Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Öğretmen kaç saat çalışır..

tcdd de buraj oparatoruyum sabah saat 7de mesaım baslıyor 5te bıtıyor ve mesaı donusunde 2 saat hergun makınanın bakımı var eger arıza yapmıssa tamırcılerle makınaya bakmakta ekstra demek makınada cesıtlı bılgısayarlar var her aksam ıkı saat ertesı gun yapıcagım yolun geometrık degelerını gırıyorum ekstran ve her aksam bakabılırsem makına bakımı ve makınada bulunan pınomatık hıdrolık ve lektronıgı hakkında kendımı gelıstırmeye calısıyorum sımdı sen bunu bır saate vur bence ve makına ınanılmaz yaglı bır makına sureklı kırlenmende cabası

Sana çok kolay bir cevao O-K-U-S-A-Y-D-I-N........

bence bu tip tartışmaların 1. sebebi şu:memurların maaşları, özel sektöre göre yüksek..ya da, özel sektördeki maaşlar, memur maaşlarına göre düşük..

Ben inşaat müh. son sınıf ögrencisiyim ve ne kadar paraya nasıl çalışılırı tartışmak için gidip şantiyelerde işçileri görün derim.. onların ne suçu vardı da normal bi insanın yapamayacagı seyleri yapıyolar... her işin kendıne göre zorlugu vardır ve kimse kimsenın işine maaşına karışmamalı bana göre...

öğretmen demek öğreten kişi demektir. öğretmek fiilinden gelir. yeryüzünde yaşan hiç kimse bildiklerinin tamamını kendisi öğrenmemiştir. ama görüyorumki aramızda doğuştan ilim-irfan sahibi mesleğini kazanmış arkadaşlar var. o mesleği edinmede öğretmenlerin hiç payı yok.

Suana kadar gordugum ogretmenlerın hepsınde bır ego ve acıtasyon problemı var buradada oldugu gıbı hem yok sukadar okuduk yıyorsa sende okusaydın (sankı atomu parcalamıs) sonrada maasımız az cocukların pesınde surunuyoruz...Egıtımcıler ılk once okullardakı ogretmen sıddetıne engel olun evınde cocguna bagıramıyan zat ılk okulda ufacık cocukları haslıyor benm zamnımda oyleydı umarım suan oyle degıldır ben sırf matematık ogretmenımın benı dovmesı yuzunden matematıkden sogudum...Ha kesın egosunu tatmın etmek ısteyen bır egıtımcı arkadasımız soracaktır ne ıs yada bolum okudugumu Sakarya unv mekatronık muhendıslıgı uzaktan egıtım okuyorum ve aynı zamanda bayrampasa halınde tıcaret ıle ugrasıyorum...

Suana kadar gordugum ogretmenlerın hepsınde bır ego ve acıtasyon problemı var buradada oldugu gıbı hem yok sukadar okuduk yıyorsa sende okusaydın (sankı atomu parcalamıs) sonrada maasımız az cocukların pesınde surunuyoruz...Egıtımcıler ılk once okullardakı ogretmen sıddetıne engel olun evınde cocguna bagıramıyan zat ılk okulda ufacık cocukları haslıyor benm zamnımda oyleydı umarım suan oyle degıldır ben sırf matematık ogretmenımın benı dovmesı yuzunden matematıkden sogudum...Ha kesın egosunu tatmın etmek ısteyen bır egıtımcı arkadasımız soracaktır ne ıs yada bolum okudugumu Sakarya unv mekatronık muhendıslıgı uzaktan egıtım okuyorum ve aynı zamanda bayrampasa halınde tıcaret ıle ugrasıyorum...

niye bir öğretmen egosunu tatmin etmek için sizin okuduğunuz okulu veya mesleğinizi sorsun ki.. öğretmenlik mesleği hakkında düşüncülerinizi paylaşmışsınız.. burada fikir beyan etmenin ön şartı mıdır meslek veya okunan okul..

Sana çok kolay bir cevao O-K-U-S-A-Y-D-I-N........

sen bence okudugunu anlama kursuna gıt ben zaten unıversıte bıtırdım bu calıstıgım yere gırmek ıcın mıllete okusaydın dıyecegıne sen bı okuma yazma ogren yada okudugunu anlama derslerıne gır ondan sonra yorum yap

Ben inşaat müh. son sınıf ögrencisiyim ve ne kadar paraya nasıl çalışılırı tartışmak için gidip şantiyelerde işçileri görün derim.. onların ne suçu vardı da normal bi insanın yapamayacagı seyleri yapıyolar... her işin kendıne göre zorlugu vardır ve kimse kimsenın işine maaşına karışmamalı bana göre...

dostum sana sonuna kadar katılıyorum bızdede gecıcı ıscıler var poz yanı yol yenılemesınde adamlar 250 kıloluk traverslerı tek baslarına kaldırıyorlar yada rayları 8-10 kısı kaldırıp sokulen yola tekrar koyuyorlar bu ulkede sankı bı ogretmenler calısıyor bı onların ısı zor bole bır konu bıle acmak gereksız ve sacmaydı bana gore herkezın ısı kendıne gore zor ozamn herkez forumlarda konu acsın arkadasın dedıgı gıbı santıylereınsaatlara bır ugrayın ogretmenım

okuduğunu anlama sorunu olan arkadaşlar için tekrar ediyorum ; burada açılan konunun amacı maaş düşüklüğü veya başka mesleklerle kıyaslamak değildir.ilk mesajdaki fotoğrafta başka meslekle kıyaslama yapıldığı için ben onu sildim ve belirttim başka mesleğin aldığı maaşta gözümüz yok yazdım.amaç öğretmenlik mesleğinin aşağılanmaya çalışmasına karşı tepkisdir.ama bazı kıt arkadaşlar konuyu buraya taşımıştır.bu arkadaşlara ilk mesajımı anlayana kadar okumalarını tavsiye ediyorum.

• Beğen
Reaksiyonlar: akin
okuduğunu anlama sorunu olan arkadaşlar için tekrar ediyorum ; burada açılan konunun amacı maaş düşüklüğü veya başka mesleklerle kıyaslamak değildir.ilk mesajdaki fotoğrafta başka meslekle kıyaslama yapıldığı için ben onu sildim ve belirttim başka mesleğin aldığı maaşta gözümüz yok yazdım.amaç öğretmenlik mesleğinin aşağılanmaya çalışmasına karşı tepkisdir.ama bazı kıt arkadaşlar konuyu buraya taşımıştır.bu arkadaşlara ilk mesajımı anlayana kadar okumalarını tavsiye ediyorum.

arkadasım sen hangı forumda oldugunu unutma bu forumda kımseye hakaret edemzsın tamam kaldıkı her verılen cevabada sen cevap vermek zorunda degılsın tamam daha fazlada ortamı germe

Geri
Üst Alt