Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Öğretmen kaç saat çalışır..

gerçekten üzülüyorum öğretmenler için yapılan şu yorumlara.her meslek zordur. mesleğimizin zorluklarını anlatmayacağım çünkü anlamıyorsunuz ve anlayamazsınız çünkü öğretmen değilsiniz. Atatürk öğretmenler için neler söylemiştir? öğretmene verdiği kıymet nedir? ama sizler ondan da daha iyi biliyorsunuz öğretmenin ne iş yaptığını. hep kötü örnekler verilmiş öğretmenler hakkında. yok ego sahibiymiş. yok zevk aldığı için dövermiş falan filan. biz ne kadar işe yaramaz insanlarmışız yahu. hatta insan bile olamamışız. gerçekten yazık diyorum başka birşey demiyorum. meslektaşlarımada tavsiyem boşuna kendinizi anlatmak için uğraşmayın. tepemizdekiler bize destek çıkmıyorki halk destek çıksın.

o kadar kaliteli ögretmenler varki okullarda gerek dersanelerde evinin gecimini bu innsanlar bu işten sağlıyor sonunda ve gerektigi gibi yapan Ögretmenlerimizden Allah razı olsun bizim suraya oturupta internete girip klavye ile çat çat çat yorum yaza biliyorsak süphesizki bunun en büyük yapıcısı ögretmenlerimizdir Ne demiş efendimiz Bana bi Harf ögretenin 40 yıl kölesi olurum Demiş yanı bırakın meslegi asalamayı ne kadar Kutsal oldugunu anlayalım işinin Hakkını veren bütün ögretmenlerimizden Allah razı olsun
Gel görelimki biz meslek lisesi mezunuyum ve hala üniversite okuyorum Meslek yüksekokulunda lisede çok ögretmenlerimiz oldu tabiri caizse cogusu Baba gibi adamdı ve isinin hakkını veriyordu baska türden hocalarda vardı derse girip muhabbet eden 2 sayfa ödev verip notla tehdit eden hocalarımızda oldu
üniversitedeyim hocalar cidden kaliteli o kadar güzel anlatıyorlarki derslerini not tutan tutar tutmayan tutmaz diyor hoca ben yada bi baska bir seyleri ezberliyecek kadar ahmak degiliz her kim ne anlıyorsa anladıgını yazsın dedi sınıf ortalaması cok yüksek geldi sınavdan Dershanelerimize gelirsek bi tarih ve Mat hocamızın yeri cidden cok ayrı Tarih dersini otur Aksama kadar dinle sıkılmazsın Keza Matta öyle işini cok iyi yapıyorlar ...
bi kac sayfa okudum hocaların oturdugundan işini yapmadıgından bahsediyor herkez tabi kendine göre haklıdır
Bazen sende okusaydın oturdugun yerde paranı alsaydın yazın 2 ay tatilin olsaydı Falan demişLer ben makinacıyım her ne kadar yağ kir pasak olsakta severek yapıyorum ve ugrasıyorum araba parçaları yapıyoruz apartman su basınc hidroforlarını falan yapıyoruz Hepimiz okusaydık bunları kim yapacaktı Peki ? saygılar :)

Herkese maaş artışı yapılıp öğretmene yapılmazken kimsenin sesi çıkmıyordu, şimdi biz almamız gereken zammı alamadığımız için feryat ederken şu konuşulanlara bir bakın üstelik verilen zam bir tüp, iki kitap parası bile etmezken wallahi pes..
Lütfen biraz daha konuşun kendi gözünüzden kendi kötü tecrübelerinizden biraz daha aktarında Biz Neymişiz sizden öğrenelim yeri gelmişken...

mateach hocama sonuna kadar katılıyorum.insanla uğraşmak demirden zordur.anlayana

Beyler karşılık yazdığınız kişilerin sizden en azından 3 yaş büyük olduğunu unutmayın. İnsanlar ekmeğini ne şekilde olursa helalinden kazanmaya çalışıyorlar. Okuyan ile okumayanın arasında illa ki fark olacaktır. Fiziki güce parasal olarak değer biçilebilirken zihin ve bilgi gücünün parasal ederi yoktur. Okuyanların arasında da fark olacaktır. Ben bugün okulda sınavlarda dünyanın en iyi teknik üniversitesi olarak geçen MIT'nin sorularıyla perişan olurken aynı bölümde memleketimin üniversitesinde kolayına okul bitiren binlerce mühendis de var.

Bugün öğretmenlikten mezun kişilerin zamanında, kendilerinin de belirttiği gibi, tıp ile aynı puanlara okullara yerleştiğini göz ardı ediyorsunuz. Karşılaştırdığınız insanlar öyle ya da böyle en fazla lise mezunu kişiler. Herkes emeğinin karşılığını almanın peşinde. Ancak tutup da bir üniversite mezunu ile en fazla lise mezununu kıyaslıyorsunuz. Ne yazık ki iki kıyas birbirini karşılamıyor.

İlk koyulan fotoğrafın diğer yanında imam maaşı yazıyordu. Aynı tutarsız kıyas orada da mevcut. Özellikle kaldırılmış, zira yanlış.

Okuldan okula, adamdan adama, maaştan maaşa fark var. Kırıkkale mezunu elektronik mühendisi 1500 liraya işe başlarken ben 3000 liraya imzamı atıyorum.

Konu yine abilerimin de söylediği gibi maaş değil. Öğretmenlerin bugün değerini yitirip gitmesidir.

Hepimizin Fatih Sultan Mehmet'in hocası Akşemsettin'e hürmetinden feyz alabilmesi dileğiyle.
Ağzına sağlık çağrı kardeş....mevzu maaş değil başbakan hazretleri öğretmenler yatıyor iş yapmıyor yorumları üzerine kendimizi savunduk...öğretmene ve de eğitime verilen değer bu olduğu için bu gün bu haldeyiz.....vatan karış karış elden gidiyor kimse bilmiyor bunda okullardaki öğretmenlerimizin de suçu çok büyük elbet çünkü %95 i vatanın içinde olduğu iheneti anlatmıyor ve evet doğru burada görevini yapmıyor çünkü herşey çok iyi ders anlatmak değil...çoğu da korkuyor...ama öğretmen korkamaz...toplumları kurtaracak olan öğretmenlerdir ve şu an ki zatlar bunu bildikleri için öğretmenin muhalif olduğunu ve de çoğunun pardon yalakaların dışında da çoğu öğretmenin onları desteklemediğini bildiği için toplu soykırım yapıyorlar.....

Geri
Üst Alt