Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Stop etmeden önce rolantide araç bekletme?

bende sabahları okula gıderken arabayı calıstırıp 2 yada 3 dk kadar rölantide calıstırıyorum sakın de kullansam devırlıde kullansam okula vardıgımda mutlaka 2 veya 3 dk arası bekletıyorum ve sana soylenen hersey aynı sekılde banada solenıyor'manyakmısın ne hala calıstırıyorsun arabayı ınsene vs vs vs ' :D ama onlar bılmıyolar bız araclarımızı cok sevıyoruz :)
Valla bende çok seviyorum akşamları garaja park edip asansöre binerken dönüp 2 3 kere bakıorm hep:) ama sakin kullanımlarda stop etmeden beklemenin bir faydası olduğunu düşünmüyorum. İlk çalıştırmada da devir yüksekse düşmesini bekleyip devam ediorum hemen ki kitapçığında da ilk çalıştırmadan sonra hemen hareket ediniz yazıyor.:)

bu konuda iki farklı görüş buldum nette bir grup kısa süreli ya da düşük devir yolculuklarda beklemeye gerek olmadığı ikinci ve daha mantıklı gelen turbo devreye girdiyse ki mutlaka devreye girer 10 km dahi gitseniz 30 sn kadar beklemek yönünde. ben açarkende kapatırkende bekliyorum az da olsa bir miktar

pekı bu beklemeler yaklasık kac km turbonun omrunu artırır vede bu bekleme olayı dızel turbo araclarda mevcutmudur ? sırketımızde 1.4 dızel fıesta ve 1.9tdı trsnporter var fıesta 170 bınde dıgerı 100 . bekleme surelerı hıc yok kı kımın kullandıgı bellı degıl :D turboları hıc degısmedı sımdıye kadar

o arabaların yolda gıtmelerı turbolarının saglıklı oldugunu gostermez,ayrıca ustunde turbo olan butun motor cesıtlerınde bu turbo sogutma ıslemı yapılmak zorunda

en guzelı turbo timer ama benım gıbı manyaklara gore degıl ben araba sönene kadar başında beklerım gene ..

ben genelde elımden geldıgınce rolantıde bekletırım ama bazende olmuyor malesef

:) ya ben eskı arabamla cok hasır nesırdım herseyıne dıkkat ederdım araba 2 haftadır leş gıbı ıcı dısı umursamıyrm sen dıyorsun abı dyno ya sok ugrasırmıyım :D

işin şakası o tabi ama turbo zaman gectikce bastıgı basınc hep aynımı kalır onu merak edıyorum

Geri
Üst Alt