Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

RZ ibiza with EIBACH

Daha kis lastikleri oldugundan virajlarda pek denemedim.

Tesekkur ederim Can ve Mustafa abi. Olmadi biraz boyle kullanip kestirme isini yapabilirim ama bu ihtimale pek sicak bakmiyorum.

hayırlı olsun üstad.. bende 1 hafta önce 3.5 luk yay koydum dediğin ön çok tatlı duruyorda arka inmiyor bakalım zamanla düşer belki :)

bende de var aynı durum , anca arkada 2 kişi lazım inmesi için :)

benimkinde daha inme olmadi hic :(

ama gozum cok alistii ve konforuna bayildim. gercekten orjinalinden daha iyi. ozellikle arkasi.

Arkadaşlar,

Aranızda yeniyim , yaklaşık 5.5 yıllık bir ibiza geçmişim var şu an 2008 tdı var ikinci ibizam :):) daha önce benzinlinin de tadına bakmıştım.. Şöyle bir sorum olucak siz uzmanlara :) aracımda tek şikayet edebileceğim şey sertlik, çukurlara biraz daha yumuşak tepki verebilse tadından yenmez olucak :):) bu bakımdan gidip eibach yay taktırsam yumuşama olurmu ? yoksa bazı arkadaşların tercihi gibi 60 yanak mı denemek lazım.. 60 yanak takanlar konfordan çok memnun, ama gerek görüntü gerek yol tutuşu üzer mi bilemiyorum.. hem konfor hem performansı birlikte nasıl alırız?

benimkinde daha inme olmadi hic :(

ama gozum cok alistii ve konforuna bayildim. gercekten orjinalinden daha iyi. ozellikle arkasi.

Arkadaşlar,

Aranızda yeniyim , yaklaşık 5.5 yıllık bir ibiza geçmişim var şu an 2008 tdı var ikinci ibizam :):) daha önce benzinlinin de tadına bakmıştım.. Şöyle bir sorum olucak siz uzmanlara :) aracımda tek şikayet edebileceğim şey sertlik, çukurlara biraz daha yumuşak tepki verebilse tadından yenmez olucak :):) bu bakımdan gidip eibach yay taktırsam yumuşama olurmu ? yoksa bazı arkadaşların tercihi gibi 60 yanak mı denemek lazım.. 60 yanak takanlar konfordan çok memnun, ama gerek görüntü gerek yol tutuşu üzer mi bilemiyorum.. hem konfor hem performansı birlikte nasıl alırız?

60 yanak olayini ben pek tavsiye etmiyorum cunku aracin zaten arkasi kopmaya cok musayit, 60 yanakta iyice kopmalar kolaylasacaktir.
eibach ise orjinal yaylara gore daha sert tabi ama suspansiyonlar sert oldugu icin daha uyumlu calisiyor.
orjinal halinde yumusak yaylarla butun yuk amortisore binerken baya gum pat ses geliyordu, yani vuruyordu arac. simdi daha az. yay bi nebze amortisorun uzerinden yuku azaltiyor. hem spor hem de konforlu bir surus imkani sunuyor insana.
bu sebeple yay takmanizi tavsiye ederim.
eger aracim alcalsin ve guzel gozuksun derseniz o zaman -5 lik yay alin ama..
konfor icin kesinlikle eibach -3.5.

iki haftadır bu mevzuyu düşünüyorum daha içinden çıkamadım :S 60 yanak takıp üstüne bide 3,5 eibach atsam vaziyeti idare edermi diye bir fikrim geliyor ama kararsızlık devam ediyor malesef :)

60 yanak olayini ben pek tavsiye etmiyorum cunku aracin zaten arkasi kopmaya cok musayit, 60 yanakta iyice kopmalar kolaylasacaktir.
eibach ise orjinal yaylara gore daha sert tabi ama suspansiyonlar sert oldugu icin daha uyumlu calisiyor.
orjinal halinde yumusak yaylarla butun yuk amortisore binerken baya gum pat ses geliyordu, yani vuruyordu arac. simdi daha az. yay bi nebze amortisorun uzerinden yuku azaltiyor. hem spor hem de konforlu bir surus imkani sunuyor insana.
bu sebeple yay takmanizi tavsiye ederim.
eger aracim alcalsin ve guzel gozuksun derseniz o zaman -5 lik yay alin ama..
konfor icin kesinlikle eibach -3.5.

ayrica konfor icin kesinlikle michelin almalisin. bunu da sakin aklinda cikarma.. geri kalan kisimlar icin dusunmeye devam et :)

ayrica konfor icin kesinlikle michelin almalisin. bunu da sakin aklinda cikarma.. geri kalan kisimlar icin dusunmeye devam et :)

bu yay olayı hakkında bir soru sormak istiyorum. amaç sadece aracı yere yaklaştırmak ve tutuşu arttırmak mıdır?
yoksa ek olarak da konfor ile ilgili oluşabilecek sorunları, problemleri minimum seviyeye indirgemek için midir?
örneğin yay değiştirmeden sadece 195/55/15 inç jant lastiği, 205/50/17 yada 205/50/16 yapsak yay değiştirilmiş hali ile değiştirilmemiş hali arasında ne gibi farklılıklar olacaktır? ... teşekkürler.

Geri
Üst Alt