Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

motor silk bir mucize...

BOR POWER Ürünlerini kullanan müşterilerin, ürünlerden kaynaklanacak sorunlara karşı 2.000.000 (iki milyon) Euro bedelinde, AIG Sigorta şirketi tarafından uluslararası geçerliliği olan sigorta poliçesi ile sigorta altında olduğunu NNT A.Ş. taahhüt eder.(Kullanım talimatlarına uyulduğu sürece)
Testler
Sıfır motorlarda dahi güvenle kullanılabilmektedir. Almanya?da dünyaca ünlü akreditasyon kurumu olan TÜV test merkezinde, sıfır km Mercedes S-320 CDI motorunda yapılan sıralamalı performans, yakıt tüketim, eksoz emisyon, zararlı gaz atılımı, yağ ısısı gibi testlerde olumlu sonuçlar alınmıştır.
Uluslararası bağımsız kuruluşlar TÜV-NORD (ALMANYA), BAM (ALMANYA STANDARTLAR ENSTİTÜSÜ), USA. TEXAS SWRI ENSTİTÜSÜ, ASTM-AMERİKA, SEM-X RAY, MIRA (İNGİLTERE), ve diğer kurumlarda yapılan testler ve alınan belgeler, NNT AŞ?nin Nanoteknolojik Bor üretimindeki başarısını ortaya koymakta ve başta İngiltere, Amerika, Almanya, Fransa, Avusturya, Rusya, Belçika, Hollanda, Dubai olmak üzere dünyanın 14 ülkesine distribütörlükler vermiştir. Almanya?nın Münih kentinde bulunan Dünya teknoloji Müzesinde sergilenen ilk ve tek nanoteknolojik Türk ürünüdür. Şimdi Türkiyede?de büyük ilgi gören BOR POWER Nanoteknoloji, aşağıda belirtilen faydalarını da dünyada hiçbir yağlayıcının yapamadığı şekilde tescil etmeyi başarmıştır.
Faydaları
Sürtünmeleri milyonda bire (0,000001) indirerek, aşınmaları ortadan kaldırılması ile birlikte?
Yakıttan yüzde %5-20 oranında tasarruf sağlar,
Yağ ömrünü 2 kat arttırarak, bakım periyodunu da uzatmaktadır,
Yağ eksiltme %50-80 oranında azalacaktır.
Rektifiye ömrü yüzde 50 artacaktır,
Yağlama sisteminden kaynaklı hararet önlenecek, piston ve segman kaynatma riski ortadan kaldırılacaktır,
Motor daha sessiz çalışacaktır,
Motor gücünü ortalama %9 oranında artıracaktır,
Egzoz gazlarını yüzde 10-15 oranında azaltacaktır,
Turbocharger ömrünü uzatacaktır.
Hareketli parçalar arasındaki sürtünmeleri ciddi oranlarda azaltması ile birlikte; Motor performansını (hp) yaklaşık %10 arttırır. Yaklaşık %10 ve hatta motorun durumuna göre daha yüksek oranlarda yakıt tasarrufu sağlar. Yokuşlarda yaklaşık bir vites kazanım sağlarken aynı zamanda motor seslerini azaltır. İlk çalıştırmada kolaylık ve tam koruma sağlar. Motordaki aşınmaları azaltır ve motor parçalarının ömrünü arttırır. Yağ sıcaklığını düşürerek yağ eksiltmeleri azaltır. Turbolu araçların en büyük problemi olan turbo milinin ısınmasını ve aşınmasını azaltarak turbonun ömrünü uzatır. Eksoz emisyonlarını yaklaşık %15?lere varan oranlarda düşürerek çevre kirliliğini azaltır.
Kullanım Şekli
1-Aracınızın yağını ve filtresini değiştiriniz.
2-Aracınızı 10 dakika çalıştırıp ,yağın ısınmasını sağlayınız. (70-80°C)
3-Aracınızın motorunu stop ediniz.
4-En az 5 dakika çalkaladığınız BOR POWER?i ,motor kapağını açıp ya da yağ çubuğundan motora boşaltınız.
5-BOR POWER?ın motorda eşit dağılımını sağlamak için aracınızı 15-20 dakika çalıştırınız.
NNT BOR POWER Nedir?
1-DÜNYANIN İLK NANOTEKNOLOJİK, BOR İÇERİKLİ NANO YAĞLAYICISI
2-DÜNYANIN İLK NANO PARTİKÜLLÜ BOR ÜRÜNÜ
3-DÜNYANIN İLK NON TOXİC-ZEHİRSİZ YEŞİL YAPRAK İŞARETLİ ÜRÜNÜ
4-DÜNYANIN İLK SIFIR KM ARAÇLARDA DAHİ TAVSİYE EDİLEN ÜRÜNÜ
5-DÜNYANIN İLK EN SERİ ISI İLETKEN ÖZELLİKLİ ÜRÜNÜ(1200Wm/K)
6-DÜNYANIN EN SERT KORUYUCU FİLM TABAKASINI OLUŞTURAN ÜRÜN
7-DÜNYANIN İLK TİMKEN AŞINDIRMA DEĞERLERİ 0,000001 OLAN ÜRÜNÜ
8-DÜNYANIN İLK ASİT VE KOROZYON ÖNLEYİCİ YAĞLAYICISI
Hiçbir kimyasal madde içermeyen ve Nanoteknoloji ile üretilen Bor Power, kimyasal ürünlerin tamamen dışında fiziksel bir üründür. Kesinlikle bir dolgu malzemesi değildir;
*Gözenekleri yaklaşık 4-7 mikron olan yağ filtrelerinde tıkanma yapmaz,
*Yağ filminin tutunmasını sağlayan honlama çizgilerini, sıvama yapmadığı için ortadan kaldırmaz,
*Çok ince yağ kanalları ve hassas parçaları olan hidrolik subap boşluk ayarlayıcılarını tıkamaz, ve sıkışmalarına neden olmaz, aksine çalışmasını kolaylaştırır,
*Yağ basıncı ile görev yapan CVVT ya da VTEC sistemler gibi hassas subap zamanlayıcılarının sıkışmasına neden olmaz, aksine çalışmasını kolaylaştırır,
*Parçalar üzerinde dolgu malzemesi gibi tabaka oluşturarak çaplarda değişim yapmadığından, parçalar arasındaki yağ boşluklarını değiştirmez. *Sekmanlar arasında tabakalar oluşturmadığından sekmanları sıkıştırmaz, aksine, sekmanların yuvalarında daha rahat hareket ederek, görevlerini tam olarak yapmalarını sağlar.
* Kimyasal içerikli olmadığı için yağa kimyasal olarak karışmaz ve yağın yapısını asla bozmaz. Aksine sürtünmelerden doğan sıcaklıkların azalması ile birlikte yağın da ısısı düşer ve hatta sürtünme ile aşınan parçalardan kopan metal tanecikleri de azaldığı için bu metal tanecikleri de yağa karışmaz, dolayısıyla bu nedenler sayesinde yağın özelliği uzun süreler bozulmadan devam eder
Piyasada daha önce satılmış ve halen satılmakta olan kimyasal motor yağı katkı maddeleri yüzünden gerek firmalar ve gerekse tüketicilerilerimiz büyük sorunlar yaşamıştır. Bu nedenle, özellikle üretici firma ve distribütör firmalar, bu sorunları tekrar yaşamamak ve önüne geçmek amacıyla, kendilerine bağlı yetkili servisleri, bu ürünler hakkında uyarmak için teknik bültenler yayınlamış ve hatta yasaklamalar getirmişlerdir.
Yukarıda da ifade edildiği gibi, hiçbir kimyasal madde içermeyen ve Nanoteknoloji ile üretilen Bor Power, içerisinde bulunan 4,5 nanometre boyutlarındaki bor elmas kristalleri sayesinde, motor içerisinde fiziksel olarak görev yapmakta olup, diğer kimyasal ürünlerin tamamen dışında bir üründür

