Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

RCD 510 Montajı

şimdi şöyle oldu aracın plakasından özelliklerine bakıyorlar orda göğüsün rengi BD koduyla ifade edilmiş RCD nin gireceği çercevelerinin 3 rengi var biri gümüş biri gri biride koyu gri diye geçiyor ama kodları farklı benim koddan yok onlarında bana dediğin istersen gri istersen koyu gri siparişi veririrz ama almanya siparişi olur 20 güne gelir ayrıca renk tonları nasıldır bilmiyoruz resimi falan göremiyorlar onun için istersen bekleme istanbulda gümüş varmış onu sipariş geçelim boyatırsın dediler bende sizlere soruyorum işte

yani iki türlü de kesin birşey yok. O zaman bi şansını dene boyatarak. Ya da bizim arkadaşa sor Ali Google. Belki satan vs vardır. Gerçi bakmışsındır da yine de dene derim.

Merhaba arkadaşlar. 2008 model makyajsız kasa aracıma RCD 510 montajı yaptım.
RCD 510 seçmemin nedenleri sırasıyla;
1-) araç görünümü zenginleştirmek
2-) 32 GB SD card desteği (cd dinleyemiyorum ben, yazmaya üşeniyorum)

Karşılaştığım sorunlar, sürprizler;
1-) RCD 510 VW ürünü olduğu için arkada 2 tane anten girişi var, biz sadece birini kullanıyoruz.
2-) Orjinal Leon teybini çıkartıp RCD 510'u direk taktığınızda cihaz çalışmıyor; bizim araçların soketlerinde bir pin eksik, o eksik olan pini takıp +'dan bağlantı alınca cihaz çalışıyor:) bir oto elektronikçi 1 dk içinde hallediyor.
3-) Aux çıkışında bizim araçlarda 3 pin var. sağ, sol ve toprak. Sağ ve sol pinin soketteki yerlerinin RCD 510^nun üstündeki şemaya göre yeniden konumlandırılması gerekiyor. bunu da oto elektronikçi 1 dk içinde hallediyor. Eğer bu düzeltmeyi yaptrımazsını aux sesleriniz çok kalitesiz ve gürültü aktarılıyor!
4-) RCD 510'da SD card adaptörü teybin dışına entegre olarak konumlandırılmış. Cihazı araca monte etmeden teyp yuvasında kibrit kutusu büyüklüğünde bir parçayı kesmeniz gerekiyor. Sonrası cihaz sorunsuz oturuyor ve araç üzerinde var olan 4 vida deliğine direkmen oturuyor. 4 vidayla sabitleyip işi bitiriyorsunuz.
5-) Direksiyon üzerindeki tuşlardan volume tuşları, mute tuşu ve radyo frekans tuşları çalışıyor. diğer media (CD-AUX-Radio arasında geçiş yapan) ve sol tarafta mevcut çift oklu iki tuş çalışmıyor. VW'de bu tuşlar olmadığı için çalışmaz dedi Ender elektronik telefonla yaptığım görüşmede. Ama sağdaki radyo frekans tuşları artık radyo kanallarını da değiştirebiliyor. çift işlevli oldu:)
6-) Cihaz VW ürünü olmasına rağmen açılışta SEAT logosuyla açılıyor:):):)

Yaptırmak isteyen ya da ilerde yaptıracak arkadaşlar istedikleri zaman soru sorabilirler.

http://img98.imageshack.us/img98/7370/20102010011.jpg
http://img26.imageshack.us/img26/7479/20102010010.jpg

bosch olanlar seat logosu ile açılıyor. Blaupunkt olanlardan da yeni sürümlüler açılıyor.

çerçeveyi sökerken yardımcı olması açısından tırnakların yerleri fotoda görülüyor. Benim gibi açacağınız yeri bilmezseniz zarar verirsiniz. Ben yaptım başkaları bari tırnakları görsün diyerek fotosunu çektim. Bu arada makyajlı makyajsız herkes o kibrit kutusu kadar parçayı kesmek zorunda arkadaşlar.

090xd.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

nerden çıkarmaya başlamak lazım sence?birde çıkartırken nasıl bir alet kullandın?

nerden çıkarmaya başlamak lazım sence?birde çıkartırken nasıl bir alet kullandın?

ilk başta saatçi tornavidalarının en küçüğü ile araya gözlük bezi koyarak alt sağ köşeden deneme yaptım. Zaten o baya zedeledi orayı resimde gördüğün gibi. Daha sonra sol alt köşeden aynı şekilde deneyince orada biraz boşluk olduğunu farkettim. Tornavida değil de plastik bir aparat alarak oraya taktım ve hafif hafif kastım. Daha sonra baya baya kasmaya başladım kırmayacak derecede. Baya zorlandım açıkçası. Ama tavsiyem sol alt köşeden başlanması ve tornavida kullanılmaması. Tırnakların yerlerine dikkatlice bakarak daha kolay çıkarabilirsin. En son ve en zor sağ üst köşe çıktı bende.

ilk başta saatçi tornavidalarının en küçüğü ile araya gözlük bezi koyarak alt sağ köşeden deneme yaptım. Zaten o baya zedeledi orayı resimde gördüğün gibi. Daha sonra sol alt köşeden aynı şekilde deneyince orada biraz boşluk olduğunu farkettim. Tornavida değil de plastik bir aparat alarak oraya taktım ve hafif hafif kastım. Daha sonra baya baya kasmaya başladım kırmayacak derecede. Baya zorlandım açıkçası. Ama tavsiyem sol alt köşeden başlanması ve tornavida kullanılmaması. Tırnakların yerlerine dikkatlice bakarak daha kolay çıkarabilirsin. En son ve en zor sağ üst köşe çıktı bende.

bilgi için teşekkür ederim

aracıma bugün RCD 510 taktırdım aracım 2009 makyajsız olduğu için teyp yukarıdaki gibi değil doğal olarak aynı yukarıdaki gibi sökülmüyormuş servise götürdüm tam klima ile teypin ortasına 2 tane birde teypin ortasında tuşların altında 2 tane bıçak gibi cisimler sokuldu ve direk teyp çıktı birde çercevenin servisteki kodu benim şase numaramda 1P1858071AN87 miymiş bu kodun karşılığında gümüş yazıyordu fakat takılmayın orjinal renk geliyor birde ben RCD ye soketi taktığım anda direk seat logosu çıktı ve tamamen çalıştı herşey çalışıyor elektrikçi de falan herhangi bir işlem yapmadım tak kullan gibi anlayacağınız ancak aux girişini deneme şansım olmadı onuda bu aralar deneyeceğim bir de orjinal park sensörlerini bağlayabiliyormuyuz diye soracaktım unuttum ama en yakın zamanda sormayı düşünüyorum

arkadaşlar bu teyp kodu, iki harf ve 4 rakamdan oluşan karakterlermi oluyor

Geri
Üst Alt