Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Nokian Marka Kış Lastiği Aldım.

profescobar

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Merhaba,

Beylikdüzü gibi bir yerde oturmaktan dolayı kış lastiği işini ciddiye almam gerekiyordu. Bu yüzden dün 4 adet Nokian H serisi kış lastiği aldım. İlk izlenimlerimi de paylaşmak istedim.

Lastik ebatlarım 205/55/16 idi eski lastiklerim Dunlop ve bitik durumdaydı. Uzun araştırmalar sonucunda bu işin uzmanının Nokian olduğu ortaya çıktı. E biraz da tereddüt vardı hani o kadar marka varken nokian alınırmı diye. Uzun lafın kısası akşam lastikler takıldı. Ses olayı acayip derecede değişti. Ben bile şaşırdım eski lastiklerin durumu kötüydü. Nerdeyse yolun bütün gürültüsü içerdeydi. Kış lastikleri de ses yapacak diye düşünürken tam tersi araçta ses seda kalmadı. Sadece hafif bir motor hırıltısı ve rüzgar sesi. Açıkçası ses konusunda bu kadar iyi olacağını zannetmiyordum. Fren mesafesi azaldı haliyle eski lastikler haşat durumdaydı. yol tutuşu da gayet iyi. Arabada herhangi bir hantallık hissetmedim. kalkışlarda falan bir etkisi olmadı. Bu arada H serisi lastikler 210 Km hıza kadar sorunsuzmuş üzerinde etikette yazıyordu. Şimdi ilk kar ve buz testimi bekliyorum. Sonucu sizinle paylaşırım.
Bu arada merah eden arkadaşlar olacaktır. Bahçelievlerde ki bayinde takıldı bayi sahibi ile de biraz muhabbet ettik. 15 sene Goodyears da çalışmış laf arasında mühendisim dedi ama tam olarak nedir sormadım.
Lastiklerin tarihlerine baktım 06/12/2012 daha bir haftalık :)

250TL fiyat ile satılıyor. İşbank maximum da 6 taksit olayı vardı. Diğer bankaları sormadım.

Herkese Selamlar,

güzel tercih markadan yanada şüpen olmasın ama fiyat bana biraz afaki geldi,,, daha uygun olabileceğini düşünüyorum,,,

Nokian iyi lastiktir..

Yanlız Serkan kardeşim yönetimin haberi olmadan firma adı yayınlamak yasaktır,dikkat edelim kardeşim..

güle güle kullan bende arabayı satılığa çıkardım ama alayımmı almıyımmı düşünüyorum açıkçası

Valla yekta abi inşallah satma olayı hayırlısı ile hallolur. Ama gecikirse de önemli olay lastik işi yolla tek bağlantı. Bende eski aracımı satmadan önce lastikleri yenilemiştim 5000Km anca yapılmıştı alan kişiye hayırlı olsun dedim :)

sonuçları merakla bekliyorum bende alıyımmı almayımmı diye tereddütde kalmıştım ben almadım inşallah pişman olmam

hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın çok güzel bir tercih yapmışsınız bende nokiancıyım ama bir yanlışlık var sanırım kış lastiği diyorsunuz H SERİSİ diyorsunuz nokian da h adı altındaki lastik yazlık modeldir kışlıkların adı genelde WR diye başlar yanılıyormuyum???

hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın çok güzel bir tercih yapmışsınız bende nokiancıyım ama bir yanlışlık var sanırım kış lastiği diyorsunuz H SERİSİ diyorsunuz nokian da h adı altındaki lastik yazlık modeldir kışlıkların adı genelde WR diye başlar yanılıyormuyum???

Teşekkür ederim. H ibaresi ile ilgili söylediğiniz doğrudur. Kış lastiği WR serisi bu lastik bir ay kadar önce çıkmış WR ibaresi var sonuna H ibaresini de koymuşlar. Bende ilk önce H nin ne işi var dedim sonra çıktı olay ortaya.

Teşekkür ederim. H ibaresi ile ilgili söylediğiniz doğrudur. Kış lastiği WR serisi bu lastik bir ay kadar önce çıkmış WR ibaresi var sonuna H ibaresini de koymuşlar. Bende ilk önce H nin ne işi var dedim sonra çıktı olay ortaya.
o zaman doğrudur... tam olarak aldığınız WR G2 modelinin H hız serindedir çok güzel lastikdir bende zamanında A3 modelini aldım oldukça memnunum...

Geri
Üst Alt