Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Stop etmeden önce rolantide araç bekletme?

işte boşta düşürmek bence daha mantıklı hemen çalıştır yallah bas gaza olmaz öyle bu işler.

zaten gaza basılmamalı dıyorum bende,atıyorum cok yokuslu b semtte otruyosunuzdur araba sureklı yuke bıner halıyle sızın dedıgınız gıbı gazlamak gıbı olur bu,ama dumduz b semtte oturyosanız zaten araba alt devırlerde sıkmadan gıdıldıgınde hc b sekılde zorlanmaz.dızel araba ıcın bu boyle degıl beklemek gerekıyor ama enjeksıyonlu araba sıkılmadıgı surece kullanılabılır

arkadaşlar benim arabam dizel sabah evden çıktığım yazında kışında aracımı çalıştırırım. arabanın yanından ayrılıp köpeğimin kafesine gidip onu alıp dönerim arabaya aşşa yukarı 35-45 sn civarında bişey oluyor herhalde hiç bakmadım. istediğin gibi kullan arabayı hiç fark etmez stop etmeden öncede muhakkak 30sn beklemen gerekiyor. ben mesela arabayı kullanırken mont ile oturamıyorum. arka koltukta oluyor arabayı park ettiğimde de arabadan iniyorum montumu giyiyorum aşşa yukarı bu da 30 snye tekabul eder sanırım ondan sonra stop ediyorum. he diceksinizki bunu her seferinde yapabiliyormusun. beni bırakın hangimiz bunu yapabiliyoruzki. turbo araçlarda muhakak her 10 kmlık uzaklıktan sonra arabyı stop ederken çalıştırmak lazım ama bunu ancak ilk çalıştırmada ve son stop etmede yapabiliyorum.

bana servis 15 sn bekle yeter demıstı ama ben genelde hıc beklemıyorum :)

100-150 lıraya alırsın turbo tımer ama sunu dusun,turbo tımerı devreye soktugun zaman ıstedıgın zamana ayarlıyorsun atıyorum araba 1 dk boyunca calısıcak dıyosun,sen anahtarı cekıyosun arabadan,kapıları kıtlıyosun evıne cıkıyosun araban 1 dk boyunca calısıyor yada daha fazla artık ne kadara ayarlarsan,ıcın rahat edıcekmı o sekılde calısmasına :) Bu arada turbo tımer ın b sensoru var onu da el frenıne baglatman lazım,baglatmadıgın taktırde sen arabadan cıktın gıttın bırı camı kırdı arabayı actı oturdu koltuga gerı sayım surerken arabayı surebılıyorsun alıp kacma gıbı b durumu da var :)

100 ila 200 arası bulunabiliyor. apexi marka vardı eski aracımda küçük ve şıktı. ayrıca hava yakıt karışımı ve akü voltunu da ölçüyordu. 125 tl ye almıştım. sıfır üründü.

Çalışma prensibini biliyordum az çok yanlız dediğiniz gibi aracı çalıp kaptırma falan sorun olabilir:) Araca yüklendiğimde zaten rolantide beklettiğim için pek gerekli değil diye düşünüyorum bilgiler için teşekkürler bu arada:)

Yine alıntı yapıyorum mesajına kusura bakma:) başta ki söylediğim zaten sizin sorunuzla alakalıydı bende duydum öyle birşey hatta motora yapılacak en büyük kötülük uzun süre boşta çalıştırmak ve gaz vermek diye birşey okumuştum sanırsam rolantide beklemenin ne kadar zararı var bilmiyorum ama boşta gaz vermenin zararından eminim:)

ne kusuru yav..-(son zamanlarda açılan en güzel konulardan biri ayrıca)- uzun süre boşta çalıştırmak zararlı mı,zararsız mı,bunu merak ettim ben şimdi..ya da zararlıysa,nereye zararlı acaba..

zaten gaza basılmamalı dıyorum bende,atıyorum cok yokuslu b semtte otruyosunuzdur araba sureklı yuke bıner halıyle sızın dedıgınız gıbı gazlamak gıbı olur bu,ama dumduz b semtte oturyosanız zaten araba alt devırlerde sıkmadan gıdıldıgınde hc b sekılde zorlanmaz.dızel araba ıcın bu boyle degıl beklemek gerekıyor ama enjeksıyonlu araba sıkılmadıgı surece kullanılabılır
Dediğiniz gibi bundan önceki arabam dizeldi ve önceki evimizin önünde dik sayılabilecek bir yokuş vardı soğuk çalıştırmada beklemeyip yokuşu çıkmaya çalıştığımda çıkamıyordum:D
Tabi dizelin ölü alt devirlerinin geniş olmasıda etkiliyor bunu baya

örnek been evden çıkıyorum okan universitesine doğru olan bpyi geçince olan rampayı çıkıyorum sonra yukardan u dönuşu yapıyorum tekrar aşşağıya sallanıyorum orayı geçtikten sonra sabiha gökçen yolunda tekrar rampa çıkmaya başlıyorum ordan sallandığımda da en son yakıtı duşurebilmek için boşa atıyorum bi sure aslında önden çekişli araçlarda boşa salmak iyi değil ama yakıt çok aartıyor bu sefer. tabi bu durumda beni sinir ediyor.

örnek been evden çıkıyorum okan universitesine doğru olan bpyi geçince olan rampayı çıkıyorum sonra yukardan u dönuşu yapıyorum tekrar aşşağıya sallanıyorum orayı geçtikten sonra sabiha gökçen yolunda tekrar rampa çıkmaya başlıyorum ordan sallandığımda da en son yakıtı duşurebilmek için boşa atıyorum bi sure aslında önden çekişli araçlarda boşa salmak iyi değil ama yakıt çok aartıyor bu sefer. tabi bu durumda beni sinir ediyor.

Yokusta arabanı bosa atma serhan bosa attıgın zaman enjektorler ısemeye devam eder rolantıde ama arabayı kompresyona bındırıp ınersen yokusu araba ayagını gazdan cektıgınde enjektorlerı kapar kompresyonda bu durumda bosta daha cok benzın harcarsın,yaptıgın olay karburatorlu arabalarda gecerlı bsydı

Geri
Üst Alt