Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Opel Plaza Zİyaretimiz...

otomatikleştirilmiş manuel olmayabilir evet benimde net bir bilgim yoktu zaten düzeltme için teşekkürler :)

Bu arada astradaki 1.4 T motorun emisyonu da rakiplerine oranla kayda değer derecede düşük.

10yf15h.jpg

testug.jpg

Rica ederim. Evet dediğin gibi yakıt tüketimini iyileştirmişler ama 140hp'lik bir performans sergilememiş sanki. Agırlıgı mı çok fazla acaba...

melih astra bu malzeme ile golfe yakn bu doğru ama kesinlikle daha kaliteli değil. golfteki kullanışlılık hiç bir şekilde yok. golften uzun oldu diye reklamları yapılıyordu 20 cm daha kısa olan golf bundan çok daha ferah ve kullanışlı bir araç.

bu yüzden golften en az 3 4 bn lira daha ucuz olması gerektiğini düşünüyorum. tsi highline parasına gidipte 1,6 ve boş donanım bir araç almak sence ne kadar mantıklı.

serhat abiye katılıyroum bu arada. opel yol tutuş konusunda başarılı üreticilerden birisi.

bu arada ben performans zaafının opelin aktarma zaafına bağlıyorum. bence opel adam gibi aktarma yapamıyor.

---------- Post added at 16:03 ---------- Previous post was at 15:27 ----------

bu arada resimden gördüğüm kadarı ile megane 3 ile astra copy paste yapılmış gibi sanki

Yunus "tsi higline parasına 1.6 boş donanımlı araç" derken? Golf comfortline'dan falası var ama tek eksisi otm klima ve deri direksiyon olsa gerek

1.6 Enjoy 43.300TL ki Enjoy donanım trendline'dan dolu mesela. 17" jant, ESP filan var.

- ABS
- ESP
- Fren Destek Sistemi (BAS)
- Elektronik Fren Gücü Dağılımı (EBD)
- Virajda Tork Kontrolü (CTC)
- Virajda Fren Kontrolü (CBC)
- Elektronik Kalkış Tork Kontrolü (EDC)
- Dinamik Çekiş Kontrolü (TCplus)
- Hıza duyarlı elektrohidrolik direksiyon
- McPherson ön süspansiyon
- Watt bağlantılı arka süspansiyon

- Sürücü ve ön yolcu hava yastığı
- Ön yolcu hava yastığı devre dışı bırakma özelliği
- Perde hava yastıkları (ön-arka)
- Yan hava yastıkları (ön)
- 2 yönlü aktif koltuk kafalıkları (ön)
- Aktif ve çift gergili emniyet kemerleri (ön)
- Emniyet kemeri uyarı sistemi
- Katlanabilir pedal sistemi
- Isofix çocuk koltuğu düzeneği (arka)
- Adaptif fren lambaları
- Otomatik tehlike flaşörleri

- Halojen gündüz farları
- Arka sis lambası
- Yol bilgisayarı

- 7x17" yapısal jant (5 kollu, PWT)
- Spor egzoz borusu (1.6/180 ve 1.4/140 motorlar ile)
- Gövde rengi yan aynalar
- Gövde rengi kapı kolları
- 3 farklı renkte iç mekan tercihi (siyah, baharat kırmızısı, okyanus mavisi)
- Kırmızı iç mekan aydınlatması

- Elektrikli ısıtmalı yan aynalar
- 6 yönlü sürücü koltuğu
- 4 yönlü sürücü koltuğu
- 60/40 katlanabilir arka koltuklar
- Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon
- CD300 Radyo/CD/MP3/WMA çalar - - Üçlü bilgi ekranı - 4 adet hoparlör
- Aux girişi ile harici müzik cihazı bağlayabilme özelliği
- 12V elektrik çıkışı
- Elektrikli ön ve arka camlar
- Klima
- Uzaktan kumandalı merkezi kilit

TSI highline ise kaç para: 48.900TL.

---------- Post added at 16:25 ---------- Previous post was at 16:23 ----------

Sen heralde sport donanım'dan bahsediyosun onda da enjoy'a ek olarak:

Yokuşta kalkış desteği
- Ön sis farları
- Otomatik yanan farlar (tünel algılama özelliği)
- Işığa duyarlı kararan iç dikiz aynası
- Yağmur sensörü
- Hız sabitleyici
- Park sensörü (arka)

- 7x17" alaşım jantlar (5 kollu, PWX)
- Koyulaştırılmış ön ve arka farlar
- Krom kaplı ön kapı eşikleri
- Spor deri direksiyon simidi
- Kırmızı kapı içi aydınlatmaları
- Kırmızı aydınlatmalı yarı saydam kumanda düğmeleri

- Ön kol dayama desteği
- Işıklı makyaj aynaları
- Arka okuma lambaları
- Direksiyondan kumanda sistemi
- CD400 Radyo/CD/MP3/WMA çalar - Grafik bilgi ekranı - 7 adet hoparlör
- USB bağlantısı ile Ipod kontrol edebilme / USB bellekten MP3 çalabilme
- Elektronik park freni
- Elektronik iklim kontrollü çift bölgeli klima
- Hava kalite sensörü
- Otomatik iç hava sirkülasyonu sensörü
- FlexFloor esnek bagaj bölmesi
- Spor koltuk döşemesi

Highline'dan eksiği kısmi deri koltuk galiba yalnızca. ve 1.6 sport da 47.000TL. Astra'nın fazla olan donanımlarını yazmıyorum.

melihcim dün baktığımız aracın üzerindeki fiyat sport donanımdı. 47700 lira idi. arada 1000 lira oynuyor. ve highline dan boş. ayrıca tahmini 1,4 fiyatıda 50-55 arsı olacaktır. o parayı verdikten sonra gider 160 lık tsi alırsn. fiyatlar aşırı uçuk. aklı sıra vwle sidik yarıştırıyor opel ama dediğim gibi taş çatlasa 6 ay 1 yl içeriisnde seve seve indirecekler o fiyatları.

aynı olayı vectra C dede yaptılar son kasa astradada. sonra gidip 40 bn dedikleri astrayı 32 ye kadar düşürdüler geçen sene.

Haa tabi bu paralara çıkılırsa Golf higline almak daha mantıklı olabilir ona bişey demiyorum da Astra'ya boş dedin ya o yuzden yazdım :)

Bu arad ben tipi yüzünden her türlü Astra'yı alırdım ikisi de 40.000TL olsa atıyorum.

Haa tabi bu paralara çıkılırsa Golf higline almak daha mantıklı olabilir ona bişey demiyorum da Astra'ya boş dedin ya o yuzden yazdım :)

Bu arad ben tipi yüzünden her türlü Astra'yı alırdım ikisi de 40.000TL olsa atıyorum.

ben gene almam. dün insignayı kullandım tekrar. (gökhan o konuda kendi görüşlerini yazacaktır. ) insignia o kadar sert süspansiyona ve kazık gibi debriyaja sahipse astrada ondan aşağı kalmaz. :) yani golf her zmaan çok daha fazla konfor sunmaya devam ediyor :)

şu yukardaki fotoda en güzel araç opel gibi geldi bana tekniği bi yana bırakın ve boş gözlerle bakın.

ben gene almam. dün insignayı kullandım tekrar. (gökhan o konuda kendi görüşlerini yazacaktır. ) insignia o kadar sert süspansiyona ve kazık gibi debriyaja sahipse astrada ondan aşağı kalmaz. :) yani golf her zmaan çok daha fazla konfor sunmaya devam ediyor :)

Orası öyle tabi ya Golf her aman daha konforlu ve ferah olmuştur Astra'ya göre. Astra G miz vardı bizim de, Golf4 de çok sürdüm, Golf5 zaten var. Arada bi Astra H'ye de biniyorum arakdaşlardan dolayı.

Konfor, rahatlık ve ferahlık biraz da fazladan sessizlik istiyosan Golf ama yol tutuş, spor sürüş hissi ve direksiyon tepkileri, dizayn istiyosan Astra.

Bu son dediğime Leon da uyuyo mesela o yuzden ben heralde ölene kadar 2. dediğim tarzda arabalar alıcam :) Yemişim konforunu :D

Faruk abi aynen katılıyorum sana bence de en güzel Astra resimde. Bir de önden çekilmiş resim vardı, onu da ekliyim.

---------- Post added at 16:37 ---------- Previous post was at 16:35 ----------

eqwehw.jpg

Geri
Üst Alt