Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon öldü

Babamın Range'i kullanınca çoğu araç teneke yığını gibi geliyor. Neden Seat'ı tercih ettiğim konusuna gelince. Volkswagen bünyesinde olan bi kuruluş. Volkswagen'in ürettiği teknolojileri, TSI motoru, DSG şanzımanı vs. birçok şeyi beğeniyorum. Her ne kadar Doğuş Oto için olumsuz referanslar alsamda Otomobilde Alman teknolojisinin bi ürününü tercih ederim.! Şimdi seat ispanyol diyeceksiniz onu demeden açıklayım.. Kullandığı motorlar ve diğer parçalar vw, audi parçası olduğu için. Tabi onlarla kıyaslandığında kalitesiz bir araç oluyor orası ayrı. Neden seçtiğimin 2. nedenine gelirsek Leon'un dış görünüşüyle Era'nın dış görünüşü kıyaslanamaz..! 3. nedeni ise herzaman belirttiğim gibi dizel motorları sevmemem ve çok gezmem nedeniyle babamı benzin konusunda ikna edememem. Sonunda 1.2 TSI'ın az yaktığını söyleyerek ilk defa bir benzinli araca kabul kılmam..! Yani sadece iç mekana bakarak değil.. Yoldan çevirdiğiniz 100 kişiye sorsanız Hyundai Accent Era mı.. Seat Leon mu diye.. Çoğunluk sizce ne der?

bu 3 neden yeterince açıklayıcıdır ve birçok otomobil kullanıcısı da benmle bu konuda hem fikirdir.! Pardon dizel motor konusunda hemfikir olmayabilirler :D dizeli seven çok insan var ama benim bu fikrim şahsidir. katılmayan çok insan var ve onları da çok iyi anlıyorum ;)
Neden kıyaslanmasın. Bana göre de Leon Era'yla kıyaslanmaz :) Yemişim Leon'u berbat görünen bi araba.
Demek istediğim şu: görünüş zevk meselesi. Kalite göreceli bişey değil. Adamlar Seat'a Audi'de VW'de kullandığı parçaların aynısını kullansa, Seat Audi'nin yarı fiyatı olmazdı. Demekki bi farkı var ki 1.6 A3 parasına Leon Cupra alınabiliyo.
Burada tartıştığımız çoğunluğun ne dediği değil ki :)
Yoldan çevirip 100 kişiye Leon mu Era'mı diye sorsan, emin ol yarısı Leon ne Era ne diyecektir sana zaten.

tıngırdayan yerlere badem yağı kullan direksiyonunuda yüzüksüz,könyesiz kullan:)170bin toledo tık yok
250bin de ıbıza sattım 98 yılında arkadaşıma oda aynısıydı

Senin Toledo'n değil Abi benim bahsettiğim :) Yeni Leon'lar. Eskilerine lafım yok. her zaman da söylerim. Leon MK1 üretildi, ve Leon bitti benim için.
Benim araba 175.000'de. Bende de tık yok. Şimdiki Leon'ları görücez o km'lere, senelere gelince :)

Ayberk bazen senin burda ne işin var ya diyorum :D tamam Seat çokta ahım şahım kaliteli bir marka değil.. Ama insan kendi aracı diye savunur biraz :) sende oda yok :D :p

Bunun adı objektif olmak :) Seat'a biniyorum diye Seat'ı dünyanın en iyi arabası zannetmenin anlamı yok :)

