Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Opel Plaza Zİyaretimiz...

Orası öyle tabi ya Golf her aman daha konforlu ve ferah olmuştur Astra'ya göre. Astra G miz vardı bizim de, Golf4 de çok sürdüm, Golf5 zaten var. Arada bi Astra H'ye de biniyorum arakdaşlardan dolayı.

Konfor, rahatlık ve ferahlık biraz da fazladan sessizlik istiyosan Golf ama yol tutuş, spor sürüş hissi ve direksiyon tepkileri, dizayn istiyosan Astra.

Bu son dediğime Leon da uyuyo mesela o yuzden ben heralde ölene kadar 2. dediğim tarzda arabalar alıcam :) Yemişim konforunu :D

Faruk abi aynen katılıyorum sana bence de en güzel Astra resimde. Bir de önden çekilmiş resim vardı, onu da ekliyim.

---------- Post added at 16:37 ---------- Previous post was at 16:35 ----------

eqwehw.jpg
direksiyon tepkilerine katılamıyorum melihcim. leonun direksiyon tepkileri ve yol tutuşu için golf arasında hiç bir fark yoktur ama beğendiğini söylemişsin mesela. :) hatta ayın yl tutuşu daha yüksek konforla sunabilmekte mühendislik başarısıdır.

bu arada babamın bir sözü vardır. gösterişe önem verenler içlerindeki bir eksikliği gizlemeye çalışanlardır der. yani bazı alanlardaki zaaflarını bu araçlar güzel görünüş yaparak kapatıyor benim gözümde. yani kolaya kaçıyor.

bu yüzden yemişim tipini........

Valla makyajlı golf'te değişikşik var mı bilmem de arkadaşın Leon'unu çok kullandım kesinlikle Leon daha iyi yol tutuyo gibi geldi bana Golf'ten. Ve direksiyon tepkileri de çok daha net geldi bana. Yani Golf'ün de güzel direksiyon tepkileri de o tepkilere cevap veremiyo araba esnemekten :)

Çok kapıştık o arkadaşla ben Golf ile o Leon'la. Ben her virajda önden kayarken o baya güzel dönebilioyodu mesela.

Astra ise biraz daha iyi gibi Leon'dan yol tutuş olarak ama biraz daha sert süspansiyonları var onun da.

Bir de Opel'e aktarma organları iyi değil diyosun da biz 10 sene kullandık ve bir kere rot değişimi yapmamışızdır veya benzeri birşey. Performans olarak da 100hp idi ve 1.6 civic dışında her 1.6 arabayı alırdım. Sağolsun hiç üzmedi beni :)

haydi canım sende Emre yawww, bir çoğumuz tekniğinden çok görünüşüne vurulup aldık Leonları ilk alanlar olarak. Ama mal beklentilere göre çok daha yi çıktı bir çok şeyi de bu araba sayesinde öğrendik nerdeyse. Bence o kadar da boş değil ama eksik tarafları vardır. Gerçek otomobil severe göre kötü araç yoktur.

Valla makyajlı golf'te değişikşik var mı bilmem de arkadaşın Leon'unu çok kullandım kesinlikle Leon daha iyi yol tutuyo gibi geldi bana Golf'ten. Ve direksiyon tepkileri de çok daha net geldi bana. Yani Golf'ün de güzel direksiyon tepkileri de o tepkilere cevap veremiyo araba esnemekten :)

Çok kapıştık o arkadaşla ben Golf ile o Leon'la. Ben her virajda önden kayarken o baya güzel dönebilioyodu mesela.

Astra ise biraz daha iyi gibi Leon'dan yol tutuş olarak ama biraz daha sert süspansiyonları var onun da.

Bir de Opel'e aktarma organları iyi değil diyosun da biz 10 sene kullandık ve bir kere rot değişimi yapmamışızdır veya benzeri birşey. Performamsn olarak da 100hp idi ve 1.6 civic dışında her 1.6 arabayı alırdım. Sağolsun hiç üzmedi beni :)

o kapışmalarda lastik boyu lastik modeli çok etken olur. seninki midline ise zaten lastiklerin kafadan boyutla kaybediyor. muhtemelen esneme yorumunda oradan geliyrodur :) benim golfteki ebat ve lastikler leondakiler ile aynı idi. 205 55 16 pirelli p7. arada hiç bir fark olmadığını çok net söyleyebilriim yol tutuşta.

aktarma organlarına ben sağlamlık anlamında zayıf demedim. gücü aktarırken kayıp yaşatıyor anlamında o cümle.

haydi canım sende Emre yawww, bir çoğumuz tekniğinden çok görünüşüne vurulup aldık Leonları ilk alanlar olarak. Ama mal beklentilere göre çok daha yi çıktı bir çok şeyi de bu araba sayesinde öğrendik nerdeyse. Bence o kadar da boş değil ama eksik tarafları vardır. Gerçek otomobil severe göre kötü araç yoktur.

ne yani abi sen şimdi bana çakma otomobil sever mi diyorsun :D

---------- Post added at 16:53 ---------- Previous post was at 16:52 ----------

bencede Emre kızma ama biraz abartmışsın =))

neyi abartmışm merak ettim.

yok canım sende, ben sana fazla titizsin diyorum.

Yok işte performns olarak da üzmedi beni Astra :D

Bir de o dediğn etken olabilir bak arabanın üstünde igrenc bristone b250 mi ne öyle bi lastik var 195 65 15 . Belki de ondan çok esniyo ve virajlarda önden çok kayıyo.

Lastik değişim zamanı geldi zaten, babamın passat'taki Jantları buna geçircez 205 55 16 da lastik alcaz babama da 235 45 17 alcaz yeni jantlarla beraber. Bakalım deiğin gibi mutlaka bir değişiklik olacaktır.

Yok işte performns olarak da üzmedi beni Astra :D

Bir de o dediğn etken olabilir bak arabanın üstünde igrenc bristone b250 mi ne öyle bi lastik var 195 65 15 . Belki de ondan çok esniyo ve virajlarda önden çok kayıyo.

Lastik değişim zamanı geldi zaten, babamın passat'taki Jantları buna geçircez 205 55 16 da lastik alcaz babama da 235 45 17 alcaz yeni jantlarla beraber. Bakalım deiğin gibi mutlaka bir değişiklik olacaktır.

iyi bir lastik aldığın zaman çok farkedecektir. :) 15 jantın esnemesinin ne demek olduğunu çok iyi bilirim malum toledodan :D

---------- Post added at 16:56 ---------- Previous post was at 16:55 ----------

yok canım sende, ben sana fazla titizsin diyorum.

yukarıda demişsin ya bir çok şeyi bunda öğrendik diye. işte bende bir çok şeyi onda öğrendiğim için bunda gözüme batıyor.

yalan değil. bu astrayı beğendim. ama fiyatını hç beğenmedim gökhanın dediği gibi o aracın hakkı 40 45 arası.benim bakış açıma göre leon ile golf arasına konumlandırılabilecek bir araç.

Geri
Üst Alt