Özel, ticari veya endüstriyel sektörlerde kullanılan makinelerin ve motorların kullanım ömürleri ve performanslarının düşmesinin temel nedenleri arasında sürtünme, aşınma ve korozyonu sayabiliriz. Hatta, bir makinenin veriminin azalması sonucu ortaya çıkan daha fazla enerji ve sarf malzemesi gereksiniminden de sürtünme sorumludur.
NNT'nin yüksek teknoloji ürünü malzemelerinden BORPower® ürün serisinde bulunan Boron Elmas Kristalleri (MCDP) ve Nano Bor'un harika özellikleri, hareketli metal yüzeylerdeki sürtünme, aşınma ve korozyonu çok önemli ölçüde ve sürekli olarak azaltmaya yardımcı olur. Bugünün gittikçe zorlaşan enerji harcamalarını, hammadde darlığını ve çevre şartlarını gözönüne aldığımızda, BORPower®'ın araçlarda yüksek yakıt tasarrufu sağlayarak maliyetleri büyük miktarlarda düşürdüğünü ve çevreyi koruduğunu görürüz.Ayrıca endüstriye yönelik dizayn edilmiş ürünlerimiz, sanayide kullanılan ekipmanların daha az elektrik tüketmesine yardımcı olmaktadır.
BORPOWER ® nano bor kristal kati yağlayıcı özelligi ile tamamen fiziksel bir etkileşim tarzı ortaya koyarak piyasada bulunan diğer yağlayıcı ürünler ile karsılaştırıldığında birçok farklılık sergiler. Alışagelmiş yağlayıcı katkıları kimyasal etkileşim tarzları ortaya koyarak motoryağı, motor iç yüzeyi ve motorun hareketli parçaları ile kimyasal reaksiyona girer.
BORPOWER ® kati yağlayıcılar sınıfındaki en etkili Nano yağlayıcı katkı maddesidir. Örneğin içerdiği aktif maddelerden biri olan nanobor katı yağlayıcı maddeler arasında en düşük sürtünme değerine sahiptir: BORPOWER ® içerdiği parçacıklar nano kristal özelliğindedir yani çok küçük boyutta olmalarından dolayı motorda hiçbir yeri tıkamazlar.

arkadaşlar yukarıda bahsı geçen ürün olan bor power dan aracıma kullanmak istiyorum motor silk den ziyade üründe ikimilyon euroluk sigortdan ve sıfır son model lüks araca kullanmaktan bahsediliyor acaba ne derece doğru önerisi fikri olan varmıdır??? teşekkürler.

