Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Nokian Marka Kış Lastiği Aldım.

aynen öyle nokianlarda kış lastikleri WR ile ifade ediliyor herhalde winter rally midir nedir

Arkadaşlar Merhaba,

Beylikdüzü gibi bir yerde oturmaktan dolayı kış lastiği işini ciddiye almam gerekiyordu. Bu yüzden dün 4 adet Nokian H serisi kış lastiği aldım. İlk izlenimlerimi de paylaşmak istedim.

Lastik ebatlarım 205/55/16 idi eski lastiklerim Dunlop ve bitik durumdaydı. Uzun araştırmalar sonucunda bu işin uzmanının Nokian olduğu ortaya çıktı. E biraz da tereddüt vardı hani o kadar marka varken nokian alınırmı diye. Uzun lafın kısası akşam lastikler takıldı. Ses olayı acayip derecede değişti. Ben bile şaşırdım eski lastiklerin durumu kötüydü. Nerdeyse yolun bütün gürültüsü içerdeydi. Kış lastikleri de ses yapacak diye düşünürken tam tersi araçta ses seda kalmadı. Sadece hafif bir motor hırıltısı ve rüzgar sesi. Açıkçası ses konusunda bu kadar iyi olacağını zannetmiyordum. Fren mesafesi azaldı haliyle eski lastikler haşat durumdaydı. yol tutuşu da gayet iyi. Arabada herhangi bir hantallık hissetmedim. kalkışlarda falan bir etkisi olmadı. Bu arada H serisi lastikler 210 Km hıza kadar sorunsuzmuş üzerinde etikette yazıyordu. Şimdi ilk kar ve buz testimi bekliyorum. Sonucu sizinle paylaşırım.
Bu arada merah eden arkadaşlar olacaktır. Bahçelievlerde ki bayinde takıldı bayi sahibi ile de biraz muhabbet ettik. 15 sene Goodyears da çalışmış laf arasında mühendisim dedi ama tam olarak nedir sormadım.
Lastiklerin tarihlerine baktım 06/12/2012 daha bir haftalık :)

250TL fiyat ile satılıyor. İşbank maximum da 6 taksit olayı vardı. Diğer bankaları sormadım.

Herkese Selamlar,

Hayırlı Uğurlu Olsun Güle Güle Kullan:eek:key:

Güle güle kullanın, ben de lastikteki sesten ve vuruntulardan şikayetçiyim hatta sırf bu yüzden kış lastiği almayı düşündüm ama çok ta ihtiyacım olmadığına karar verdim. 1 sene daha bekleyip sessiz ve daha yumuşak bir lastiğe geçmeyi düşünüyorum.

bende pazartesi taktırdım 4 nokian wr2 188 e aldım hepsiburadadan worlde 50 tl bonus verdi taktırması balansı falan 185 e geldı tanesi gayet super Nokian

bende pazartesi taktırdım 4 nokian wr2 188 e aldım hepsiburadadan worlde 50 tl bonus verdi taktırması balansı falan 185 e geldı tanesi gayet super Nokian

aynen öyle hepsiburada da indirim var kargo bedava e adamlar ne yapsın birde gelip taksınlarmı :eek:key:

Benim araç 17 jant ve 225/45 lastik, kış lastiklerine baktığımda nokian'ların tekinin 400 civarı olduğunu görmüştüm, ama bahsedilen ve yazılan yorumlar sessiz ve çok stabil olduğu yönündeydi, parasını gayet iyi şekilde hak eden bi marka anladığım kadarıyla..

Geri
Üst Alt