Babamın Range'i kullanınca çoğu araç teneke yığını gibi geliyor. Neden Seat'ı tercih ettiğim konusuna gelince. Volkswagen bünyesinde olan bi kuruluş. Volkswagen'in ürettiği teknolojileri, TSI motoru, DSG şanzımanı vs. birçok şeyi beğeniyorum. Her ne kadar Doğuş Oto için olumsuz referanslar alsamda Otomobilde Alman teknolojisinin bi ürününü tercih ederim.! Şimdi seat ispanyol diyeceksiniz onu demeden açıklayım.. Kullandığı motorlar ve diğer parçalar vw, audi parçası olduğu için. Tabi onlarla kıyaslandığında kalitesiz bir araç oluyor orası ayrı. Neden seçtiğimin 2. nedenine gelirsek Leon'un dış görünüşüyle Era'nın dış görünüşü kıyaslanamaz..! 3. nedeni ise herzaman belirttiğim gibi dizel motorları sevmemem ve çok gezmem nedeniyle babamı benzin konusunda ikna edememem. Sonunda 1.2 TSI'ın az yaktığını söyleyerek ilk defa bir benzinli araca kabul kılmam..! Yani sadece iç mekana bakarak değil.. Yoldan çevirdiğiniz 100 kişiye sorsanız Hyundai Accent Era mı.. Seat Leon mu diye.. Çoğunluk sizce ne der?

bu 3 neden yeterince açıklayıcıdır ve birçok otomobil kullanıcısı da benmle bu konuda hem fikirdir.! Pardon dizel motor konusunda hemfikir olmayabilirler :D dizeli seven çok insan var ama benim bu fikrim şahsidir. katılmayan çok insan var ve onları da çok iyi anlıyorum ;)
Dostum ben seatı kötülemem asla bende kullanıyorum ama seatın abartılması saçma hundaiye kötü diyip seata iyi demek manasız olur gerçekleri göz ardı etmeyelim. Yoksa benim sürdüğüm leon sizinkilerden farklımı benmi farkı göremiyorum. Diyceksinki nie aldın ben leonun tipini sevdiğim için aldım yoksa konfor bakımından malzeme kalitesi bakımından abartılacak hiçbir yanı yok..

Neden kıyaslanmasın. Bana göre de Leon Era'yla kıyaslanmaz :) Yemişim Leon'u berbat görünen bi araba.
Demek istediğim şu: görünüş zevk meselesi. Kalite göreceli bişey değil. Adamlar Seat'a Audi'de VW'de kullandığı parçaların aynısını kullansa, Seat Audi'nin yarı fiyatı olmazdı. Demekki bi farkı var ki 1.6 A3 parasına Leon Cupra alınabiliyo.
Burada tartıştığımız çoğunluğun ne dediği değil ki :)
Yoldan çevirip 100 kişiye Leon mu Era'mı diye sorsan, emin ol yarısı Leon ne Era ne diyecektir sana zaten.

A3'le Leon'u da kıyaslayamazsın.. Zaten belirttim audiden vw'dan kalitesiz olduğunu :) Görünüş zevk meselesidir ama bazen güzel herkes için güzeldir. Leon güncel halinin duruşuna berbat diyen görmedim(Sen Hariç puhaha).. İşçilik konusunda da gerçekten bak vites topuzundan cam açma yerlerine kadar leon daha kaliteli.. Leon'u kullanmadan içine oturunca aldığım o sportif havayı bana Era veremez bu kişiseldir. Ama Vites'in konumu, direksiyonun tasarımı ve cam açma tuşlarına kadar çok farklı.. Şunuda belirtiim Çok A3 ambiente gördüm 15binde direksiyonu soyulmuş.. O kullanımla alakalıdır birazda.. Ama bence hyundai'nin işçiliğinden üstündür.. Yani accent'in işçiliğinden üstündür en azından.. :)