Bi Arkadaşımın aracına koymuştuk eski model bi bravoydu.. İlk Zamanla Sanki biraz daha atarlıydı araç ama 1 yıl sonra kartelde birikmiş tortuyu sökmek için bu defada yag sökücü atmak durumunda kaldık yagın içine.. ben bu ürünlere karşı çok bi beklenti içinde olunmaması taraftarıyım..:eek:key:

hepsi fason bunların burada bahsedılen arablar 100 bını geçemiş arabalar ve sız bu güzelim motorlarınıza o ne idüğü belirsiz maddelerden atıyorsunuz.adam gibi bakım yapılsın ne lüzüm kalır.sonucunda basına ne iş açacağı belli olmayan bu ürünlerden uzak durmayı yeğlerim.desenkı arabam 250-300 binde ozman tamam derimde bu motorlar oyle 50-60 bınlerde asınacaksa yandık biz...

Mercedes bır arabasını 1 milyon km test edıyor yag degısım zamanlarında sureklı yag degıstırıyor bakımları yapılıyor yani.1 mılyon km sonra motor acılıyor ve aşınma sıfıra yakın..Tamam onlar fabrıka sartlarında yapıyor biz türkiye şartlarındayız dıyelım..tamam bızım arabamız mercedes de degıl dıyelım...E be kardesdım 100 -120 beygırlık araclarınz ne kadar performans artacak en kotu bu motorlar duzenlı kulanılsa bakımları yapılsa 350-400 bın km cokda performans kaybedecegini sanmıyorum.

@GÖKHAN ŞİMŞEK abimiz bi yorum yapsa yeniden? Üstünden 1 yıl geçmiş, her hangi bir aksi durum veya ekstra memnuniyet var mı?
emrecim benim aracımdan şu an çok memnunum...şehiriçi tüketimim oldukça düştü şöyleki önceden 14.5 lere artvinin rampalarında yaptığım ortalamalarım şu an 11.5-12.5 arasında dolaşıyor...uygulamanın ardından 16 000 km sonra yağ değiştik performansım inanılmaz arttı....2000 devirden sonra resmen turbolu gibi gidiyor...bu aralar performansım biraz düştü sanırım hava filitresinden artvin baya tozlu son zamanlarda...bakımdan sonra 8000 km geçti...sanırım bu gün olsa yine koyardım....

Güzelmiş o zaman abi... Yakında yağ değişimim var, koymak ile koymamak arasında gidip geliyorum. Tavsiyelerin koy diyor, arabanın sorun vermesinden korkuyorum. İçimden bir ses her işlemde bir kötü sonuç verecek diyor benim maviş için :) İyice paranoya oldu bende... Ama ciddi ciddi düşünüyorum bu işlemi... Verirse de versin di mi ama :D

Güzelmiş o zaman abi... Yakında yağ değişimim var, koymak ile koymamak arasında gidip geliyorum. Tavsiyelerin koy diyor, arabanın sorun vermesinden korkuyorum. İçimden bir ses her işlemde bir kötü sonuç verecek diyor benim maviş için :) İyice paranoya oldu bende... Ama ciddi ciddi düşünüyorum bu işlemi... Verirse de versin di mi ama :D
emre cim eğer sorun verecekse inan bu motor silk ten olmaz diye düşünüyorum neden mi benim arabam 37 000 km de iken koydum ve de şu an 62 000 km de...sorun asla çıkmadı ama tabi sen bilirsin yalnız böyle abartılı bir performans falan bekleme alt devir daha güçlü oluyo üst devirlere de eskisi gibi hızlı çıkmıyo mesela 4500 devirlerden sonra daha yavaş devirleniyor...kardeşimin 120 000 km deki palio mutijetine koyduk o da gayet iyi durumda şu an 160 000 km de ve de sorunsuz...zaten 1 su bardağı kadar bişey kardeş ve o kadar miktar ile 160 000 km gidiyor....öyle her bakımda falan konulmuyor ki motorun dibinde tortu falan yapsın...yağ ve filitreleri değişiyorsun motor 80-90 dereceye kadar ısıtıyorsun kutuyu iyice çalkalayıp motoru stop edip ama kutuyu iyice çalkalamalısın ve de motoru durdurmalısın yağ kapağından tamamen boşaltıp aracı çalıştırıyorsun ya 10 dk rolantide ya da 30 km yol yapıyorsun bana sorarsan 30 km yol yap....

Abi amacım performans olsa ilk yapacağım iş sahibinden.com'a ilan vermek olur :D Hırıltısını kessin, az biraz da yakıtı azaltsın (%2 bile kardır bana) bir de zaten katalitik yok, emisyonu az azaltsın ki kasımda emisyonu var...

Geri
Üst Alt