Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Öğretmen kaç saat çalışır..

yazdıklarımda hakaret içeren birşey yok.sen nasıl başkasını okuduğunu anlama kursuna davet edebiliyorsan ben de onu yaptım.

Beyler karşılık yazdığınız kişilerin sizden en azından 3 yaş büyük olduğunu unutmayın. İnsanlar ekmeğini ne şekilde olursa helalinden kazanmaya çalışıyorlar. Okuyan ile okumayanın arasında illa ki fark olacaktır. Fiziki güce parasal olarak değer biçilebilirken zihin ve bilgi gücünün parasal ederi yoktur. Okuyanların arasında da fark olacaktır. Ben bugün okulda sınavlarda dünyanın en iyi teknik üniversitesi olarak geçen MIT'nin sorularıyla perişan olurken aynı bölümde memleketimin üniversitesinde kolayına okul bitiren binlerce mühendis de var.

Bugün öğretmenlikten mezun kişilerin zamanında, kendilerinin de belirttiği gibi, tıp ile aynı puanlara okullara yerleştiğini göz ardı ediyorsunuz. Karşılaştırdığınız insanlar öyle ya da böyle en fazla lise mezunu kişiler. Herkes emeğinin karşılığını almanın peşinde. Ancak tutup da bir üniversite mezunu ile en fazla lise mezununu kıyaslıyorsunuz. Ne yazık ki iki kıyas birbirini karşılamıyor.

İlk koyulan fotoğrafın diğer yanında imam maaşı yazıyordu. Aynı tutarsız kıyas orada da mevcut. Özellikle kaldırılmış, zira yanlış.

Okuldan okula, adamdan adama, maaştan maaşa fark var. Kırıkkale mezunu elektronik mühendisi 1500 liraya işe başlarken ben 3000 liraya imzamı atıyorum.

Konu yine abilerimin de söylediği gibi maaş değil. Öğretmenlerin bugün değerini yitirip gitmesidir.

Hepimizin Fatih Sultan Mehmet'in hocası Akşemsettin'e hürmetinden feyz alabilmesi dileğiyle.

bence konu kilitlensin artık..

Beyler karşılık yazdığınız kişilerin sizden en azından 3 yaş büyük olduğunu unutmayın. İnsanlar ekmeğini ne şekilde olursa helalinden kazanmaya çalışıyorlar. Okuyan ile okumayanın arasında illa ki fark olacaktır. Fiziki güce parasal olarak değer biçilebilirken zihin ve bilgi gücünün parasal ederi yoktur. Okuyanların arasında da fark olacaktır. Ben bugün okulda sınavlarda dünyanın en iyi teknik üniversitesi olarak geçen MIT'nin sorularıyla perişan olurken aynı bölümde memleketimin üniversitesinde kolayına okul bitiren binlerce mühendis de var.

Bugün öğretmenlikten mezun kişilerin zamanında, kendilerinin de belirttiği gibi, tıp ile aynı puanlara okullara yerleştiğini göz ardı ediyorsunuz. Karşılaştırdığınız insanlar öyle ya da böyle en fazla lise mezunu kişiler. Herkes emeğinin karşılığını almanın peşinde. Ancak tutup da bir üniversite mezunu ile en fazla lise mezununu kıyaslıyorsunuz. Ne yazık ki iki kıyas birbirini karşılamıyor.

İlk koyulan fotoğrafın diğer yanında imam maaşı yazıyordu. Aynı tutarsız kıyas orada da mevcut. Özellikle kaldırılmış, zira yanlış.

Okuldan okula, adamdan adama, maaştan maaşa fark var. Kırıkkale mezunu elektronik mühendisi 1500 liraya işe başlarken ben 3000 liraya imzamı atıyorum.

Konu yine abilerimin de söylediği gibi maaş değil. Öğretmenlerin bugün değerini yitirip gitmesidir.

Hepimizin Fatih Sultan Mehmet'in hocası Akşemsettin'e hürmetinden feyz alabilmesi dileğiyle.

ağzına sağlık çağrı kardeşim. ben özellikle paylaştığım fotografın sağ kısmındaki mesleği sildim ki meslekler arası kıyaslama olmasın ve belirttim ki kimsenin aldığı maaş veya çalışması bizi ilgilendirmiyor biz sadece mesleğimizin değersizleştirilmesine karşıyız.ama herkesin gördüğü üzere olayı çok farklı noktalara çeken arkadaşlar oldu ta ki inşaat işçisiyle kıyaslandık.şimdi bu yazımdan inşaat işçilerini küçümsediğimi egomu tatmin etmeye çalıştığımı çıkartan üstün anlayışlı arkadaşlar da olacaktır belki.elbetteki onların emeklerine saygımız sonsuz,onların yaptığı işte önemli.ama yapılan kıyaslamanın da ne kadar yanlış olduğu ortada...
konuyu açmamdaki amacı gayet açık bir şekilde anlattığımı düşünüyor, istemeyerek te olsa bu gerginliğin oluşmasına sebebiyet verdiğim için de diğer forum üyelerinden özür diliyorum..

