Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yeni kasa - eski kasa

ayrıca mehmet abinin söyledii ufak ekler yapılırsa kısmı var gözden kaçan. eğer ömercanın arabasındaki gibi amortisör ve yayları değiştirirsen uygun ebatta jant lastik takarsan arada çok fark kalmıyor :) ama yapmazsan benim gibi orjinal jant ve yaylarla binersen cezmi abinin dediği gibide virajlarda güvenmeyin :D

Ona bakarsan Emrecim mk2 leona coilover yaparsan ve yüksek performans lastiği takarsan aradaki farkı iyice açacaktır yol tutuş konusunda. Örn: Serhat abinin arabası (Leon rider)

standart koltuktan zıpalama özelliğde dahilmi ona :D

Emre hatırlarsın Eskişehire geldiğimde bana birşey demiştin benim Leonun yol tutuşu hakkında :)

---------- Post added at 15:34 ---------- Previous post was at 15:33 ----------

Bir set lastik değiştirmek çok zor olmasa gerek. Ama bir süspansiyonu bağımsız yapmak neredeyse imkansız..

suspansıyonu degıstırmeme gerek yok alırım coıloverı senın yapamayacagın hareketlerı yaparım senın gıremeyecegın kadar hızlı vırajlara gırer cıkarım bu olayın son noktası budur

---------- Post added at 14:38 ---------- Previous post was at 14:36 ----------

Ona bakarsan Emrecim mk2 leona coilover yaparsan ve yüksek performans lastiği takarsan aradaki farkı iyice açacaktır yol tutuş konusunda. Örn: Serhat abinin arabası (Leon rider)

demın yazdım sedan araclar vırajlarda arkadan kayma egılımdedır bu olay bırazda surucuye bakar ıstersen ıstte geldıgınde uzun yolda aracları bır deneyelım alp

alp eskide ihtiyacın olan herşey standart yenide makyaj farketmez hepsi yok :) kapiş :)

daha önce 1,6 16v leon kullandım. eskişehirden bir arkadaşın aracıydı. yay + 18 jant lastik vardı yanlış hatırlamıyorsam yol tutuşu mükemmeldi.

alp aslnda atladığın nokta şu bence dingilli sistem basit ama uygun tasarımlada oldukça iyi bir sistem. tabi her markada aynı sonucu alamıyorsn. bu kadar küçümseme bence :)

daha önce 1,6 16v leon kullandım. eskişehirden bir arkadaşın aracıydı. yay + 18 jant lastik vardı yanlış hatırlamıyorsam yol tutuşu mükemmeldi.

alp aslnda atladığın nokta şu bence dingilli sistem basit ama uygun tasarımlada oldukça iyi bir sistem. tabi her markada aynı sonucu alamıyorsn. bu kadar küçümseme bence :)

Küçümsemiyorum. Ama bağımsız süspaniyonuda küçümsemek doğru olmaz.

bizde onu küçümsemiyoruz merak etme ama sadece onu olmasıda her zaman iyi olacak demek değil. onu söylemek istiyoruz. :)

donanımların olmaması tamemen Doğuş'un çakallığıdır nasıl makyajsız kasada hepsinde nerdeyse ESP varsa özellikle '08-09'lar makyajsızlar için 2K Lira daha gerekiyo şuan..kaldı ki bunun üstünlükle ne alakası var yurtdışında mercek xenonlu 2L dizel BMW'ler var ama jant kapaklı ne yani şimdi o araç kötü mü standart donanımı o mu..hayır burda Kosifler ya da her neysenin stratejisidir..

yol tutuş konusunda kusura bakmayın ama objektif düşünmüyosunuz..
arada bariz farklar komple süspansiyonunda vs..
bunun yanında lastikler yerle teması sağlar doğrudur ama kuru zeminde bu fark aynı ebatlarla çok çok farketmez..çünkü ucuz lastiklerin nerdeyse hepsi kauçuk cennetinden gelir pahalı lastiklerden pek de farkları yoktur hesapta markaya para ödersiniz her şeyde olduğu gibi..

bi de anlamadım lastik önemli de bunlar yarış arabası da değil bunlar farkında mısınız..
bunlar radial lastikler ve yüksek ısıda yol tutuşları azalır..yarış lastikleri gibi 100 derecede hamuruna göre karakterize olmaz kuruda..

fanatikliği bırakıp objektif olmaya çalışsak daha iyi yani özetle.. ;)

Bir Mk1 sever olarak mk1 yol tutuşunun Mk2 leon yol tutuşundan iyi oldugunu aslaa dusunmuyorum...... MK2 de coılover kullanımından oncede aracı alcaltmak dısında vırajlarda hıcbır sıkıntı yasamadım herkesın vıraja gırme eğrisi farklıdır viraja girişiniz ve çıkışınız izlediğiniz çizgi çok önemlidir bunu zaten bilen bilir..... Heee şuan hızlı bir araç alacak olsam mk1 cupra isterdim ve ne kadar hayranı olduğumu sitedeki birçok insan bilir.... Kısacası arkadaşlar Mk1 leonun yol tutuşu kesinlikle mk2 den daha iyi değildir aradaki o ufacık farklarda sadece lastik farklılıkları ve asfalt durumuna bağlıdır....

Cihatın arabasını dıyosun galiba emre:)

bu arada ewet mk1 ın yol tutusu mk2 ye gore ıyı olamaz standart hallerınde braz zamanı ıcerısınde degerlendırmek lazım bazı seylerıde zaten.mk1 lerde FR yada Cupralar dısında benım bıldıgım Esp flan yoltu,en azından 1.6 16V de yoktu,teknolojı magduru olmasına ragmen stock halı ıle cok ıyıydı:)

---------- Post added at 18:39 ---------- Previous post was at 18:38 ----------

Dıkkatımı ceken bsey oldu aklımdayken onu da yazım konu ıyıce Japoncuların "Type-R & Cupra tartısmasına donmus resmen:)

Geri
Üst Alt