A3'le Leon'u da kıyaslayamazsın.. Zaten belirttim audiden vw'dan kalitesiz olduğunu :) Görünüş zevk meselesidir ama bazen güzel herkes için güzeldir. Leon güncel halinin duruşuna berbat diyen görmedim(Sen Hariç puhaha).. İşçilik konusunda da gerçekten bak vites topuzundan cam açma yerlerine kadar leon daha kaliteli.. Leon'u kullanmadan içine oturunca aldığım o sportif havayı bana Era veremez bu kişiseldir. Ama Vites'in konumu, direksiyonun tasarımı ve cam açma tuşlarına kadar çok farklı.. Şunuda belirtiim Çok A3 ambiente gördüm 15binde direksiyonu soyulmuş.. O kullanımla alakalıdır birazda.. Ama bence hyundai'nin işçiliğinden üstündür.. Yani accent'in işçiliğinden üstündür en azından.. :)
Kıyaslanamaz diye bişey yok neden kıyaslamıyım? Ki gayet kıyaslanır. Mesela Şemun, A3 1.6 S-Line bakıyomuş zamanında, aynı paraya Leon Cupra'yı görünce onu almış. Fiyat bakımından kıyaslayabilirsin, motor bakımından kıyaslayabilirsin, yakıt bakımından kıyaslayabilirsin. Her bakımdan kıyaslayabilirsin.
Güzel, az olunca güzeldir. Mesela bir örnek. Adriana Lima güzeldir. Leon'da güzeldir. Ama herkesin altında Leon var. Şimdi, Adriana Lima neden güzel, Leon neden çirkin anlayabildin mi ? puhaha

Ayyybeeerk :D şu forumda biraz daha duriim dikkat etcem yazdıklarıma artık :) seati dünyanın en iyi arabası zannet demiom ki :) leon'u da abartmıyorum zaten diyorum vw ve audi'den daha kalitesizdir ama bence accent'in işçiliğinden daha iyidir.. Belki de bana şöyle geliyordur eğer bi araç bana sportif ruhu veriyorsa kaliteli geliyordur.. iç mekanda direksiyon ön konsol ve vites tasarımıyla bu yapılabilir. Hyundai biraz daha klasik ve sıradan iç tasarıma sahip olduğu için gözüme hoş gelmiyordur. Sorun belki de budur?

Aha leon ile era yı kıyaslayanlar mı var? ne diyim abi buna denecek tek keelime yok.... hee leon dünyanın en iyi arabası değil a3ten iyi de değil golftende buda benim fikrim fakat alınabilecek bi araç kesinlikle...:eek:key: örneğin golf6 ve yeni a3 kıyaslayalım aynı hafta içinde iki arkadaşım da aldı biri golf6 highline 1.6tdı biride a3 1.6.... audiye de bindim golf6 ya da ama şunu anladım ses izolasyonu ve yoldaki gidişiyle golf6 resmen a3e fark atmış a3ün ses sorunu var tıkırtılar falan aynı yolda golf6ya biniyoruz muhteşem bi konfor ve rahatlık tık ses yok.... ben A3lerin fanatiğiydim ama son çıkan golf6ya bindikten sonra a3ü aramazsınız emin olun golf6nın içindeki hiçbir konfor ekipmanı a3te yoktu ve fiyat olarak dizel golf6 dan 2milyar kadar pahalıya almıştı....

Kıyaslanamaz diye bişey yok neden kıyaslamıyım? Ki gayet kıyaslanır. Mesela Şemun, A3 1.6 S-Line bakıyomuş zamanında, aynı paraya Leon Cupra'yı görünce onu almış. Fiyat bakımından kıyaslayabilirsin, motor bakımından kıyaslayabilirsin, yakıt bakımından kıyaslayabilirsin. Her bakımdan kıyaslayabilirsin.
Güzel, az olunca güzeldir. Mesela bir örnek. Adriana Lima güzeldir. Leon'da güzeldir. Ama herkesin altında Leon var. Şimdi, Adriana Lima neden güzel, Leon neden çirkin anlayabildin mi ? puhaha

muhahahahahaha puhahapuhaha ben daha da bişi yazmam.. bu yoruma susuyorum :D
bi daha iş yerinde girmicem girsemde senle konuşmicam elbet bi bomba patlatıosun.. müşterilerin yanında kahkaha attım noluo diolar..
Adımı deliye çıkarcan sonunda :D

Geri
Üst Alt