Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Stop etmeden önce rolantide araç bekletme?

1.9 un turbo muhtemel suankı arabandan buyuktur zaten onlarda en azından gt17 flan kullanıldıgını bılyorumda 1.6 tdı da ne var onu bılmıyorum

1.6 lardaki turbonun markasını bırak salyangoz bile görunmuyor. ama 1.9 daki garretdı. fiat punto da bile salyongoz meydanda o da garret. yanlız babamın 2.0 cdti insignianın turbo sesi çok guzel bayılıyorum kapalı parkta dinlemek çok keyifli oluyor o sesini.

bursa dogus demıstı bana ama okulda bı arkadasım var arabayı cok sallamaz ona sordum dedım hıc umursadınmı bu bekleme ısını turbo ıcın yok dedı arabası bugun sordum 90 bını gormus sıkıntı yok sımdıye kadar dedı

yakındır turboyu alır eline.

gızlı b yere koyarsan kımse gormedıgı surece sorun olmaz cunku devreden cıkarabılyosun komple.braz da servısle olan ılıskıne baglı sonucta arabanın elektrık sıstemıne b parca takılıyor b sorun olsa turbo tımer ın neden olmadıgı adamlar yıne de arabanı garantı dısı bırakmak ıcın ellerınden gelenı yapcaklar sorunun malıyetıne gore

orası öyle. leonda 2 kere direksiyon soyuldu bir kerede sırt sungeri yırtıldı alana kadar göbeğim çatladı.

bursa dogus demıstı bana ama okulda bı arkadasım var arabayı cok sallamaz ona sordum dedım hıc umursadınmı bu bekleme ısını turbo ıcın yok dedı arabası bugun sordum 90 bını gormus sıkıntı yok sımdıye kadar dedı

arkadasın da bırsa dogusla aynı kafada demekkı :) Turbo arabanın ılk kuralı sıkıstırıldıgı zaman b sure bekelyıp arabayı kapatmaktır.Bursa dogusa lanet ettıgım kadar hıc b yere de lanet etmemısımdır arabamı kaza yapıp ordan teslım aldıktan sonra

bende sabahları okula gıderken arabayı calıstırıp 2 yada 3 dk kadar rölantide calıstırıyorum sakın de kullansam devırlıde kullansam okula vardıgımda mutlaka 2 veya 3 dk arası bekletıyorum ve sana soylenen hersey aynı sekılde banada solenıyor'manyakmısın ne hala calıstırıyorsun arabayı ınsene vs vs vs ' :D ama onlar bılmıyolar bız araclarımızı cok sevıyoruz :)

ben iyice abartıp 4dk sabah sogukken çalıştırıyorum.işe varmam 4km alıyor ki durunca da 1 dakika bekliyorum..cok abarttım sanırım. :)

pekı bu beklemeler yaklasık kac km turbonun omrunu artırır vede bu bekleme olayı dızel turbo araclarda mevcutmudur ? sırketımızde 1.4 dızel fıesta ve 1.9tdı trsnporter var fıesta 170 bınde dıgerı 100 . bekleme surelerı hıc yok kı kımın kullandıgı bellı degıl :D turboları hıc degısmedı sımdıye kadar

pekı bu beklemeler yaklasık kac km turbonun omrunu artırır vede bu bekleme olayı dızel turbo araclarda mevcutmudur ? sırketımızde 1.4 dızel fıesta ve 1.9tdı trsnporter var fıesta 170 bınde dıgerı 100 . bekleme surelerı hıc yok kı kımın kullandıgı bellı degıl :D turboları hıc degısmedı sımdıye kadar

hele ki dizellerde kesinlikle beklenmeli diye biliyorum

Ben sabah ilk çalıştırmada min 3 dakika çalıştırıyorum hatta bu esnada inip lastiklere bakarım,farlara,motor sesinde değişiklik varmı bakarım sonra yola çıkarım.
Aracı istop edeceğim zaman performanslı kullanmışsam mutlaka en az 2 km kadar öncesi aracı düşük devirde kullanırım ve 1 dakika yada fazlası kadar süre beklerim istop ederim.Turbo için önemli bir kriter,bu tarz önlemler sadece turbo değil motor yağının sıcaklığı gibi değişik noktalarada faydası çoktur.Bu kesenizden önce aracınızı ne kadar sevdiğinizle alakalı:)

xx

Geri
Üst Alt