Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon FR DSG LPG uygulaması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Binerken ettiğin kar, satarken sana zarar olarak döner o yüzden boşuna LPG taktırma Mehmet Abi :D

satarken niye zarar olsunki? lpg li arabalar dahaucuzamı satılıyo? diyeceksinki FR olduğu için. illaki onunda bir alıcısı çıkar lpg li olduğu için. tabi bunlar tamamen tfsi da sorunsuz çalıştığını varsayarak konuşuyorum :D

adas ayberkın volvo s40 t4 hakkında yazdıklarını ıyı oku bence atlamıssın

adaş doğru diyosun. bazı araçlarda olmayınca olmuyor bu lpg işi. dikiş tutmazsa çok sıkıntı çıkarıyor. ama her araçta da aynı sorun çıkmaz. ben TFSI FR araca lpg taktırmaya cesaret edemezdim. ama hazır takılmışı varsa ve sorunsuz yürüyorsa onu da alırdım. :):)

satarken niye zarar olsunki? lpg li arabalar dahaucuzamı satılıyo? diyeceksinki FR olduğu için. illaki onunda bir alıcısı çıkar lpg li olduğu için. tabi bunlar tamamen tfsi da sorunsuz çalıştığını varsayarak konuşuyorum :D

Benimki gerçekçi bi varsayım Abi :) LPG'li araçlar ucuza satılmıyo ama LPG'li Cupra eminim ucuza gider..

adaş doğru diyosun. bazı araçlarda olmayınca olmuyor bu lpg işi. dikiş tutmazsa çok sıkıntı çıkarıyor. ama her araçta da aynı sorun çıkmaz. ben TFSI FR araca lpg taktırmaya cesaret edemezdim. ama hazır takılmışı varsa ve sorunsuz yürüyorsa onu da alırdım. :):)

bence performans ekonomı olmaz bunu kımse anlamak ıstemıyor performanslı bır makıne ıstıyorsan ona gore secer ona gore oynarsın yok ben ekonomı ıstıyorum dıyorsan gıt 3,20 d 184 hp 5,7 lt yakıyor chıple neler olacagını dusun yada fıatta 1,9 ttıd var 1,9 cıft turbo 192 hp kucuk oynamalarla neler olabılır tahmın edersın sende tdı var

Cupra TDI'a binen birinin bu tür fantezileri olması beni şaşırttı Mehmet Abi :D
Daha ne istiyosun bindiğin makinanın potansiyelini gayet iyi biliyosun. 240'lık Cupra kadar gider ufak dokunuşlarla. 3'te 1'ini yakarsın hemde. Basarak kullanırsan da TFSI'ın basmadan yaktığının yarısını yakarsın. Yani LPG'li Cupra'dan bile az.

bence performans ekonomı olmaz bunu kımse anlamak ıstemıyor performanslı bır makıne ıstıyorsan ona gore secer ona gore oynarsın yok ben ekonomı ıstıyorum dıyorsan gıt 3,20 d 184 hp 5,7 lt yakıyor chıple neler olacagını dusun yada fıatta 1,9 ttıd var 1,9 cıft turbo 192 hp kucuk oynamalarla neler olabılır tahmın edersın sende tdı var

ben zaten dizelciyimde.dizele lafım yok ama dizelleri alırken çok para veriyorsun. mesela tdi fr 2. eli 50.000 tl istiyorlar. ama benzinlisini 38-39 bine alabiliyosun.

Cupra TDI'a binen birinin bu tür fantezileri olması beni şaşırttı Mehmet Abi :D
Daha ne istiyosun bindiğin makinanın potansiyelini gayet iyi biliyosun. 240'lık Cupra kadar gider ufak dokunuşlarla. 3'te 1'ini yakarsın hemde. Basarak kullanırsan da TFSI'ın basmadan yaktığının yarısını yakarsın. Yani LPG'li Cupra'dan bile az.

tdi lafım yok zaten ayberk. arabamı ne kadar çok sevdiğimi sende biliyosun. ama tdi pahalı bir seçim o yüzden söylüyorum :)

bu konuya son yazacagım msj bır daha yazmam bızım ulkemızde adamlar dızele bıle lpg takmak ıcın ugrasıyor bız neyı anlatmaya çalışıyoruz o yuzden ısteyen ıstedıgını yapsın sonuclarına yasayarak katlansın + veya - ıle kendı bılecegı iş

benzin 10 tl olsun binen binmeyen belli olsun bence :) motoru deldirmeye değmez

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt