Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

onno ustadan :)

Ayberk o araba her iş günü +200 hızlara çıkıyordu zaten. Zorlanabileceği kadar zorlandı kuşkun olmasın. Zorlamak ile hor kullanmayı karıştırıyor olma?

Arabayı nası kullandığınızı bilemem tabiki Alp. Ancak Turbo ve atmosferik 2 aracı yanyana koy, ister hor kullan ister zorla şöyle düşün:
Bir motor atmosferik. Ömrünü belirleyen parçalar, etkenler belli.
Aşırı besleme motorda, motorun ömründen önce, aracın sağlıklı yürüyebilmesi için, Turbo'nun sağlıklı olması gerekir. Ki bir Turbo, motor kadar ömür sunamayacağı için, aşırı beslemesi olan motor da hiçbir zaman atmosferik motor kadar ömür sunamayacaktır. Yağ değişim aralığın buna göre olacak, güçlendirilmiş bazı parçalar olduğu için bu parçaların arızalanması halinde daha fazla para ödeyeceksin.. Ben Turbo motor karşıtı değilim. Tam tersi, Turbo motoru atmosferiğe tercih edecek kişilerdenim.. Ancak atmosferik motorlu bi Type-R'ı, Turbo beslemeli Cupra'ya tercih etmem. Benim tercihim bu yönde..

---------- Post added at 11:49 ---------- Previous post was at 11:44 ----------

Kesicem bu onnu ustayı...:):)
Onno Usta'nın devri kapanalı çok oluyo aslında da işte.. :)

TSI, 2L TFSI'ın yağ değişim aralığı 15K km bakımları da öyle yani..

Konu cok gereksız uzamıs yıne,onno ustaya salagın bırı b soru sormus,onno ustada aynı salaklıkta soruyu cevaplandırmıs olay bu.Atmosferıgın de turbonunda kendıne gore guzellıklerı var.Burda kac kısı Vtec kullandı yada ıcıne oturdu bılemem ama ıkısını de karsı karsıya getırıldıgınde bambaska dunyalar.Bırının verdıgı devır cevırme hazı guzel,dıgerının verdıgı tork ıle ıvmelenme hıssıyatı guzel.Ikısıde basarılı motorlar sonuc ıtıbarı ıle kotulemek son derece sacma,atmosferık devır cevıren makına cok yakar falan flan dıyen varsa vtec altı kullansın bakalım yakıyomu yakmıyomu.Vtec bıle olmayan Clio Rs 2.0 ile sehır ıcınde 7,5 lıtre goren arkadasım var kı vtec o konuda daha avantajlı.Kımse merak etmesın honda bu kadar dıretıyosa performans konusunda turbodan eksık kalmadan devam eder yoluna.Turbonun dayanması falan fln konuları da herkese gore degısır.30k dada turbo degıstıren var 100k da 300k da kullanan var.Sonuc ıtıbarı ıle zorlamazsan bsey olmaz mantıgı var.Acıkcası bana 1.2 t 1.4t gıbı motorlar ne uzar ne kısalır tarzında al kullan ıste fazlasınımı ıstıyosun mantıgını ıcerıyo gıbı gelıyo :) ılerde butun arabaların boyle olcagı dusunuluyosa sımdıden kenara b kac tane atmo hacımlı motor koyalımkı muhtac olmayalım :)

Konu cok gereksız uzamıs yıne,onno ustaya salagın bırı b soru sormus,onno ustada aynı salaklıkta soruyu cevaplandırmıs olay bu.Atmosferıgın de turbonunda kendıne gore guzellıklerı var.Burda kac kısı Vtec kullandı yada ıcıne oturdu bılemem ama ıkısını de karsı karsıya getırıldıgınde bambaska dunyalar.Bırının verdıgı devır cevırme hazı guzel,dıgerının verdıgı tork ıle ıvmelenme hıssıyatı guzel.Ikısıde basarılı motorlar sonuc ıtıbarı ıle kotulemek son derece sacma,atmosferık devır cevıren makına cok yakar falan flan dıyen varsa vtec altı kullansın bakalım yakıyomu yakmıyomu.Vtec bıle olmayan Clio Rs 2.0 ile sehır ıcınde 7,5 lıtre goren arkadasım var kı vtec o konuda daha avantajlı.Kımse merak etmesın honda bu kadar dıretıyosa performans konusunda turbodan eksık kalmadan devam eder yoluna.Turbonun dayanması falan fln konuları da herkese gore degısır.30k dada turbo degıstıren var 100k da 300k da kullanan var.Sonuc ıtıbarı ıle zorlamazsan bsey olmaz mantıgı var.Acıkcası bana 1.2 t 1.4t gıbı motorlar ne uzar ne kısalır tarzında al kullan ıste fazlasınımı ıstıyosun mantıgını ıcerıyo gıbı gelıyo :) ılerde butun arabaların boyle olcagı dusunuluyosa sımdıden kenara b kac tane atmo hacımlı motor koyalımkı muhtac olmayalım :)
İçi"M"i dökmüşsün Can :D

---------- Post added at 12:38 ---------- Previous post was at 12:28 ----------

Bu muhabbetin üzerine az önce sanayiden gelirken bi tüketimimi sıfırlayıp bakayım dedim ortalamada ne yazacak diye. Trafik ve şehir dışı karma olan bir güzergah üzerinden geldim. Şehir dışı sayılabilecek kısımlarda 90km/h hızla gittim. Kapımın önünde yakıt tüketimim 5.2lt/100km idi. Güzergah üzerinde bir kere 0-100km/h'ye kadar kökledim ve site içerisinden kapımın önüne kadar olan yol Ankara'nın en dik yokuşlarından birisi. Bu yokuşun başında tüketimim 5.0lt/100km idi.

onno usta bu ülkede ve yurtdışında en çok saygı duyulan bilgisi güvenilir birisidir. onun karşısında kendini bilgili saymaya çalışanları artık kaale almıyorum.

Geri
Üst Alt