Önce kendimize sonrada karşımızdaki insana saygı çerçevesinde bu forumda günlerce tartışın konu ne olursa olsun..Hayırlı forumlar Arkadaşlar.

sen bence okudugunu anlama kursuna gıt ben zaten unıversıte bıtırdım bu calıstıgım yere gırmek ıcın mıllete okusaydın dıyecegıne sen bı okuma yazma ogren yada okudugunu anlama derslerıne gır ondan sonra yorum yap

Yanlış yerleri okumuşsunnnn....Düzeltme kursları acıldı.....:eek:Ücretsiz katılabilirsin....

Okuyupta yag vs ıcınde çalıştıgına hayıflanıyorsan kusura bakma Bu ÖĞRETMENLERİN değil senin sucundur.

dostum sana sonuna kadar katılıyorum bızdede gecıcı ıscıler var poz yanı yol yenılemesınde adamlar 250 kıloluk traverslerı tek baslarına kaldırıyorlar yada rayları 8-10 kısı kaldırıp sokulen yola tekrar koyuyorlar bu ulkede sankı bı ogretmenler calısıyor bı onların ısı zor bole bır konu bıle acmak gereksız ve sacmaydı bana gore herkezın ısı kendıne gore zor ozamn herkez forumlarda konu acsın arkadasın dedıgı gıbı santıylereınsaatlara bır ugrayın ogretmenım

Aslında su an herkes hükümetin yapmak istediğini yapıyor.Öğretmenler hedef gösterilmelerine haklı olarak tepki gösteriyorlar ve karşılıgında bir tepki görüyorlar.Bunlar çok dogal şeyler.....Asıl mesele dagın ustundekini gormek değil altından neler yurudugunu hıssedebilmek........

Gelelim senin yazdıklarına....Geçici işçi veya taşeron sistemde işçi çalıştıram kurum kim?Bu kurumu kimler yönetiyor?
İş kanunuda ki maddelerden biri:İşveren işin mahiyeti için gerekli olan alet edavat vs gıbı malzemeleri temin etmek zorundadır der.Burada işveren o işçilere 250 kg lık malı elle kaldırarak suç işliyor.BUNU GÖRDÜĞÜN HALDE NİYE İTİRAZ ETMİYORSUN?İtiraz etmediğin gibi nıye bilgilendirmiyorsun?

Ben kendi işimle ilgili iş güvenliği konularında riskli olan noktaların düzeltilmesi için bir üstüme bilgi veriyorum ve düzeltilinceye kadar işi yapmayacagımı bildiriyorum.Böyle bir durumda işveren seni bu işi yapmaya zorlayamaz.

İş kanunlarının çıkarılması,uygulanması ve denetlenmesi gibi konularla kimlerin ilgilendiğini burada herkes biliyor.Anlaşılacagı üzere balık baştan kokar........

Birde İstanbuldaki bir üniversiteyi 4 yılda derece yaparak ve çift diploma ile bitiren bir kişinin 1650 tl alması bana görede saçmalık.......

öğretmene bakış açımız buysa , vay memleketin haline, geleceğine.. yazık hocam birşey yazayım dedi ,yaptığı işle ilgili işitmediği laf kalmadı kendini ifade etmek için ''parçalanıyor''...
-ameleyle bile karşılaştırıldı..:mad:

öğretmene bakış açımız buysa , vay memleketin haline, geleceğine.. yazık hocam birşey yazayım dedi ,yaptığı işle ilgili işitmediği laf kalmadı kendini ifade etmek için ''parçalanıyor''...
-ameleyle bile karşılaştırıldı..:mad:

akin abi bizim işimiz bu kendimiz ifade edebilmek karşı taraf bizi anlamasa da tekrar tekrar anlatmak anlayana kadar :) bir noktadan sonra tabi biz de 'olduğu kadar olmadığı kader ' diyoruz :) ama gördüğüm hadi cahil cühela konuşuyor bilmeden üniversite mezunuyum diyen de neler düşünüyor..dediğin gibi vay memleketin haline ,geleceğine..

Geri
Üst Alt