu mecvuttu.. üstüne egr iptali katalizör iptali falan yapıldı.. bi süre öyle bindik.. sonra egzoz sistemi yeterli gelmedi.. 76lık downpipe, 70lik komple düz boru ve 76lık hks son susturucu ile egzoz sistemini yeniledik..

cok yakın zamandada projeyi başlatcaz inşallah.. şu anda hazırda olan parçalarım seat sport intercooler, bosio race783 nozzles ve egzoz sistemimiz.. kendimi toparlayınca gt2260v turbomuz, buna uygun manifoldumuz ve barbaros abinin elinden cıkacak bi yazılımla tamamlayacaz.. bütçeye göre belki egzantrik değiştirebiliriz.. resmi draglar için bide nos baglarsak allahımın izniyle 340-350 civarı bi güç ve 600+ tork bekliyoruz.. duaları eksik etmeyin arkadaşlar :) birde maşallahlarınız için şimdiden cok cok teşekkür ediyorum ;)

böyleyken aldık :):)

1 ay içinde bu hale geldi :):)

L331Z.jpg

2rUee.jpg

CttW6.jpg

4XgIE.jpg

şu aralar da böyle takılıyor :)

66469_442479924163_638444163_5253433_7610928_n.jpg

66063_442480134163_638444163_5253446_5051796_n.jpg

63295_1503746226220_1011168086_31280057_961276_n.jpg

62192_1503739906062_1011168086_31280044_6102251_n.jpg

yorumlar için şimdiden teşekkürler arkadaşlar

Gule gule kullanin fr iyidir dizel olursa daha iyi..:D

Araç süper olmuş Hocam... Çok hoşuma gitti... Kazasız belasız güzel günlerde kullan...

güle güle kullanın da benim anlamadığım dizel araçta nos ne alaka dizel araçlara nos takılabiliyor mu :confused:

Hocam masallah masallah aracınıza cok guzel gozukuyor ozellıkle su arkadan gorunusu cupra olayı bıtırıyor :):) sesınıde cok beyendım tatmınkar gozukuyor :)

su araca halen on tampon almadın ya bırsey demıyorum ... bırde jantlar :)

Sahibinden.com'da görüyodum aracınızı.
Bu arada TR'de bu kasa TDI FR yok. 1 tane 1.8T FR var. Diğerleri FR değil.

Geri
Üst Alt